Soused ruší plot - poraďte!

sao
1603
25.2.16 12:57

Soused ruší plot - poraďte!

Ahojte, moc prosím o rady. Naše zahrada sousedí s pastvinou pro koně, a tyto dva pozemky dělí starý plot (který tady stál ještě než jsme to tady koupili). Na své zahradě máme ovce, takže plot potřebujeme my i majitel těch koní. Nám tento plot stačí, je sice už v horším stavu, ale opravili jsme si ho tak, aby naše ovce neutíkaly na sousední pastvinu, ani naopak koně k nám :) Majitel koní se však rozhodl celý plot kolem své pastviny (tzn. i tu část plotu, která dělí náš a jeho pozemek) zbourat a postavit plot nový. Tento týden to přišel manželovi oznámit a vzkázal, ať si ovce někam dáme (jinak budou po dobu, kdy nebude žádný plot, chodit po celé vesnici - logicky). Problém je ale v tom, že my si ovce nemáme kam dát, chováme je celoročně venku, máme jen malý dřevěný přístřešek kam se můžou schovat, nebo kam zavíráme např. ovci s právě narozenými jehňaty atp., prostě nic, kam bychom mohli zavřít všechny ovce. Samozřejmě se chystám se sousedem nějak domluvit, aby stavbu plotu „provedl“ tak, aby naše ovce nemohly nikam utéct (např. nejprve zbourat a postavit tu část plotu, která není mezi naším a jeho pozemkem, a pak teprve se pustit do toho zbytku, takže ovce „utečou“ max na jeho pozemek, což by mu myslím nevadilo - už dřív nám nebízel, že si můžeme ovce pouštět k němu. Ale počítám i s tou možností, že s ním domluva nebude, a co pak? Jak je to v tomto případě podle zákona - neví někdo? Já vím pouze to, že plot staví ten, kdo ho potřebuje. Ale jak je to v případě, když se soused rozhodne zbourat plot, který my potřebujeme? Máme toho poslední dobou až nad hlavu a tohle je pro mě prostě podpásovka - jak teď narychlo řešit, kam dát stádo ovcí??? Do toho máme jehňata, jako fakt nevím jak tohle řešit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Lutonka
25.2.16 13:01

Zkusila bych to se sousedem nejdriv probrat a az pak resit zakony, treba bude v pohode. Mimochodem, o jak dlouhy plot se jedna? Ono tem ovcim asi staci par planek a provazek, pokud by bylo treba narychlo je udrzet stranou, ne? (Ale priznavam, ze chovatelka ovci fakt nejsem :mrgreen: ).

• Nahlásit
  • Citovat
5563
25.2.16 13:02

Nestačilo by ovečkám udělat dočasný plot třeba z trubek a provazu nebo drátu? Ovce snad neumí skákat, nebo jo? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
25.2.16 13:03

Čí je ten plot?

no a možná bych se vykašlala na přemýšlení, co soused může, byla ráda, že bude nový plot a prozatím dala přenosný elekterický ohradník, sousedka tak má ovce, vždycky ho poponese o kus dál a ovce z něho neutíkají. Třeba by se dal u nějakého chovatele i na tu dobu půjčit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48738
25.2.16 13:04

Pořídte elektrický ohradnik.
Otec ho má na ovce a z dřevěných latí plot udělaný.
Jako nějak to na chvilku poreste a buďte radí, ze bude nový plot.
Zbytečně bych sousedovi problémy nedělala.
Je to jen o domluvě a sousedských vztazích. Otec má ovce stádo, soused měl pár ovci, mívá moraky, kaceny atd. a klidně to pustí jeden druhému na zahradu i je branka v tom proviroznim polote z latí branka udelana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
25.2.16 13:05

Udelala bych docasny plot. Pokud mate dobre sousedske vztahy, prislo by mi krajne nevhodne vyrukovat na nej s Obcanskym zakonikem. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
sao
1603
25.2.16 13:06

Ovce právě umí skákat :mrgreen: Udělat dočasnou ohradu - no, mít na to materiál a hlavně ten čas, jdu do toho :D Jenomže já jsem doma s malými dětmi a na stavbu ohrady vlastně ani fyzicky nestačím :D a manžel podniká a je furt v čudu :nevim: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.16 13:07

My tedy nemáme ovce, máme jen 4 psy, ale soused, takhle rušil plot, že chtěl dělat novou, a řešili jsme kam dát psy. Bohužel pro nás, dva psy kotec vyloženě nesnáší, takže museli býti uvázaní. Naštěstí plot netrval moc dlouho a 14 dní se dalo přežít.

• Nahlásit
  • Citovat
Lutonka
25.2.16 13:09

A o jak dlouhy usek se tedy jedna?

• Nahlásit
  • Citovat
sao
1603
25.2.16 13:10

Plot nevím čí je, stál tady už dávno. Elektrický ohradník mě taky napadl - ale nový stojí peníze (které teď nemáme) a půjčit si od někoho, to bych musela vědět od koho :D Jako určitě jsem ráda že bude plot nový a nechci dělat žádné problémy ani se hádat! Jen mě prostě naštvalo, že si sem soused nakráčí jen tak nám říct, ať si ovce někam dáme, že bourá plot, a nazdar. Fakt jsme to teď potřebovali, vůbec nemáme nic jiného na práci :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sao
1603
25.2.16 13:11

@Lutonka Z hlavy nevím :nevim: Jako je to dost dlouhý úsek, bude to asi na dlouho :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
25.2.16 13:12

Njn, tak to se holt obcas stane :nevim: Jeste me napadlo, mozna je to bl ost, ale nezvladly by ty ovecky tech par dni na „voditku“?Jako se vazou kozy? Ovsem pokud jich teda nemate 50 :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
48738
25.2.16 13:13

@sao
Co to mate za ovce, že tolik skáčou?
Otec má tady ty kamerunské i obyčejné (male 2× 3ks jsou tyden narozene) a elektriku si přeskočí jednou, dostanou pecku a je klid. Akorat jeden ten kamerusky beranek byl loni darebák naučil se to nejak proskocit, že mu nevadilo ani že ho to picne. Tak šel do mrazaku a je po skákání.
Ostatní mu to nepřeskakují. Ten plot má asi tak metr a půl. Šel by rychle udělat ze starých palet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48738
25.2.16 13:14

A palety se dají za odvoz sehnat v továrně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
25.2.16 13:15
@sao píše:
Jen mě prostě naštvalo, že si sem soused nakráčí jen tak nám říct, ať si ovce někam dáme, že bourá plot, a nazdar. Fakt jsme to teď potřebovali, vůbec nemáme nic jiného na práci :D

no, on taky soused mohl prijit s tim, ze plot je katastrofalnim stavu, je treba udelat novy a chce pulku penez za tu cast, co se tyka vaseho pozemku.
to ze stavi novy plot i vam a nic po vas nechce mi prijde od nej dost gentlemanske…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama