Smutek a úzkostná porucha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 21:27
Smutek a úzkost

Ahojte holky už pár let se lečim na uzkostnou poruchu, AD asentra 50.Mé vedlejší učinky trvaly cca 3 měsíce, Ted mám partnerskou krizi kterou řeším už 2roky. Teď už asi 14 dní je mi nějak divně
Vybodl se na mě mě přítel v noci se často budim, jsem nervozní podrážděná ve dne unavená. Jsem až agresivní přemýšlím o tom nejhorším :( nevim co a jak. Má psychoterapeutka mi zrušila nedávno sezení, kvůli její nevolnosti potřebuju poradit. Myslíte že AD přestaly fungovat :pocitac: :zed: :nevim:

Reakce:

Aletheia
Kelišová 6322 příspěvků 13.01.17 21:39

AD nejsou zázračná pilulka. To neznamená že se kolem tebe bude dít nejhorší a tobě to bude jedno. Tak to nefunguje. Antidepresiva napravují špatnou chemii mozku, nic víc.

Problémy v životě je třeba řešit, teprve až to budeš mít vyřešené budeš v klidu.
Spíš si potřebuješ s někým promluvit, vyřešit budoucnost.. Kontaktovala bych psychoterapeutku že jsi v krizi, určitě tě co nejdříve příjme.

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 13.01.17 22:02
@Aletheia píše:
AD nejsou zázračná pilulka. To neznamená že se kolem tebe bude dít nejhorší a tobě to bude jedno. Tak to nefunguje. Antidepresiva napravují špatnou chemii mozku, nic víc.Problémy v životě je třeba řešit, teprve až to budeš mít vyřešené budeš v klidu.
Spíš si potřebuješ s někým promluvit, vyřešit budoucnost.. Kontaktovala bych psychoterapeutku že jsi v krizi, určitě tě co nejdříve příjme.
:palec:

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 13.01.17 22:03
@Anonymní píše:
Ahojte holky už pár let se lečim na uzkostnou poruchu, AD asentra 50.Mé vedlejší učinky trvaly cca 3 měsíce, Ted mám partnerskou krizi kterou řeším už 2roky. Teď už asi 14 dní je mi nějak divně
Vybodl se na mě mě přítel v noci se často budim, jsem nervozní podrážděná ve dne unavená. Jsem až agresivní přemýšlím o tom nejhorším :( nevim co a jak. Má psychoterapeutka mi zrušila nedávno sezení, kvůli její nevolnosti potřebuju poradit. Myslíte že AD přestaly fungovat :pocitac: :zed: :nevim:

Máš úzkostnou poruchu. ted máš tedy nové záchvaty paniky? nebo jak to je?
Víš reakce na rozchod je normální a přirozená.. AD přece nepotlačují emoce.. jen pomáhají předejít těm stavům tak abys mohla fungovat…

Příspěvek upraven 14.01.17 v 10:39

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 13.01.17 22:15

Antidepresiva a jejich případnou úpravu je potřeba řešit s psychiatrem, internety jsou v tomhle velmi rizikový rádce.

Ale obecně krizové situace přicházejí a odcházejí - to je život, ne porucha. Chápu že s poraněnou duší se to zvládá hůř.

Jinak pokud se nedaří zvládat problémy jen ambulantní léčbou a stav se zhoršuje, tak máte možnost jít na nemocenskou a nastoupit do nějakého denního stacionáře - přes den chodíte na terapie, večer jste doma a nebo odjet do lázní - úzkostné poruchy jsou v indikačním seznamu a každodenní skupinová psychoterapie, individuální konzultace, fyzioterapie, pravidelný pohyb a další procedury opravdu dost pomáhají. skvělý program mají třeba v lázních jeseník, tamní šéfpsychiatr je naprosto skvělý a má výborný tým.

držím palce, ať se podaří najít cestu ven, vydat se po ní a vydržet na níž až do té doby, než dojdete tam kde chcete být.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 13.01.17 22:16

Jinak pro akutní krize jsou linky důvěry - dost jich má i nonstop provoz.

nebudete rušit, nebudete obtěžovat, nebudete zabírat prostor vážnějším případům - jste ideální klient. A je běžné, že lidi volají opakovaně.

Martina1991
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 14.01.17 10:25

Úzkostnou poruchou trpím taky už odmala, v 19 to začalo být nejhorší a trpí ji strašně moc lidí. Antidepresiva nic neřeší. Pomoci si musíš sama za pomoci dobrého psychoterapeuta. A můžeš zkusit i něco přírodního jako je například rozchodnice růžová, můžeš jí brát ve formě kapek nebo tablet.
A celkově se musíš naučit být více pozitivní, nepředstavovat si katastrofické scénáře, radovat se z maličkostí a žít v přítomném okamžiku a neřešit co bylo a co bude. Pokud ty sama nebudeš chtít, tak ti nikdo ani antidepresiva nepomůžou, nebo možná tě dočasně zfetují, ale to asi není ideální řešení do budoucna.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 14.01.17 10:29

@Martina1991 antidepresiva zabraňují tomu, aby se váš mozek defintivině rozpadl v záplavě úzkosti. Rozhodně daleko efektivněji, než rhodiola.

Pokud vám se povedlo získat kontrolu nad svou úzkostí tak, že můžete fungovat bez léků a na rostliném přípravku, tak vám to z celého srdce přeju.

Ale radit někomu, aby nebral antidepresiva, zejména pokud se mi zrovna zhoršuje situace je tak trošku nabádání k sebevraždě. protože suicidální myšlenky číhají často jen za maličkým rohem, aby mohly hlavu obsadit…

Martina1991
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 14.01.17 10:35

@Ou takže ideální řešení je brát antidepresiva do konce života? Úzkost není deprese, takže se dá poměrně dobře léčit, když člověk chce. Nezmizí to úplně, ale člověk se naučí, jak to ovládat. Chodila jsem s tím k psychiatričce a nikdy mi na to antidepresiva nechtěla dát, a to jsem měla velké panické záchvaty.

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 14.01.17 10:41
@Martina1991 píše:
@Ou takže ideální řešení je brát antidepresiva do konce života? Úzkost není deprese, takže se dá poměrně dobře léčit, když člověk chce. Nezmizí to úplně, ale člověk se naučí, jak to ovládat. Chodila jsem s tím k psychiatričce a nikdy mi na to antidepresiva nechtěla dát, a to jsem měla velké panické záchvaty.

pak byla divná, to není standardní postup… a rozhodně bych to v rámci léčby úzkosti neradila jako běžný postup

Martina1991
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 14.01.17 10:45

@jdukolem já bych si je nevzala, ani kdyby mi je nabízela. Mně to teda normální přijde, že vás naučí pomalými postupnými kroky, jak svou úzkost zvládat, než být závislá na prášcích. Zabít jsem se rozhodně nechtěla, takže na životě mě úzkost nijak neohrožovala.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 14.01.17 10:46

@Martina1991 ne - nic takového nepíšu. Účinná léčba jsou antidepresiva a psychoterapie. Samotná psychoterapie stačí na lehčí problémy, ne na vleklé či závažnější stavy, kdyby stačilo jen mluvit, tak by jaksi léky nebyly potřeba.

Samotná antidepresiva odlehčí stavům, ale nenaučí proměnit svůj život, aby člověk fungoval tak, aby se do situací, které vedou k propadům dostával.

Není to buď a nebo. je to kombinace léků, psychoterpaie a tedy postupných změn v životním stylu.

Martina1991
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 14.01.17 10:52

@Ou ano, ale podle toho, co slečna (paní) popisuje, tak mi to nepřijde tak hodně závažné, že by se to bez léků nedalo zvládnout. Ale tak každého věc, pokud jí nevadí brát antidepresiva, tak ať je bere :). Evidentně jí to ale stejně nezabírá.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 14.01.17 10:59

@Martina1991 ne - podle internetového postu a jako laik skutenčě nemáte kompetenci posuzovat něčí stav a medikaci.

Radit někomu s úzkostnou poruchou, aby vysadil antidepresiva může být dost přímé poškozování dotyčného.

Martina1991
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 14.01.17 12:19

@Ou omg, to by tady nikdo nemohl napsat svůj názor, protože nikdo nikdy neví, jak to ve skutečnosti je. Sice jsem „laik“, ale prošla jsem si tím samým. A tak, jak tedy já nemám právo psát, aby nebrala antidepresiva, tak vy nemáte právo psát, aby je brala. Bohužel mám v okolí případ, kdy mladá slečna brala antidepresiva + antikoncepci a na následky těhlech dvou léků zemřela, takže já beru antidepresiva jako krajní možnost. Ale ať si každý se zdravím nakládá, jak chce.
Dávám jí jen naději, že to jde i bez toho, také jsem to zvládla bez antidepresiv a měla jsem veliké úzkosti. Jak si to přebere, je její věc. Pokud by chtěla pomoci, klidně mi může napsat zprávu a já jí poradím, jak jsem se s tím naučila žít.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >