Snažilky s PCO

16
23.3.17 13:21

Snažilky s PCO

Zdravím všechny, ráda bych založila nové téma o snažení s PCO. Budu moc ráda za všechny zkušenosti a rady. Snažíme se 4 roky…teď momentálně dvakrát neúspěšné IUI a několikrát po sobě Clostil x Pregnyl x Duphaston..za 14 dní na další IUI. Jsem z toho už psychicky vyčerpaná..je vůbec IUI správná cesta nebo jít rovnou do IVF?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Attila8
23.3.17 13:38

A nebo se na to prdnout a nechat to osudu ;) PCOS je s největší pravděpodobností známka špatného životního stylu ;)

• Citovat
  • Upravit
368
23.3.17 13:38

Ahoj snažilko :mavam: My se snažíme 13 měsíců. Teď 3 cyklus mám nasazený Clostilbegyt, ale zatím se nám nedaří a příští měsíc jdeme do CARu poprvé. Vím že 4 roky je už dlouho a přeju ti aby ti už/vám to brzy vyšlo :( :kytka: Já už jsem z toho taky úplně vycucaná.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
23.3.17 13:44

PCO může být i stres, životní styl…změň lékaře, změň něco v životě, neupínejte se na to, že dítě je všechno…a…klapne to. Hlavně nepropadat panice a nebrat zbytečně hormony. Někdy stačí vyšetření HyCoSy, protože pak jsou hormony zbytečná záležitost. držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Attila8
23.3.17 13:50

@Petussska přesně!! prošla jsem si tím samým co zakaldatelka a musím říct, že hormony mi akorát všechno poničili! jediné co opravdu zabírá je zdravý životní styl, cvičit, hýbat, se mít radost ze života, vykašlat se na nějaký těhotnění a nejlépe začít cvičit jógu a´t už přímo hormonální, která dělá s tělem zázraky, nebo klasickou!

• Citovat
  • Upravit
16
23.3.17 14:00

S tím špatným životním stylem souhlasím, měla jsem hodně stresovou práci, do toho jsem studovala a ještě většinou jedla ve spěchu..ale je fakt, že tam může být i genetická zátěž. V rodině máme cukrovku a doktor mi právě říkal, že to s tím také souvisí..nasadil mi Metformin i když cukrovku nemám..mělo by mi to pomoc na nastartování ovulace. Ve stravě jsem se pokusila omezit cukry a bílou mouku, tak se snažím trochu zhubnout, ale zatím žádná sláva. Bohužel když jsem se úplně vykašlala na hormony, tak jsem neměla vůbec žádnou ms a ovulaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
23.3.17 14:04

Ahooj :mavam: A co ovulace? Dostavila se po Clostilu hned? Taky chodím do CARU, ale z přístupu lékařů nejsem zrovna nadšená. Tak držím palce, ať to co nejdříve vyjde :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2574
23.3.17 14:06

Mám také PCO. Na první dítě jsme čekali tři roky. V CAR jsme podstoupili napřed 2× IUI, poté 1×IVF, kdy jsem otěhotněla, ale hned v 7.tt potratila. Dostali jsme doporučení na imunologii, kde mi zjistili protilátky proti vajíčkům. A doporučili mi další IVF s kortikoidy.
Počkali jsme pár měsíců, já zatím užívala inofolic a rozhodli jsme se zkusit jen IUI s kortikoidy. A povedlo se. V létě 2015 se nám narodila holčička.
V listopadu jsem zjistila, že jsem znova těhotná. O miminko jsme se nesnažili a já tomu nemohla na začátku vůbec uvěřit.
Dneska už se i já přikláním k té variantě, že u PCO pracuje hlavně psychika a životní styl.
Ale popravdě bych neudělal nic jinak. Znova bych podstoupila vše abych měla dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
23.3.17 14:38
@Vivi30 píše:
Zdravím všechny, ráda bych založila nové téma o snažení s PCO. Budu moc ráda za všechny zkušenosti a rady. Snažíme se 4 roky…teď momentálně dvakrát neúspěšné IUI a několikrát po sobě Clostil x Pregnyl x Duphaston..za 14 dní na další IUI. Jsem z toho už psychicky vyčerpaná..je vůbec IUI správná cesta nebo jít rovnou do IVF?

ahoj. Já mám taky PCO a IUI u nás bylo 3× neúspěšné :-( ale protože u nás je více problémů, musíme do IVF. Každopádně za 14 dní bude transfer emrbryí, tak uvidíme jak to dopadne :-) držím ti pěsti :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.17 14:39

@Attila8 no životní styl na to určitě vliv má, ale všude jsem slyšela, že jsou tam prostě vrozené dispozice. U mne se to projevilo hned v 19 letech (tenkrát sportovně založený typ s 50kg). Otec diabetik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
23.3.17 14:45

Mě také PCO zjistili zhruba v 18. Doktorka mi tehdy řekla, to samé, že se přikládní k tomu, že to je vrozená dispozice. Rozhodně to nemusí být dědičné. Změna životního stylu je určitě významná. Od doktorky jsem dokonce dostala papír, kde píše, jaké látky jsou pro tělo s PCO dobré a které špatné.

Hodně holek s pco má prý nadváhu, chloupky na místech kde je ženy nemají. Já nic takového nemám, a přesto jsou moje vaječníky polycystické. U nás v rodině to nikdo nemá, není u nikoho cukrovka a nikdo neměl problémy s otěhotněním… Holt u mě to přiroda chtěla trochu jinak.-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7830
23.3.17 16:20

:mavam: :mavam: Taky mam PCO, zjisteno uz v 17 kvuli nepravidelnymu cyklu.
Miminko se nam povedlo po 4 a pul letech, z toho necely rok a pul jsme chodili do CAR ;) Zkusili jsme i IVF, ale otehotnela jsem po 4.IUI (kombinace Clostil. + Pregnyl + Utrogestan) Ted budou synkovi v dubnu 2 roky :palec: takze urcite to nevzdavej :hug: ten boj za to stoji :hug: :hug: je to hodne tezky, kolikrat jsem to chtela vzdat, ale to stesti za to proste stoji :hug: :hug:

Ted od ledna chodime opet do CAR kvuli druhymu ditku, mame za sebou IUI, ktery nevyslo, ale jedeme dal :D

Moc drzim palecky :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
23.3.17 16:57

Díky za podporu :hug: taky držím všem palečky. Nás teď čeká další IUI a pak uvidíme..nechci se zase vrhnout hned na IVF, takže jsem ráda, že si tady čtu, že se někomu zadařilo i při IUI, protože jsem se většinou dočetla, že je to s PCO skoro nemožné. Jinak na vyšetření HyCoSy jsem byla a všechno v pořádku..máte někdo i příznaky PCO jako je vypadávání vlasů? Mě to začalo dost trápit a vůbec nevím co s tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
23.3.17 17:22

Berete někdo i nějaké doplňky stravy i když berete i hormony? Já jsem právě teď všechny doplňky vynechala, aby se to nebilo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.17 17:44

Mně pomohlo dlouhodobě - pravidelný pohyb a hlavně nízkosacharidová dieta (cca 3/4 roku) dodržovala jsem to zcela poctivě. Na UZV se vaječníky změnšily a jsou normální. Děti mám 3. I tak jsem hlídaná na endokrinologii a diabetologii protože i přes to že jsem si vaječníky dala dohromady, sklon k cukrovce bude vždy a hlídat si to musím stále.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama