Reklama

Smrkani

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 05.01.09 16:49
Smrkani

Ahoj vsem, prosim, jak mam naucit 9 mesicni dite smrkat? Da se to vubec? Dekuji vsem za odpovedi… L.

Reklama

Reakce:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.09 17:05

9ti mesicni se podle mne naucit smrkat neda. Doporucuji odsavacku BabyVac na vysavac. Hanka

kačenka1
Závislačka 4222 příspěvků 05.01.09 17:06

Ahoj,

já myslím,že v 9.měsícíh nebude chápat co po něm chceš..zkus odsávat,ale zase ne moc často…

Někde jsem zase četla,že se smrkat nemá,že se tím tlakem rýma dostane do uší a způsobí záněty,ale co je na tom pravdy…

Držím palce at jste brzy fit :wink:

akinorev
Kecalka 321 příspěvků 05.01.09 17:35

Ahoj…v tomhle věku bude jen těžko smrkat.....odsávat ,odsávat…

Mě řekli naopak na ušním,že ta rýma se tam dostává právě z nesmrkání z plného nosánku,že mám odsávat a podložit mimi polštářem aby byla ve zvýšený aby to nešlo do uší… :?

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 05.01.09 17:53

zkus hru koníka, jakože frkáte, to u nás vždy zabralo, ale nevím jestli na to není ještě malej! Kluci měli okolo 15-16měsíců

Martin_a
Kecalka 267 příspěvků 05.01.09 18:47

Ahoj, doktorka mi radila, že od 8 měsíce mám učit děti na smrkání. Taky mi to přišlo moc brzy, ale odsávání odsávačkou neměly zrovna v oblibě. Tak jsem to s nima trénovala každé ráno a večer a na roce smrkaly pěkně. Možná pomohlo i to, že jsem měla chřipku a pozorovali mě jak neustále smrkám. Vždycky jsem jim řekla „foukni jako větříček“ a tak nějak se to naučily.

petrax77
Ukecaná baba ;) 1687 příspěvků 05.01.09 19:04

No já jsem taky pesimista. Náš 15.M Šíma taky nesmrká, učím ho to, zkoušíme vlastně každý den. Ale on frká pusinkou, ne nosem. Prostě nechápe, že má fouknout nosánkem. Ale zvuky umí vydávat dokonalé :D

Taky jsem se o tom bavila s tchýní, ona učí ve školce, a říkala, že spousta dětí nastoupí do školky a smrkat ještě neumí. Nechci tím říct, že je to správné a že i já s tím souhlasím, ale jen ukázka reality :?

vranecka
Závislačka 2661 příspěvků 05.01.09 20:07

Naše ORL doktorka učila smrkat Andulku. Zacpat jednu dirku a frknout a pak obráceně. Malou to hrozně bavilo. Smrkala sama od roka. Vojta ani náhodou. Ještě že máme odsávačku na vysavač. :wink:

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 05.01.09 20:24
:o)

MOc dekuju… On nas Danula taky vidi, ze ted hodne smrkame a jakmile ma po ruce plinku, pritiskne si ji na oblicej a „smrka“.. Ovsem usty… Tak jsem se mu snazila taky ukazat, jak se tu psal, jak dela konik… Ale ma ze me srandu… :lol: U nas je odsavani prisernej boj… Pritel musi maleho drzet a ja jsem ta spatna, ktera ho muci… :?

ravena
Kelišová 6475 příspěvků 05.01.09 22:51

Viktorka se zacala opicit se smrkanim asi na 10 mesici, a jakmile nasla nekde kus hadru (treba i tatovo, nastesti ciste ponozky :wink: ) tak delala, ze smrka :wink: ted je ji 15 mesicu a umi to krasne, ale do niceho jsem ji nenutila, jen ji rikam, ze chytime ty osklivy nudliky a spolupracuje :wink: Rozhodne je to efektnejsi :lol: nez cely jeji troubeni

daloula
Echt Kelišová 9441 příspěvků 06.01.09 08:41

Ahoj, tak můj prcek začala smrkat až krátce před druhým rokem. Někdy se povede, někdy ne - odsávání ale nenávidí, takže tohle je i pro ni lepší varianta.

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 06.01.09 10:41
:o)

koukam, ze jsem na to svoje ditko nejaka hr, co?! :? Ale kdyz vidim, co dela, kdyz vidi odsavacku…
Porad zkousim frkani konika (kdyby me nekdo videl, tak mi dite seberou a me zavrou do blazince), ale bud se smeje, bo dela e-e-e-e … Uz jsem zkousela i zacpani ty jedny dirky, ale spustil, jak kdybych ho vrazdila…
Jinak vsem moc dekuji za odpovedi… :)

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.09 11:54
RÝMA

ahoj Luci,

naši malé se sice taky nelíbí, když vytáhnu odsávačku, ale je to otázka 1-2 minut, takže ta na ten vysavač je fakt supr. A je dobré, že odsávát s ní můžeš i 30× denně a nic se nestane. (potvrzeno několika odborníky).Tou ruční můžeš tak 3× denně. V nemocnici, kde jsme s malou leželi kvůli febrilním křečem nám doktoři říkali, že dětem do 2 let, pokud mají extra silnou rýmu, by se měl nosánek odsávat, páč i když už třeba umí sami smrkat, tak ještě nemají takovou sílu, aby vše vysmrkali a stačí málo a může se vytvořit zánět. Nepřihlášená Karin

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 06.01.09 14:28

Holky, jeste jednou Vam vsem moc dekuji za Vase odpovedi… Jeste jednu otazku - Jake pozivate kapicky do nosu?? Jake jsou podle Vas nejsetrnejsi?? Ja tedy ted pouzivam Vincentku do nosu, ale … Co vy??

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >