Snažení přes 2 roky

45
25.1.21 15:30

Snažení přes 2 roky

Ahoj ženy, podělím se s vámi o svůj příběh snažení o mimi bez výsledku.
V říjnu mi bude 30, mimčo ještě nemám a už přes 2 roky se snažíme.
Chodila jsem k doktorce, ktera byla taková řekněme halabala a jediné, co mi k tomu řekla bylo to, že mám dlabat nosifol, že mám cystu (tu jsem měla minimálně půl roku) a pak po 2 letech poslala přítele na spermií, který má 100%
Změnila jsem doktorku a ta nová mi poprvé prohlidla a řekla mi, že mám cysty a jednu tak velkou, že i kdybych se snažila o mimi jakkoliv, stejně by se to nepovedlo..
Poslala mě na hysteroskopii, laparku s odstraněním cyst a profuk vejcovodů. Operace byla 20.10. 2020. Jo a ještě mi zjistili obrácenou delohu.
V listopadu přišla hodně e divná ms 8.11 a trvala až do 18.11.
V prosinci a to 2 přišla znovu a od 5 dne jsem brala clostylbegyt, nicméně jsem menstruovala dal do 16.12, takže mi napsala norethisteron na 10 dní. 27.12 po vysazení norethisteronu přišla ms a od 5 dne zase clostyl.. Tato ms trvala jen 4 dny.
17DC jsem byla na kontrole a bylo mi řečeno, že clostyl mi totálně prestymuloval vaječníky a že už ho dávat nebudeme, ale že ovulace proběhla.. Nejspíš 15, nebo 16 DC.
Hned jsem začala brát utrogestan na 10 dní 1-0-1. Už mám den zpoždění test už 3 negativní.
Pochybuji, že by se ještě ukázal pozitivní..
Ty leta čekání už jsou fakt na hlavu a mě už to nebaví…
Zkoušela jsem nosifol, gynex, kontryhelovy čaj, čaj Ludmily mojzisovy, vaginalni napářky, nic..
Až půjdu na prohlídku, poprosím paní doktorku, jestli by mi už neposlala na umělé oplodnění..
Jsem už opravdu příšerně zklamaná a smutná.
Takže snažilky, co se snažíte pár měsíců nezoufejte, jsou na tom lidi i hůř.

Příspěvek upraven 26.01.21 v 07:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19053
25.1.21 15:36

Pokud ti nedělala folimulometrii ještě před předpokládanou ovulací, tak to není doktorka, ale felčar. Sledovat růst folimulů je základ, zvlášť pokud jsi měla cysty a zjistit přestimulování až po ovulaci, to je na pár facek. Už s ní nic neřeš a objednej se do caru, k tomu její doporučení nepotřebuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
725
25.1.21 15:48

@Nikki.R
Přesně tak. V příspěvku nade mnou bylo řečeno vše…
Nemusíš již s tou MUDR řešit vůbec nic pošli e-mail do CARU a sama uvidíš.
Držím moc palce :srdce:

Příspěvek upraven 25.01.21 v 15:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
25.1.21 15:49

Do center aplikované reprodukce nepotřebuješ žádanku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
25.1.21 15:52

@sarah1618
Aha, děkuji za info, to jsem nevěděla.
Myslela jsem, že musí dr dát nějakou zadanku, nebo tak něco.
Jinak to je zvláštní tedy, myslela jsem, že je ta doktorka fakt dobrá.
Je to primářka na porodním a je starší, takže praxe.. Ach jo.
A to umělý hradí pojišťovna?
Dekuji Vám všem 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19053
25.1.21 15:56

Částečně to hradí pojišťovna, ale i tak si budeš 20-40tisíc doplácet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
725
25.1.21 15:58

Jak napsala Janli
Tak folikulometrie je základ
Cca v 10-12DC ti gynekolog změří velikost tvého folikulu, čili zda bude probíhat ovulace a případně odhadne kdy.
Postup tvé doktorky, která Ti zpětně pověděla ze ovulace proběhla asi tehdy a tehdy je nestandardní. Jak píše Janli folikulometrie je základ..

Do CARU žadanku nepotrebujes. Já zavolala do Caru v úterý a ve čtvrtek jsem měla schuzku (Zadanku jsem měla), ale nikdo ji nechtěl vidět..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
25.1.21 16:05

@Janli
Pro Krista 😲

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19053
25.1.21 16:39
@Nikki.R píše:
@Janli
Pro Krista 😲

No, ono to vyjde skoro na 100 tisíc, takže pojišťovna přispívá pořád ještě dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1802
25.1.21 16:56

@Nikki.R tohle znam a vzdycky mam chut ty holky, ktery tu breci, ze nemuzou 4 mesice otehotnet prasknout necim po hlave :lol:
My uz se taky snazime peknych par let a z toho uz jsme 2 a pul roku v Gennetu(a je nam 35let)

Jak se pise vys, tak i presto, ze jsou prvni pokusy hrazeny pojistovnou, tak se i tak dost doplaci. My jsme pri prvnim IVF doplaceli 25tisic a to jsme meli priplacenou jen prodlouzenou kultivaci. No a jelikoz jsme nechali zamrazit 3 embrya, tak kazdy dalsi KET(vlozeni rozmrazeneho embrya) nas stal 7tisic. No a bohuzel bez uspechu, takze ted cekame na termin u genetika a pak nas ceka druhe IVF, ale s tim rozdilem, ze si ted budem priplacet za dalsi vykony navic, takze pocitame s castkou minimalne 50 tisic.

Takze zadny cekani a na kliniku se objednej co nejdriv

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1245
25.1.21 17:04

@Nikki.R objednej se na kliniku, jak se tu píše. Oni vám tam obou udělají potřebná vyšetření a třeba se zjisti, ze IVF hned není potřeba, ale stačilo by zprvu zkusit UIU (inseminaci). To je prakticky bez doplatku, asi par stovek za pokus. Pokud by se jin cokoli nezdálo, pošlou vás oba na další vyšetření genetiky a imunologie, kde se jde víc do hloubky a ukáží se věci, které v těch základech na povrch vylézt nemusí (náš případ). IVF se částečně vždy platí, ikdyz je hrazeno pojišťovnou. Záleží na klinice a taky na lécích, které budeš užívat ke stimulaci :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
26.1.21 07:42

@peta1003 ty blaho to je taky síla.
No ta inseminace budiž, to je pár stovek, ale pokud bych měla jít na ivf, tak jsem nahrána, protože teď v době kovidu máme s přítelem peknej bankrot…

Dnes mám 2 den zpoždění, teplota 37, šíleně bolavá prsa a pobolivani jako na MS pořád, ale test opět snehobilej..
Takže moje naděje už opravdu jistojistě mizí..
Tak jsem tomu po tom clostik a utrosi věřila 🥺

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
26.1.21 20:12

1 DC

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LBL
2796
26.1.21 23:12

Mám ta sebou IVF. Ne proto, ze by nám otěhotnět neslo, ale kvůli mimodeloznim tehotenstvim jsem přišla o oba vejcovody.
IVF ti hradí pojišťovna, ale jak píšou ostatní, doplácí se za léky, atd.cca 30-40 tis. Někde o kousek min, někde více. My jsme oba zdraví, nepotřebovala jsem nic speciálního, platila jsem 35-37 tis., nepocitala jsem to přesně. Možná s doplatky o kousek víc…teď čekáme 1.mimco a 5 embryi se nám ještě mrazi. Pristi leden bychom chtěli jit pro další. Každý další transfer stojí 7-11 tis., dle CARu. Doporucuji si car vybrat ale ne podle peněz…radši šetřit a opravdu si připlatit za kvalitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat