Výsledky screeningu - prosím o radu

Anonymní
17.3.21 19:24

Sos prosím ;(

Dobrý večer maminky. Chci vás moc poprosit o radu. Jelikož jsem už pár dnů zoufalá. Je mi 35 let a byla jsem před pár dny na prvním screeningu. Ultrazvuk dopadl dobře ale volala mi později ještě tentýž den lékařka že jsou tam trochu nejasnosti z krve že tomu říkají šedá zóna a mám dojít na genetický pohovor. Hodnoty mám ve zprávě uvedené tyhle.
PAPP. A 2.43 mlu/ml 0.82 MoM
FBHCG 42.96 ng/ml 1.59 MOM

Závěr screeningu Negativní

Prosím o zkušenosti a radu děkuji.
Ještě dodatek už 10 let užívám Euthyrox mám autoimunitní poruchu štítné žlázy a byla mi nedávno dávka Euthyroxu navýšena a nedávno mi byl zjištěn dlouhý cukr 46 a mám údajně cukrovku 2 typu a dostala jsem Glucophage 1000 2 tablety večer po večeři. Prosím poraďte! Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17.3.21 19:42

Tak s těmi léky zkušenosti nemám. Ale s tím screeningem ano. V prosinci nám také vyšel utz naprosto v pořádku a za 2 hodinky telefon, že hrozí riziko Downova syndromu. PAPP 0,30 a HCG 1,98. Za 4 dny jsem jela na genetickou konzultaci. Tam jsme si jen povídaly s paní doktorkou, sestavovaly jsme společně rodokmen, povídaly jsme si o dalších možnostech. Riziko jsem měla 1:169. Nakonec jsem ten den podstoupila placený NIPT a vše v pořádku. Sestřička na gyndě mi říkala, že by se začala stresovat tak u 1:20. Držím palečky ať je vše v pořádku. Ale myslím, že bude. :* :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
17.3.21 19:43

Hodnoty se zdají v normě. Jaké bylo to celkové riziko z toho screeningu? Značí se 1:(nějaké číslo). Čím je číslo nižší, tím větší je riziko. I když je test celkově negativní riziko vpodstatě až do 1:1000 se bere jako hraniční. Také je od 35 let věková indikace ke genetickému vyšetření. Euthyrox v těhotenství nevadí, naopak je třeba v těhotenství na endokrynologii dojít aby byla dávka léků dostatečná. Na pohovoru by vám měly být nabídnuty další možnosti vyšetřování (plodová voda, neinvazivní vyšetření z krve) ale bude na Vás jestli něco z toho budete chtít podstoupit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16087
17.3.21 19:54

Euthyrox jsem před otěhotněním brala taky, na kontrole na endo jsem byla dřív než na potvrzení těhotenství na gyndě. vliv na screeningy to nemělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2153
17.3.21 20:03

Já jsem měla taky šedou zónu a skočilo mi to tam kvůli věku. Miminko je v pořádku. Na plodovku jsem nešla. Ultrazvuk je nejdůležitější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
17.3.21 21:40

Dobry den
Mám stejnou zkušenost dokonce sem tu dolní hodnotu měla 6× vyšší…screening negativní ale díky těmto hodnotám mě začali desit ze to jsou blby hodnoty a byla sem poslána na geneticky pohovor… no řeknu vám byla sem vyděšena a bála se…nakonec byl doporučen odběr plodové vody a dopadlo to dobře 😊 za měsíc a kousek by se nám měl narodit zdravý kluk 🤞🏻 🤞🏻…u mě tyto hodnoty nejspíš způsobil utrogestan tak třeba i vaše léky tomu mohli nějak “pomoct”..držím palce ať to mate také v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat