Sousedská šikana

Anonymní
9.8.20 23:33

Sousedská šikana

Prosím o radu, jedná se o sousedku, která holduje alkohol a manžel na ni jednou upozornil, že dělá příliš velký hluk. Jde o to, že se začala škaredě mstít a všude vykládat, že týráme a mlátíme naši dcerku. Nevím jak se proti tomu mám bránit. Dcerka je vymodlená a nedostává ani na zadek. Přesto se mě to dost dotklo. Manžel se tomu směje a říká, že takové hlouposti by mohl věřit jen uplný blbec a ať si toho prostě nevšímám. Vím, že má pravdu, ale stejně mě to dost štve a nechci v tomhle prostředí vychovávat svoje dítě. Nevíte někdo jak se bránit třeba trestním oznámení, nebo stížnost někde na družstvě?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2429
9.8.20 23:38

Jste v bytě? Byt je váš nebo jste v nájmu? Já bych to asi řešila rovnou na policii, tohle mi zrovna jako sranda moc nepřipadá. Mám smysl pro humor, ale vymýšlet si týrání dítěte už mi přijde hodně za hranou. :? Navíc nevíte kdo se toho chytne a ještě kvůli ní budete mít zbytečně problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60071
9.8.20 23:38
@Anonymní píše:
Prosím o radu, jedná se o sousedku, která holduje alkohol a manžel na ni jednou upozornil, že dělá příliš velký hluk. Jde o to, že se začala škaredě mstít a všude vykládat, že týráme a mlátíme naši dcerku. Nevím jak se proti tomu mám bránit. Dcerka je vymodlená a nedostává ani na zadek. Přesto se mě to dost dotklo. Manžel se tomu směje a říká, že takové hlouposti by mohl věřit jen uplný blbec a ať si toho prostě nevšímám. Vím, že má pravdu, ale stejně mě to dost štve a nechci v tomhle prostředí vychovávat svoje dítě. Nevíte někdo jak se bránit třeba trestním oznámení, nebo stížnost někde na družstvě?

Můžeš trestní oznámení pro pomluvu.. Zář zbytečnost, co si vezmeš z alkoholicky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6206
9.8.20 23:39

Přikoupíš jí více lahvinek s vyšším procentem, ona se otráví alkoholem. To bude nejlacinější, nejrychlejší a bude ji to ještě bavit. Pomoz jí se uchlastat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50167
9.8.20 23:42

Nemam rada sousedske rozepre a konflikty.
Takze misto udavani bych se prvni snazila se s ni udobrit. Napravit nejak vztahy. Flasku bych ji teda nenesla, ale vzala bych treba bonbonieru nebo neco upekla a sla si s ni klidne popovidat :nevim:, prestoze vim, ze alkoholik ma svuj svet. Za pokus to stoji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1851
9.8.20 23:46

Všude vykládá..jako kde? Mně by nějaká bába mohla leda políbit půlky. Bylo mi to putna a ignorovala bych ji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 23:58

Bydlíme v panelovém domě s 60 byty. Byt je náš máme na něm hypotéku. Ona bydlí přímo nad námi. Je tu v baráku s každým velká kamarádka. Už jsem se setkala i s poznámkama od jiných sousedů se, kterými jsem měla vždy hezké vztahy. Taky mi to teda nepříjde jako legrace a teda popravdě se i trochu bojím co zase vymyslí.

• Citovat
  • Nahlásit
2290
9.8.20 23:59

Proti člověku, co už nemá moc co ztratit, se nedá vyhrát. Vysoudíte na ní pokutu, nezaplatí a bude mít o důvod víc k výsměchu. Asi bych ji ignorovala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2290
10.8.20 00:00

Aha, tak jestli je mezi sousedy populární, tak to asi zas nebude ultra asociál :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 00:07

Kdyby si vymyslela cokoliv jiného asi bych to úplně ignorovala, ale to, že do toho zatahuje moje dítě mi dost vadí. :(

• Citovat
  • Nahlásit
60071
10.8.20 00:08
@Anonymní píše:
Bydlíme v panelovém domě s 60 byty. Byt je náš máme na něm hypotéku. Ona bydlí přímo nad námi. Je tu v baráku s každým velká kamarádka. Už jsem se setkala i s poznámkama od jiných sousedů se, kterými jsem měla vždy hezké vztahy. Taky mi to teda nepříjde jako legrace a teda popravdě se i trochu bojím co zase vymyslí.

Tohle je pohádka.. Twl.. Bydlím v paneláku s 27 byty a netuším, kdo bydli naproti mě v bytu.. Nevykladej, jak v paneláku se 60 byty všichni se všema kamarádi.. Nesmysl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 00:16

Tak je pravda, že úplně se všemi asi ne, ale teda se spoustou ano. Já vím, že bych to měla asi ignorovat, ale nějak mi to nejde.. Kdyby tvrdila něco jiného, ale tohle?

• Citovat
  • Nahlásit
773
10.8.20 00:35

Tou žalobou si moc nepomůžeš, pomluvu de facto nemá smysl v ČR žalovat. Tetka půjde k výslechu, řekne, že od vás slyší divné zvuky (to prostě nevyvratíš, to je její dojem), a oni pak půjdou o dveře dál, ptát se na to samé dalších partají… Možná se zapojí i sociálka, a ačkoli proti vám nic nenajdou, už budete u sousedů navždycky ti, které prověřovali kvůli týrání dětí… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
659
10.8.20 02:41

Já bych ji možná šla postrasit. Nastoupit s manželem a vyhrožovat, ze udate za pomluvu. Takové varování. A pokud nic, udala bych ji. Vadilo by mi to a hodně, nikdo si me a moje dítě do úst brát nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50167
10.8.20 06:37
@martina.se píše:
Tohle je pohádka.. Twl.. Bydlím v paneláku s 27 byty a netuším, kdo bydli naproti mě v bytu.. Nevykladej, jak v paneláku se 60 byty všichni se všema kamarádi.. Nesmysl

Co je na tom nerealneho?
Segra bydli v bytovce zatim, je to v nove zastave bytu a zna vsechny rodiny v jejich i vedlejsich vchodech. Jednak jsou v nejakem tom vyboru vlastniku. A primo v jejich vchodu vi, kdy deti sousedu chodi spat, kdyz jsem tam ted u ni byla, krotila sve deti, at nerusi, kdyz nekomu usinaji driv. To zas chodi maminky na hriste, tak se bavi spolu. To je bezne. Nic zvlastniho. Tchani bydli v klasickem panelaku a znaji se vsichni. To je o komunikativnosti a pratelske povaze cloveka. Nekdo je komunikativni a nekdo sam pro sebe, zije ve sve bubline a okoli a sousedi ho nezajimaji. Ani je treba nepozdravi :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama