SOS - syn mě fyzicky napadá

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
586
19.12.21 08:03

SOS - syn mě fyzicky napadá

Zdravím,
bohužel jsem se dostala do situace, kterou nevím, jak řešit. Mám patnáctiletého syna, prvním rokem na SŠ. Od jeho otce jsem odešla a našla si současného partnera, máme spolu 11 letého syna, žijeme všichni spolu.
U staršího syna byly náznaky už odmalička, že to s ním nebude úplně jednoduché. Upřednostňuje sebe nad všechny ostatní, dělá si, co chce, je schopen udělat téměř cokoliv, aby dosáhl svého. Mladšího bratra šikanuje, kradl nám peníze, neuznává žádná pravidla. Řešíme to cca od 10 let- PPP, psycholog, psychiatr, neurologie - všechno ok.
Mladší je nešťastný, nechápe, proč je bratr takový. Často říká, že by byl raději sám.
Partner je případ sám pro sebe, je se vším hned hotový. Nadávky, facka, vyřešeno. Takže se ho starší syn boji a v jeho přítomnosti si nic nedovolí. Mně ale s tímto nepomůže, mám si to vyřešit sama.
Takže to u nás vypadá tak, že když je chlap doma, všechno se jeví v pořádku, syn mě ignoruje, běhá za tatínkem a všichni jsou šťastní. Jakmile ale otec vytáhne paty, chodí a provokuje, mlátí mladšího, odmlouvá. Celý den by se válel s telefonem v posteli a nic nedělal. Včera jsem mu už telefon sebrala, protože odmítl pomáhat. Dobrovolně mi ho nedal, prali jsme se a když jsem si ho vzala, vyskočil a vší silou mě strčil proti skříni
Věřím, že kdyby měl v tu chvíli v roce nůž, klidně by ho použil.
To byl bohužel okamžik, kdy zjistil, že už má fyzickou převahu. Takže ještě několikrát během dne přišel frajeřit, řval na mě sprostě, udělal i náznak, že by mi dal facku…
Netuším, co dál, vím, že jsem nebyla ideální matka. Syn, kvůli tomu, jaký byl, hodně dostával. Už jsem nad ním zlomila hůl, chtěla bych mít konečně klid, nebýt vystresovaná, mladší syn taky v klidu. Bojím se, že nám ublíží.
Nechci, aby v děcáku ztratil šanci na normální život, ale co mám dělat? Nechat si psychicky zničit syna i sebe?
Prosím o radu, případně zkušenosti…

Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24510
19.12.21 08:15

A co jsi udělala ty, když se to stalo? Tohle mi udělat dítě, tak ho domlatim tak, že se nepostaví. Proč si myslíš, že si to na tvého muže nedovolí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2504
19.12.21 08:17

Pokud uznava tveho partnera, tak musis partnera presvedcit, aby s nim hodil raznou chlapskou rec. Je velkej, narovinu mu rict, jak se citite, ze uvazujes o tom ze to vzdas, i kdyz ho mas rada. Ale nemysli si ze jde dite jen tak odvest do DD. Bio otce ma v rodnem listu? Tezko mohu posoudit jak to u vas vypada, ale musi vedet, ze jak na tebe sahne, volas PCR, je trestne odpovedny a muze byt stihan. Nedavala bych najevo ze se ho bojis. Naopak ze vis jak postupovat a nebudes vahat to udelat. Partner musi stat pri tobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43695
19.12.21 08:17

Takové děti nechodí do děcáku, ale do diagnoatického ústavu. Radila ses s jeho lékaři? Bere nějaké prášky? Má nějakou diagnózu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7866
19.12.21 08:19

Píšeš, že syn hodně dostával.. A teď se diviš, jaký je? Násilí jste ho naučili vy rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4662
19.12.21 08:22

Strašný. Jak píšou holky, klidně volat i policajty. Eventuálně zjistit, jak je to s diagnostakem.
Chudák ten mladší. A co biootec, ten do té skládačky zapadá jak?
Blbý je, že jak i ty píšeš - nejspíš máš na tom svůj podíl.
Syn se možná celá ta léta cítí odstrčený a nemilovaný a do toho puberta…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
19.12.21 08:24

Já bych ihned (včera bylo pozdě) kontaktovala Středisko výchovné péče. Nebo něco podobného - nevím, co máš poblíž. Pořadí Ti, co se synem. Zda mediace, terapie (i pro mladšího) nebo rovnou diagnostak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16102
19.12.21 08:26
@Alušáček píše:
Píšeš, že syn hodně dostával.. A teď se diviš, jaký je? Násilí jste ho naučili vy rodiče.

Přesně to jsem chtěla napsat. Je to je odraz vaší výchovy. Jako malý dostaval, teď ho fackuje tvůj partner.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
324
19.12.21 08:27
@terien píše:
A co jsi udělala ty, když se to stalo? Tohle mi udělat dítě, tak ho domlatim tak, že se nepostaví. Proč si myslíš, že si to na tvého muže nedovolí?

Víš, jak vypadají 15 letí kluci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24510
19.12.21 08:28
@mirkaazzuri píše:
Víš, jak vypadají 15 letí kluci?

Ne, nikdy jsem žádného neviděla :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1213
19.12.21 08:28

Řekni mu, že pokud se to bude opakovat, půjde na dva měsíce na dobrovolný pobyt do střediska výchovné péče. Dobrovolný je z hlediska rodičů, ne pro děti, ty tam jsou normálně zavřené. Následuje spolupráce s celou rodinou. A myslím, že je to i bezplatné, max. se hradí nějaké obědy a tak. Jinak mám chuť ti říct - tlouklas ho, sklízíš, co jsi zasela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
586
19.12.21 08:29
@terien píše:

Já jsem ho zmlátila… Jenomže on se mě nebojí. Udělá to znovu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59969
19.12.21 08:30

Je to dítě rozpadlého vztahu. Od mala měl doma cizího chlapa místo svého otce. Od mala má těžší podmínky. U něj máš uvedeno v tom metru Daniel a u mladšího Kamilek. Tak je to i doma? Píšeš, že byl tlučený. Tak si sama vstup do svědomí. Jestli ten menší od nového chlapa nebyl upřednostňováný, rozmazlovaný. A starší kluk se cítil odstrčený a přítěž rodiny, byla na něj používaná agrese. Kdy naposledy jsi ho obejmula nebo sama s ním šla do kina nebo si u televize večer otevřela kofolu a byla pouze s tím starším? Jestli dáváš i jemu pozornost, jak dáváš tomu menšímu nebo na edit. staršího pouze křičíš? Nechci se ho zastávat. Ale jaký je, tak to mohlo vzniknout tím, že se cítil sám, odstrčený. Přijde mi i ponižující, aby se skoro 16r. bral telefon. Bylo to nutné?

Příspěvek upraven 19.12.21 v 08:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5964
19.12.21 08:33
@yriel píše:
Já jsem ho zmlátila… Jenomže on se mě nebojí. Udělá to znovu

Já se mu nedivím, musí být dost frustrovaný…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
586
19.12.21 08:34
@tini píše:
Pokud uznava tveho partnera, tak musis partnera presvedcit, aby s nim hodil raznou chlapskou rec. Je velkej, narovinu mu rict, jak se citite, ze uvazujes o tom ze to vzdas, i kdyz ho mas rada. Ale nemysli si ze jde dite jen tak odvest do DD. Bio otce ma v rodnem listu? Tezko mohu posoudit jak to u vas vypada, ale musi vedet, ze jak na tebe sahne, volas PCR, je trestne odpovedny a muze byt stihan. Nedavala bych najevo ze se ho bojis. Naopak ze vis jak postupovat a nebudes vahat to udelat. Partner musi stat pri tobe.

Bio otec je v rodném listu, ale nikdy se nezajímal. Řeč s ním partner házel několikrát, bez výsledku. Když cítí, že má převahu, vždycky toho využije.
Partner při mě nestál nikdy, i tohle budu muset vyřešit sama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat