Snížení odhadu váhy

16
26.4.21 12:50

Snížení odhadu váhy

Ahoj,

Chtěla bych se zeptat, jestli se někomu stalo, že vám snížili váhový odhad miminka?

Dnes jsem byla v porodnici na kontrole a pan doktor řekl, že odhad je 3450g (jsem 40+1) zatímco na kontrole 38+5 měla jiná paní doktorka odhad 3580g. Může se to stát? Přístroj byl stejný, jen je pravda, že dnes semnou doktor byl hotový za 5 minut zatímco paní doktorka dělala ultrazvuk déle..

Vím, že jsem se měla asi hned zeptat, ale měli tam fakt frmol a v tu chvíli mě to nenapadlo…ani nevím, jestli věděl můj minulý odhad, do zprávy se nejspíš ani nepodíval a v průkazce to nemám.. Mám strach, aby miminko nehublo a něco mu nechybělo.. Už od začátku mě děsí preeklampsii a růstovou retardací… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1273
26.4.21 12:58

@Esin hele na odhad vahy se neda spolehat vubec. Mne pri prvni dceri rekli ze bude mit tak 3300g a moje doktorka mi rekla ze jsou v nemocnici blazni ze naopak bude mit urcite vic nez 3500g a nakonec mela 3760g. U druhy dcery byl odhah kolem 3500g, moje dr rikala ze urcite zas at pocitam pres 3700g a nakonec se madam narodila se 4315g. Takze asi tak :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9056
26.4.21 13:02

Mne primar v den porodu rekl, ze dcera bude mit ke 4 kilum a tak vyznamne pokyvoval, ze to bude urcite i vic.
Nakonec nemela ani 3. :lol:
Takze asi tak k tem odhadum…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1392
26.4.21 13:04

Může 🤣 mne Dr strašidla že budu mít syna přes 4 kg, že je velký, narodil se se 3 kg ve 37 TT. Furt to jsou jenom odhady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1273
26.4.21 13:05

@Esin a jeste dodam ze mi i rikali opacne ze deti meli vic na prvnim odhadu a pak min. Ono neco jineho by bylo kdyby to delal stejny doktor na stejnem pristroji. Predpokladam ze ten prvni odhad delala tva dr nekde ve sve ordinaci a tenhle uz byl tedy v porodnici? Protoze to je docela bezny aspon ja mam kolem sebe snad tucty mamin co meli v porodnici jiny odhad nez v ordinaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63660
26.4.21 13:14

Je to odhad.. Mi řekli, že bude mít kluk přes 5 kg, měl 4.36.. Takže bych to nechala být

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
26.4.21 13:15

Moc díky za uklidnění :*

@Barunkaska Oboje to bylo v porodnici na stejném přístroji jen jiný doktor.

Je to moje první dítko, tak se vyděšená ze všeho.. Tím spíš, že za sebou mám zamlklé těhotenství a už od začátku mě děsí preeklampsii.. Navíc se mi přes víkend rozjela mykoza.. Doktor na mě koukal, jak kdybych se nemyla nebo co..

Ve čtvrtek jdu na kontrolu, tak uvidíme, kdo tam bude a co bude hádat tentokrát.. Pokud dřív neporodím :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
623
26.4.21 13:16

Vahove odhady jsou tim nepresnejsi, cim později v těhotenství se delaji, takže v klidu. Plus kazdy odhad záleží na sikovnosti a zkusenosti lekare, ktery je dělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10957
26.4.21 13:23

Klikne na utz o milimetr vedle a uz je to jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10957
26.4.21 13:25
@Esin píše:
Moc díky za uklidnění :*

@Barunkaska Oboje to bylo v porodnici na stejném přístroji jen jiný doktor.

Je to moje první dítko, tak se vyděšená ze všeho.. Tím spíš, že za sebou mám zamlklé těhotenství a už od začátku mě děsí preeklampsii.. Navíc se mi přes víkend rozjela mykoza.. Doktor na mě koukal, jak kdybych se nemyla nebo co..

Ve čtvrtek jdu na kontrolu, tak uvidíme, kdo tam bude a co bude hádat tentokrát.. Pokud dřív neporodím :)

No a proc ti furt delaji odhady? Aby te pak vydesili velikosti miminka a nahnali na vyvolani…?
Zkus se nestresovat, to ted potrebujes nejmin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
26.4.21 13:40
@Lucie_Sx píše:
No a proc ti furt delaji odhady? Aby te pak vydesili velikosti miminka a nahnali na vyvolani…?

To kdybych věděla… O vyvolání zatím moc nemluví, tak doufám, že to tak zůstane.. Termín podle ultrazvuku jsem měla sice včera, ale podle MS mám termín až v pátek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
935
26.4.21 13:41

Klid, je to jen odhad a málokdy bývají přesné ;) U prvního tvrdili, že je velký a bude mít 4 kg, v porodnici pak řekli, že bude mít 3,5 kg. Nakonec měl 3,1 kg ;) U druhého se opakovalo to samé, taky to měl být obr, dr. mě od 30. týdne strašil, že je strašně velký a moc roste. A nakonec měl ten „obr“ 3,3 kg :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1248
26.4.21 14:21

Tolerance odhadů se pohybuje kolem 15% v den měření. To jaká bude výsledná porodní váha ví asi jenom křišťálová koule vzhledem k tomu že nikdo neví kdy porodíte. Jinak je to jen predikce dle délky kostí, a obvodů hlavy a bříška. To dítě může mít někde tuku víc, někde míň, atd atd Ale i tak je to užitečná metoda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1273
26.4.21 19:17
@Lucie_Sx píše:

Souhlasim, zbytecny stresy, kdyby byl nejaky problem nejspis by na to uz prisli :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
26.4.21 19:32

Je to pouze odhad, nedá se tomu vůbec věřit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat