Snažení o miminko - nevím, co si myslet o CARu

10.1.21 04:28

Snažení o miminko -centrum

Ahoj holky. Už dva roky se snazime o mimčo. To teď to ze jsme to nechávali ale poslední 4 měsíce jsme v CARU (centrum reprodukce) po všech vysetrenich jsme zjistili ze já jsem ok a pritel má Asthenozoospermie (pomalé spermie ) normálně by to řešili ivf ale 2 roky zpět jsem otěhotněla a v 6tt potrat (prý je to normalni).ale tím ze jsem otěhotněla doktor ví ze vše funguje.. poslední 4 měsíce jsem si píchala Ovitrelle večer s druhy den styk. Poslední měsíc mi dala doktorka znova ovitrelle ze si ho mám pichnout ale pak mi volala ze dělali rozbor krve a ze nemám vajíčka ze mám ovitrelle vyhodit.. Tento měsíc kliniku zavreli kvůli covidu a já dostala ještě prášky (thyroxin), myslím ze rikala ze tento hormon blokuje těhotenství Řekla jsem si teda ze ok ze si dam aspoň pauzu vycistim telo i hlavu…Jenže -už jsem to nedostala 10 dni a do teď jsem měla menstruaci pravidelně. Tak jdu na gyndu :D ze jsem to teda jako nedostala :) udělala kontrolu, výtery, ultrazvuk. No proste všechno, a ona mi dala jen nějaké vaginální cipky, ze mi prý chybí nějaké bakterie které tam mají být a to je vše. Momentálně si přijdu jak nějaká chodici nádoba na chemii😀 prosím, napište ze se vám to taky stalo, nebo aspoň něco podobného v souvislosti s ovitrelle, Thyroxinem, cipkama. Nevím proč bych to nemela dostat, když všechny ty věci co prsve beru podporuji to, sby telo fungovalo normálně :nevim: Muže mi to někdo vysverlit? :( omlouvám se za chyby a za délku textu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4321
10.1.21 05:21

Z rozboru krve volala doktorka že nemáš vajíčka??? A jaká vajíčka? Krevní? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.1.21 05:34
@Anix píše:
Z rozboru krve volala doktorka že nemáš vajíčka??? A jaká vajíčka? Krevní? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Než něco napíšete prosím čtete na netu…
Z odběru krve v období 1. až 3. dne menstruace lze zjistit v jakém stavu jsou vaječníky, zda tvořit zralá vajíčka, jaká je ovariální rezerva (zásoba vajíček). Estradiol (E2) je hlavním hormonem před ovulací, jehož produkce souvisí s růstem folikulu, ve kterém dozrává vajíčko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.1.21 05:36
@Anix píše:
Z rozboru krve volala doktorka že nemáš vajíčka??? A jaká vajíčka? Krevní? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Smejete se něčemu cemu nerozumíte? Očividně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
235
10.1.21 06:10

Málo vajíček chápu jako nízkou hladinu AMH.
Ovitrelle chápu jako podporu pro prasknutí folikulu a načasování styku.
Ale nerozumím, že Vám doktorka dá Ovitrelle, aniž by dělala folikulometrii a viděla dominantní folikul a že se chystáte ovulovat. A pak zavolá, že nejsou vajíčka?
A se štítnou žlázou se jinak léčíte (thyroxin)?

A nebojte, tělo se dá zas dohromady. Zkuste zklidnit hlavu, i když to není snadné.
Tělo není stroj, výkyv v ms může být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.1.21 06:18
@Dicentra27 píše:
Málo vajíček chápu jako nízkou hladinu AMH.
Ovitrelle chápu jako podporu pro prasknutí folikulu a načasování styku.
Ale nerozumím, že Vám doktorka dá Ovitrelle, aniž by dělala folikulometrii a viděla dominantní folikul a že se chystáte ovulovat. A pak zavolá, že nejsou vajíčka?
A se štítnou žlázou se jinak léčíte (thyroxin)?

No pravé já chodila každý dva dny na folikulometrii a bylo vše ok. S pak další den volal doktorka ze tenhle měsíc nic, ze si nemám dělat hlavu ze se to stava. Já si spise myslím ze jak zavírali kliniku, tak to smetl ze stolu ze to necháme na jindy..ale kdo ví :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
235
10.1.21 06:57

@barelunka152 mě by se takový přístup kliniky nelíbil. Milejší by mi bylo, kdyby na rovinu řekli - je tu covid, zavíráme. Vždyť ani píchnutí Ovitrellu nesouvisí s otevřením kliniky, když je plánovaný domácí styk.
Pochopila bych, že mi na folikulometrii poví - není folikul, tento měsíc to vypadá na anovulační cyklus - to se fakt stává.
Ale ne, že mi jeden den da Ovitrelle a další mi řekne, nemáte vajíčka. Přece když vidí dozrávající folikul, tak je nízká hladina AMH jedno.
Prostě mi to nějak nesedí, vyčkala bych na znovuotevření, chtěla vysvětlení a kliniku případně změnila. Nebo bych tento postup svěřila gynekologovi, co si o tom myslí.
Když jste se v CAR zaregistrovali, AMH Vám museli zjišťovat, to bylo ok?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.1.21 07:14
@Dicentra27 píše:
@barelunka152 mě by se takový přístup kliniky nelíbil. Milejší by mi bylo, kdyby na rovinu řekli - je tu covid, zavíráme. Vždyť ani píchnutí Ovitrellu nesouvisí s otevřením kliniky, když je plánovaný domácí styk.
Pochopila bych, že mi na folikulometrii poví - není folikul, tento měsíc to vypadá na anovulační cyklus - to se fakt stává.
Ale ne, že mi jeden den da Ovitrelle a další mi řekne, nemáte vajíčka. Přece když vidí dozrávající folikul, tak je nízká hladina AMH jedno.
Prostě mi to nějak nesedí, vyčkala bych na znovuotevření, chtěla vysvětlení a kliniku případně změnila. Nebo bych tento postup svěřila gynekologovi, co si o tom myslí.
Když jste se v CAR zaregistrovali, AMH Vám museli zjišťovat, to bylo ok?

Všechno bylo ok do doby než se u nás vyhlásilo ze se zavírá klinika.. což bylo hned par dni na to co jsem si měla pichnout ovitrelle… ale vysvětlení chtit budu. Jen mi to prijde cely na hlavu :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18187
10.1.21 09:20
@barelunka152 píše:
Smejete se něčemu cemu nerozumíte? Očividně :)

Hele, prakticky všichni tady víme, co to je amh a jak funguje v organismu. I kdyby jsi měla nulový, tak to neznamená, že nemáš vajíčka. Navíc tohle je součást vstupního vyšetření, nedělá se to po čtyřech měsících. Ono je to celý nějaký divný. Buď jsi to pochopila špatně ty nebo něco popletla doktorka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.1.21 12:07
@Janli píše:
Hele, prakticky všichni tady víme, co to je amh a jak funguje v organismu. I kdyby jsi měla nulový, tak to neznamená, že nemáš vajíčka. Navíc tohle je součást vstupního vyšetření, nedělá se to po čtyřech měsících. Ono je to celý nějaký divný. Buď jsi to pochopila špatně ty nebo něco popletla doktorka.

Nevím jak v Česku ale u nás od spermiogramu až po všechny vyšetření co proběhlo u vstupu na kliniku se opakovali každý měsíc. Ne ze to jednou udelali a pak nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18187
10.1.21 12:19

No, u nás v česku se dělají vyšetření, která mají smysl. Dělat každý měsíc amh je naprosto zbytečný, takže buď tahají peníze z pojišťovny nebo z vás. To co popisuješ, je prostě divný, budeš muset víc komunikovat s lékařem nebo změnit car.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.1.21 12:44
@Janli píše:
No, u nás v česku se dělají vyšetření, která mají smysl. Dělat každý měsíc amh je naprosto zbytečný, takže buď tahají peníze z pojišťovny nebo z vás. To co popisuješ, je prostě divný, budeš muset víc komunikovat s lékařem nebo změnit car.

Já neplatim nic. A raději budu ať dělají více než méně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat