Reklama

S.O.S. JAK NA PRDÍKY????

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

loverose
Kecalka 150 příspěvků 12.01.10 11:31
S.O.S. JAK NA PRDÍKY????

Holky prosím vás,
mám třítýdeního chlapečka a hrozně ho trápí prdíky.
Přes den je to docela dobrý,ale skoro celou noc propláče a svíjí se v bolestech. :cry: Máme Sab simplex,ale vůbec nepomáhá..spíš bych řekla, že je to po něm ještě horší. Nemáte nějakou radu? Jak je to s těma odvarama - kmín apod. Nebo je prý dobrý fenyklový čaj, ale já ho plně kojím a bojím se, že to flaškou pokazím. Díky :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.10 11:34

Nám pomáhala teplá plenka na bříško a nošení do klubíčka. Fenyklový čaj pij ty, k malému se dostane pěkně přes mateřské mléko.

FloraBolger 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.10 11:37

Ahojky - bohužel, radu nemám. Syna trápily koliky 2 měsíce…byla jsem totálně zoufalá, protože pořád plakal. Dokonce jsem na to „přivykla“ do té míry, že když po dvou měsících dopoledne nezaplakal, tak jsem volala své sestře, aby na něj přišla kouknout - že je nějaký divný :oops: :lol: .
Vyzkoušeli jsme snad všechno - Sab Simplex (zabíral asi 3 dny), rektální rourku pro miminka, fenyklový čaj pro mě (aby se dostal do mléka) i po lžičkách Matymu, cvičení, masáže bříška…Závěr byl takový, že jediný způsob, jak ho na chvíli utišit, je kojení. Přeji pevné nervy a ať má malý brzy klid…

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 12.01.10 11:46

sab simplex kapicky…baby calm kapicky…probi­otika…teplo na brisko…cviceni…fe­nyklovy caj…rektalni rourka…zkousej!! snad neco zabere :)

evík
Ukecaná baba ;) 2229 příspěvků 12.01.10 11:49

Loverose, malého taky trápily prdíky kolem 3. týdne.Začala jsem pít 3× denně fenyklový čaj (k malému se dostane přes mlíčko), párkrát dostal SabSimplex, a já jsem si dávala a stále dávám velký pozor na to co jím (nejím čerstvé pečivo, cibuli, česnek, nic ostrého, žádné nadýmavé jídlo..)- striktně to dodržuju a malý je OK :-D Ale asi jsme jen lehčí odvar, co se nadýmání týče:-))
Držím palce, ať malý moc netrpí. drž se!! :-D

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.10 12:09

Nic nepomáhá stoprocentně ale částečně u nás pomáhalo: nošení v šátku, teplé na bříško, zanout fén, vysavač nabo šumění rádia, Babycalm (ani ne tak na prdy, jako spíš, že mu to chutnalo, takže pár kape při hysterickém pláči a zaplácnout dudlíkem a byl chvíli klid), hodně dávat na bříško, snáz se vyprdí, koupání v kyblíku s teplou vodou, masáže - naučila nás to paní na plavání ve vaně.

Leník127
Kelišová 6243 příspěvků 12.01.10 12:11

Ahoj, nám nejvíc pomáhá cvičení s nožičkami spolu s masáží bříška, u toho vždy pěkně prdíme.

PETRUCHA
Extra třída :D 12300 příspěvků 12.01.10 12:29

Tak za mě rada je taková zkoušet všechny možný rady jako kapičky Baby calm, probiotické kapičky nebo prodávají i probiotika v kapslích a ty se vysypou do mateřského mléka a stříkačkou nebo lžičkou nebo kapátkem se jim to neleje do tlamičky. Dál potom peckovej polštářek nahřátej na bříško, nebo plenka na sekundu do mikrovlnky a dát na bříško. Poloha na tygříka nebo klubíčko. Zkusit rektální rourku, na tu nedám dopustit. Tak a nic už mě nenapadá. Tak snad něco zabere. Nebo spíš kombinace několika metod, tak to bylo u nás.

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 12.01.10 12:44

https://www.emimino.cz/…arosti-4394/

A za nás - sab simplex nezabral, hodně pomohl Baby calm, polštářek a cvičení s nožkama.

pepro
Kelišová 5162 příspěvků 12.01.10 12:58

u prvního jsme vyzkoušeli všechno a stejně jsme se 3 měsíce pořádně nevyspali, po baby calm dokonce blinkal. Probiotický kapky měly účinek asi první 2 dny.

Teď u druhýho máme sab simplex už od od porodnice, mezi každým kojením používám rektální rourku a dobrý, večery naprosto v pohodě (zatím - ťuky ťuk). Té rourky se nebát, naše dr ukazovala, že opravdu pořádně prošťárnout, samozřejmě, že zasunovat opatrně a pomalu, ale klidně hodně hluboko, rourkou točit. Do toho dělat masáž - já v bříšku úplně cítím ty bublinky. Zároveń se mi u toho krásně vykaká, takže dobrý. V noci nepřebaluju, rourku nepoužívám.

Dávám si pozor na to, co jím, piju kojící čaje.

Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 12.01.10 12:58

tak nám naopak sab simplex pomohl a pak teda hodně teplá koupel s masírováním bříška-to pomohlo vždy..Někdy pomohlo dát ho na bříško..

Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 12.01.10 12:59

a pomáhá stále teda..ještě ho to trápí

kacik1
Závislačka 2929 příspěvků 12.01.10 13:04

meli jsme taky uplny zachvaty… nevim co rici ze nam pomohlo.. kazdopadne jsme delali vse… kapky… teply na brisko.. hlavne rourku bez te nevim nevim… hlavne se toho nebat! a taky jsme skakali na miči. tim uklidnuju malou do dneska!

rea.sk
Echt Kelišová 9299 příspěvků 12.01.10 13:17

Tak všechno tu snad bylo napsané, kapky teplo cvičení.. Nám hodně pomáháli masáže na břiško a pak teplá koupel nebo teplá plínka..na každé dítě zabere něco jiného…

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 12.01.10 13:25

U nás pomáhalo klubíčkovat, kapičky babycalm, v případě nouze rektální rourka (okamžitý a zaručený účinek)a já jsem brala laktobacily. Taky zkus vysledovat, co mu vadí v tvém jídle, může to být cokoliv, nemusíš se zrovna cpát cibulí, aby to vyvolávalo bolení u prcka. Lucince nejvíc vadila všemi vychvalovaná melta a jakékoliv ovoce.
Vydrž a neboj, brzy bude líp.
 Romana

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >