Snídáte s dětmi jako v seriálech?

12199
18.5.16 09:18

Snídáte s dětmi jako v seriálech?

Je ráno. Běla s Jindrou Valšíkem sedí s dětmi u prostřeného stolu. Čaj se rozlívá z krásné konvice a na stole je čerstvé pečivo. Nikdo nedrobí, nikdo nevylije čaj, ani nic nerozbije. Pak děti utíkají do školy a Běla ještě chvilku posedí s Jindrou a tím pánem, co má alzheimra (bohužel jsem zapomněla jeho jméno).
Moje otázka zní, proč to nejde u nás a jak to máte vy?
U nás je to tak, že jsme rádi, když vůbec včas odjedeme do školy s tím, že si děti vezmou rohlík do ruky a drobí v autě. Jo a ten rohlík je včerejší. Já se pak vrátím domů poté, co je rozvezu a teprve jsem sto si udělat kafe. No a to kafe většinou stejně piju pak studený.(

Příspěvek upraven 18.05.16 v 09:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3116
18.5.16 09:19

Snídáme společně, je fajn takto začít den, jídlo by se mělo jíst v klidu a né za chodu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
18.5.16 09:21

My snídáme, na tom trvám a snažím se jim dávat takové snídaně, které se dobře a rychle jí (třeba ovesná kaše, borůvkový lívanec… to rádi). Ale bordel je po každém jídle velký :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
18.5.16 09:23

:mrgreen: Tak nevím jak to bude se školníma dětma. Zatím s malým snídáme, když už je manžel v práci… ale o víkendu snídáme společně, akorát batole teda bryndá a rozlívá vše v dosahu a manžel drobí ostošest :jazyk: Čerstvé pečivo je, máme krámek kousek.
Co mě zlobí je věčně puštěná televize u jídla :cert: Ono ani tak nejde o tu dokonalost, ale spíš o tu pohodu že jo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8450
18.5.16 09:25

My snídáme společně každých 14 dní v sobotu a v neděli, ale konvici s čajem nemáme, poněvadž každý většinou pije jiný druh a drobky holt k čerstvému pečivu patří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3116
18.5.16 09:26

O ru pohodu jde to je jasný, ale televize by nám jí rušila, telku máme vypnutou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1882
18.5.16 09:27

U nás to tak praktikovat nelze. Každý vstává v jiný čas.
Někdy nám to vyjde o víkendu, když se zadaří a jsme všichni doma. Občas totiž bývají starší děti u babičky na víkend nebo u tatínka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226

Teda já ještě nemám vlastní děti, teprve čekám, ale my jsme doma byli zvyklí teda snídat společně a dodržujeme to i teď s manželem a doufám jednou i s dětmi…ono to chce jen vstanout trochu dříve…
A co se týká těch ostatních věcí - myslím, že dneska už není nikdo schopný ráno ještě před snídani koupit čerstvé pečivo - takže my vždycky jedli včerejší, konvičku jsme neměli, každý měl něco jiného (čaj, kakao, káva) a drobili jsme (a drobím i teď) i se podařilo něco vylét (to už teď tak časté není, ale někdy přece), ale u nás se vždy po snídani stůl utřel…
A odpověď na tvou otázku, proč to nejde u vás? Já nevím, máš moc malé děti? Na to je asi jediné řešení vstanou třeba 20minut před budíčkem dětí, nachystat snídani, pobudit děti a pak společně jíst…u nás teda vždycky snídani chystal taťka a mamka nás česala a tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28073

Jo, a když došly děti ze školy, tak jsme si sedli všichni na zahradu, libě jsme se usmívali, děti nuchnaly pejska, manžel mne držel kolem ramen a všichni jsme do sebe cpali značkovou čokoládu a nad námi se klenula duha a cvrlikali ptáčci. Heled, víš, co je to reklama?
Realita - ráno se vstává v šest, chlap na sebe naházel oblečení a vystřelil bez snídaně do práce, já jsem vyháněla děti z postele, posadila je ještě se zalepenýma očima ke stolu, aby si vypily aspon kakao, než půjdeme pryč. Mezitím jsem se oblíkla, pak oblíkla děcka, pak znovu vyslíkat malýho, protože nutně musel na záchod, oblíct, švihem k babičce, která je pak odvedla do školky a já trapem do práce na sedmou. Tam jsem se vydýchala, dala kafe a dva rohlíky. Přiletěli jsme kolem čtvrté domů a už to jelo - vybalit nákup, uklidit, chlap vyfičel na práci na barák, já doma a takhle to jelo až do večera. večer vykoupat děti, večeři, pohádky a pak jsem byla tak leda na omdlení do pelechu. o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12199

Ono jde o to, že já jsem ráno úplně zabitá, protože za prvé jsem vůbec spíš typ sovy, za druhé v noci se pořádně nevyspím (sedmiměsíční mimino). No a i když vstanu, tak jsem jak majzlá heverem po ránu. Jsem ráda, že se vůbec vykopeme.
Krám tu není, takže pečivo bývá z předešlého dne, dětí je víc. No asi bych prostě měla vstát brzy a zmobilizovat se, jenže já ať vstanu, kdy vstanu, za chvíli vstává mimino. Jakoby vycítil, že jsem vstala nebo co.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
18.5.16 09:28

Máme dvě školní děti, na společné snídani a večeři se snažíme trvat, je prostor pro komunikaci v rodině a je to i zábava…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1175
18.5.16 09:30

Doporučuji změnu seriálů na které se díváš ;) Já se dívám na Star trek a ano, snídám s dětmi jako v seriálech…
Děti přistoupí k automatu zvaného matka, vznesou své přání a tento replikátor vytvoří pokrm přesně opačný než si oni přejí a nutí je ho pozřít. Poté děti řvou a vztekají se stejně jako klingoni při krvavé rvačce. Pak všichni vystřelíme ze dveří a prcháme směrem k autu stejně jako posádka Enterprise při evakuaci… prostě idylka ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12199
18.5.16 09:30

@inkakřivák No, takhle to nějak je..Ono i odpoledne to bývá docela masakr a o večerech nemluvě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3116
18.5.16 09:32

V týdnu by se měla snídat i večeřet společně, pokud to jde. Evo vždyť když vstaneš tak mimčo může mít u sebe manžel a ty nachystat snídani

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nafrněná
18.5.16 09:33
@Sheelle píše:
Doporučuji změnu seriálů na které se díváš ;) Já se dívám na Star trek a ano, snídám s dětmi jako v seriálech…
Děti přistoupí k automatu zvaného matka, vznesou své přání a tento replikátor vytvoří pokrm přesně opačný než si oni přejí a nutí je ho pozřít. Poté děti řvou a vztekají se stejně jako klingoni při krvavé rvačce. Pak všichni vystřelíme ze dveří a prcháme směrem k autu stejně jako posádka Enterprise při evakuaci… prostě idylka ;)
:lol:
  • Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama