Snažení a pár dotazů

30.3.21 14:28

Snažení a pár dotazů

Ahoj, holky,
mám několik dotazů ohledně snažení. Je mi 31, s manželem se snažíme dva roky. Jedno těhotenství skončilo zamlklým těhotenstvím v 10tt a revizí. Pak jsem ještě jednou (asi 4 měsíce po revizi) měla pozitivní test, ale 6 dní po vynechání MS jsem to nakonec dostala. Teď jsem rok po revizi.
Dělám si ovulační testy MedPharma. Fotky jsou z dvou různých cyklů, testy dělány 1× denně odpoledne. Ale přijde mi, že ani jeden není pozitivní. Ostatní testy vypadají vždy stejně. Jakou s tím máte vy zkušenost? Cyklus mám přesný, 28 dní. Okolo 14. dne normálně cítím bolest na vaječníku.
Dr. mi doporučila pro manžela Nosifol a pro mě Folandrol a MYOovunelle. Bereme to půl roku, ale asi na to už kašlu, protože to stojí nehorázné peníze. A vrátím se ke gynexu. Jaké máte s těmito přípravky zkušenosti vy?
Za ty dva roky otěhotněla nebo i porodila spousta mých kamarádek, samozřejmě jim to přeju a mám radost, ale pokaždé, když se dozvím, že někdo čeká, akorát mám depresi, že mně se to nedaří.
V práci mám stres, do toho covid stres, stavíme dům, třeba je tohle příčina, nevím.
Ještě bych se chtěla zeptat na poslední věc. Mám často pocit suchosti (asi poslední rok) skoro celý menstruační cyklus (kromě menstruace a doby kolem ovulace). Až jako pálení, že si myslím, že mám zánět močáku. Pomáhá mi na to trochu Vagisan HydroKrém. Máte to některá taky tak?

Snad vás nebudu otravovat mými dotazy a děkuji za případné odpovědi. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7783
30.3.21 14:32

Po 2 letech snažení a v tvým věku bych se uz obratila na CAR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.3.21 14:37

@JancaS84 Děkuji za odpověď. U dr. jsem byla na podzim, říkal mi, že jsem pořád mladá. Ať počkám ještě přes léto a na podzim se když tak uvidí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2209
30.3.21 14:37

Podle fotek není ani jeden z testů pozitivní, takže to vypadá, že nemáš ovulaci… zjišťovala ti tohle tvoje gynekoložka/gynekolog?

Jinak my jsme se snažili 3 roky, 2× IVF, nic nepomáhalo… pak jsem začala chodit na akupunturu, homeopatii, začala jsem užívat bylinné čaje podle bábi kamenické V2, kontryhelový čaj a po 4 měsících se zadařilo :-)

Přeju hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2772
30.3.21 14:41

Ty doplnky stravy asi beret naopak, ne? ;) Jinak ja teda otehotnela (uspesne) po 2 letech, ale mne ten inositol (ve vyssich davkach) pomohl. Jinak ovulacni testy mi nikdy pozitivni nevysly, ale fungovala mi bazalni teplota.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.3.21 14:41

@Margit. Tomanova Ne, ne, ovulaci mi dr. nezjišťovala :nevim: Začnem to řešit prý na podzim, kdyby přes léto nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.3.21 14:43

@bobulka88 Ano, je to naopak. Ty názvy se mi pletou. Manžel má zelený, já modrý. :) Po jaké době užívání toho inositolu se povedlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
579
30.3.21 14:53

Vyprdla bych se na doktorku a tyhle nazory, ze “jsi jeste mlada” a vazne to resila pres CAR.

K tvemu dotazu: My se snazili 10 mesicu, a uz meli i termin v Caru.. zkusila jsem kde co. Brala jsem Inofolic, dva mesice, udelala se mi po nem cysta, ktera mi i praskla, bolest jako prase, nikomu ten pripravek nedoporucuju, i kdyz si ho zenske chvali.

V mesici, kdy jsem otehotnela jsme:

• ani jeden nepili (suchy unor)
  • chodila pravidelne na akupunkturu
  • brala Gynex a listovku
  • davala manzelovi Selenzin a 2× denne Reproman

Drzim palce, vim, ze je to naprosto na hlavu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5712
30.3.21 14:55

Pokud nemáš ovulaci X měsíců, tak ti jen tak nenaskoči sama od sebe ocividne. Zrejme je ve tvém těle něco špatne, buď ať te pořádně vyšetří, nebo si najdi jiného Dr. Neplodnost se řeší po roce, ne po dvouch a půl. Třeba budou stačit jen hormony, nemusíte zatím nutně do caru. Jo, a první co mi Dr po pár měsících stím že to nejde řekl, že si mám 3 měsíce měřit bt, a pak s vysledkama dojít že to budete řešit. Ale já první měsíc měření záhadně otěhotněla… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
30.3.21 14:56

@Velešínka ahoj :mavam: ja 32 let a také 2 roky a mám 2 ZT. Máme už všechna vyšetření mimo imunologie. Teď čekám na výsledky tak mě to zase trochu nakopává a těším se. Jinak jsem vždy otěhotněla při pití kontryhele :nevim: No a známých otěhotnělo a porodilo už asi 15 a závidím všem :lol: ale tak vše se děje z nějakého důvodu. Člověk se tím fakt nesmí tak užírat asi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
524
30.3.21 15:00

Jasně, ať chlap bere folandrol, aniž se ví, jaký má spermiogram. Ať ženská nakoupí ovu-cosi, aniž se jí někdo zajímá o ovulaci. :zed:
Dává ti to smysl? Doktorka k ničemu.
Objednej vás do CAR, k tomu požehnání „doktorky“ nepotřebujete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
30.3.21 15:13

@Velešínka Tak holt se to teď asi nehodí a není vhodná doba když to nejde. Věci se nedějí jen tak. Když tvé kamarádky skočí z mostu tak ty musíš taky? Starostí s domem atd. máte až dost. Děti nejsou jediný smysl života. Mně je 33 pryč, jsem rozvedená a děti taky nemám a neřeším jestli jsem ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2113
30.3.21 15:17

Nic ve zlym, ale v 31 uz nejsi na dite zas az tak „mlada“ po dvou letech snazeni a ztratach by sla do CAR urcite uz ted…vetsinu veci vam fakt normalni gynekolog nezjisti..hladina hormonu, spermiogram, imunologii, genetiku..delal vam aspon test na pohlavni nemoce? Chlamidie, ureaplasma? Dal hysteroskopie, folikulometrie atd atd..CAR nerovna se umele oplodneni, po dvou letech snazeni tam muzete jit a nechat se vysetrit…hele, budes cekat do podzimu..nez se objednate, nez se vsechno zkontroluje, nejake pokusy iui, nedejbuh ti na neco prijdou, treba v te imunologii, kde trva lecba dyl..atd..a najednou je ti 33, 34 nez otehotnis a pak budes rada, ze budete mit aspon jedno dite..ja te nechci desit, hrozne bych vam prala, aby to vyslo, ale dva roky je uz dost dlouho a neni 25… ja brala nosifol snad rok, caje, fyzioterapie a cviceni mojzisove, rovnani kostrce..kde co a nic, nebudu ani psat, co vsechny ty veci staly penez..a hned z prvniho ivf holcicka..joo, taky nam tam vsichni rikali, v mych 32, jak jsem mlada..protoze jim tam chodi ctyricatnice i vic, ale objektivne uz to je nejvyssi cas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.3.21 15:18

@Švédka87 Každý máme jiné priority, pro mě je dítě a rodina smysl života. Z mostu skákat nechci, ale miminko ano. Nechápu tohle přirovnání. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
30.3.21 15:20

@Velešínka No protože zmiňuješ tvé kamarádky že otěhotněly a porodily tak to vypadá jako že ty musíš taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat