Snažení ve zkušební době

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 22:53
Snažení ve zkušební době

Ahoj potřebuji radu od 1. 11 jsem nastoupila do obchodu s potravinami. Tento rok jsem měla hpp do dubna. Pak jsem měla 2 měsíce na UP. A od června do října jsem měla smlouvu na dobu určitou. Ale k věci kdyby se nám teď to vysněné miminko podařilo a já bych byla ve zkušebce, můžu jít na marodku jako těhotná nebo mne může zaměstnavatel i tak vyhodit v květnu jsem prodělala potrat, a už nechci nic riskovat, A kdybych tam byla po dobu 3 měsíců pocita se mi nemocenská s téhle práce? Jde mi to že ten plat je opravdu směšný co jsem se dozvěděla od kolegyň. Tuhle práci jsem zvolila jen proto že je klidnější než od těch předešlých pracovala jsem jako servírka takže od nevidím do nevidím. Děkuji za odpověď je to trošku chaotické ale jde mi to na co bych měla nárok a na co ne abych byla připravena děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Luboš P
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 09.11.18 03:21
§ 35 Zkušební doba
(4)…O dobu celodenních překážek v práci, pro které zaměstnanec nekoná práci v průběhu zkušební doby, a o dobu celodenní dovolené se však zkušební doba prodlužuje. § 66 Zrušení pracovního poměru ve zkušební době
(1)… Zaměstnavatel nesmí ve zkušební době zrušit pracovní poměr v době prvních 14 kalendářních dnů dočasné pracovní neschopnosti (karantény) zaměstnance.
@Anonymní píše:
pocita se mi nemocenská s téhle práce?

Jinak toto jsem úplně nepochopil na co se ptáte, můžete to upřesnit?

truelly
Závislačka 2771 příspěvků 09.11.18 06:20

Ve zkušebce tě samozřejmě vyhodit může!! Na co je mu zaměstnanec, který toho moc nenapracoval a šup na marodku. :zed: Když budeš mit smlouvu na dobu určitou, tak ti zase skončí během těhotenství nebo mateřské. Doporučuji otěhotnět až se smlouvou na neurčito v kapse. Já takhle čekala dva roky na tu smlouvu a velmi se mi to finančně vyplatilo. Nebo je ti už pres třicet a s otehotnrni nemůžeš počkat? Manžel už by rád mimi?

Tichošlápek
Extra třída :D 10466 příspěvků 09.11.18 07:28

Muze te vyhodit po 14 dnech trvání nemocenské. Jinak já bych na smlouvu na neurčito nečekala, tak si po rodicaku kdyžtak najdeš jinou praci. Ale spocitej si to tak, abys kdyžtak dostala mateřskou - je tam ochranná doba od konce posledního zaměstnání, ale není delší než doba trvání prave poslední práce. To by ses teď nevlezla pokud jsem dobre pochopila, ze mas teď tu zkušební v nove praci

1mila2
Kecalka 362 příspěvků 09.11.18 07:32

Ve zkusebce te vyhodit muze vzdycky (ne prvni 2tydny neschopenky). Takze bud to preklepat i jako tehotna do 31.1. a pak jit pripadne marodit. Nebo pockat do konce zkusebky. Neschopenka se ti bude pocitat z posledniho zamestnani. Do kdy mas smlouvu? Aby ti pak vubec vysla PPM (ta se pocita tusim z poslednich 12ti mesicu), to si radeji pohlidej.

1mila2
Kecalka 362 příspěvků 09.11.18 07:34

Jinak na smlouvu bych necekala.....stejne neni zaruka ze tam pak budes chtit jit, nebo ze oni te stejne nevyhodi :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 07:42

Taky bych na smlouvu nečekala. Otěhotněla jsem ve zkušebce a v práci, kde se to intrikama ze strany zaměstnavatelky jen hemžilo, se mě chtěli zbavit..dupla jsem si a pohrozila jim právníkem, ne každej se nechá hned zastrašit..záleží taky na situaci a lidech, no. ;) Nechali mě tam nakonec hezky do uplynutí smlouvy.(Byla na dobu určitou.)

Tichošlápek
Extra třída :D 10466 příspěvků 09.11.18 07:46
@Anonymní píše:
Taky bych na smlouvu nečekala. Otěhotněla jsem ve zkušebce a v práci, kde se to intrikama ze strany zaměstnavatelky jen hemžilo, se mě chtěli zbavit..dupla jsem si a pohrozila jim právníkem, ne každej se nechá hned zastrašit..záleží taky na situaci a lidech, no. ;) Nechali mě tam nakonec hezky do uplynutí smlouvy.(Byla na dobu určitou.)

No dupat si muze jak chce, ale ve zkusebce ji zcela legálně propustit mohou. Jen musí tech prvních 14 dni počkat

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 07:49

@Tichošlápek To je bohužel pravda, no. :oops:

lachtanice86
Kelišová 6405 příspěvků 09.11.18 08:24
@Anonymní píše:

Pohrozila právníkem jako na co? Vyhodit tě můžou že zákona i ve zkušebce a na pn. Samozřejmě po 14dnech

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 21:30

@1mila2 smlouvu mám údajně na půl roku což mi asi moc nepomůže nebo ani kdyby se na Teda zadarilo až po zkušební době nebo si raději najít novou práci

rozand
Závislačka 3122 příspěvků 12.11.18 11:59
@Anonymní píše:
@1mila2 smlouvu mám údajně na půl roku což mi asi moc nepomůže nebo ani kdyby se na Teda zadarilo až po zkušební době nebo si raději najít novou práci

Udajne? 8o

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.18 14:19

@rozand ano dneska jsem to dozvěděla další šíleně podmínky a o penezich ani nemluvím co mám slíbené asi ani nebude co mi říkala kolegyně. Takze chci dát na konci měsíce výpověď a hold dej se vůle boží.. Buď se nám Zadari a budu doma a už se nechci stresovat práci pred půl rokem to tak bylo a jak to dopadlo potratem. Ale chtěla bych se zeptat odpracovane mám na hpp tento rok 4 měsíce. Pak jsem byla dva na UP a na podpoře. A pak zase na zkrácený úvazek 4 měsíce a teď když bych chtěla skončit. Měla bych nárok ještě na podporu počítám to tak je kdyby se nám to mimi podařilo abych nebyla úplně měsícce na 0.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 12.11.18 14:27

Když ani nejste těhotná, tak nemá cenu řešit MD ani PPM.

rozand
Závislačka 3122 příspěvků 12.11.18 15:20
@Anonymní píše:
@rozand ano dneska jsem to dozvěděla další šíleně podmínky a o penezich ani nemluvím co mám slíbené asi ani nebude co mi říkala kolegyně. Takze chci dát na konci měsíce výpověď a hold dej se vůle boží.. Buď se nám Zadari a budu doma a už se nechci stresovat práci pred půl rokem to tak bylo a jak to dopadlo potratem. Ale chtěla bych se zeptat odpracovane mám na hpp tento rok 4 měsíce. Pak jsem byla dva na UP a na podpoře. A pak zase na zkrácený úvazek 4 měsíce a teď když bych chtěla skončit. Měla bych nárok ještě na podporu počítám to tak je kdyby se nám to mimi podařilo abych nebyla úplně měsícce na 0.

S podporou nevim, ale to tam jako pracujete bez smlouvy, nebo jste ji byla lina cist, ze nevite, do kdy ji mate? 8o

@Luboš P píše:
Když ani nejste těhotná, tak nemá cenu řešit MD ani PPM.

Tak to obecne neni pravda. Treba dat vypoved a zacit se snazit, aniz bych mela jonou prwci, je blbost, chci-li PPM ;) .

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >