Sousedské soužití

Anonymní
13.10.19 15:47

Sousedské soužití

Trápí mě opačný problém, než tu většina ohledně sousedů řeší. Ve zkratce - jsme normální mladá rodina, menší dítě, pes. Přes týden hlučí děti, o víkendu my dospělí :)
Situaci trochu víc rozeberu. Nejprve jsme s mužem - pejskem bydleli v bytě. První rozepře se sousedy začaly kvůli našemu kouření na balkóně. Rozumím, že pro nekuřáky je to nepříjemné, ale kde jinde si může člověk v klidu a míru zapálit, když ne u sebe doma? Sousedům jsme vysvětlili, že můžeme kouřit i v kuchyni, ale to je bude štvát ještě víc, protože jim to půjde stoupačkami a ať se nikdo nezlobí, ale chodit na každou jednu cigaretu ven prostě odmítáme. Následně začaly stížnosti na pejska, který prý moc štěká (není pravda, štěká jen když slyší někoho blízko u dveří). Jako mladí lidé jsme si samozřejmě občas pozvali kamarády, pustili hudbu a tak podobně - téměř vždy na nás zavolána policie :roll: potom se nám narodilo dítě a opět stížnosti, tak to už jsem se sousedům vysmála. No nic, každopádně jsme nedávno koupili vysněný dům s tím, že konečně budeme moct jednou dvakrát měsíčně pořádat nějakou párty, grilovačku, oslavu… a opět jsme narazili!!! Sousedům vadí křik dětí na zahradě, štěkot psa, večerní návštěvy.. dokonce kouření na naší vlastní zahradě!!! Prý máme sezení moc blízko plotu 8o
Tak já nevím, když už pořádáme nějakou akci, není to žádný projekt X, prostě se sejde více lidí, povídá se, směje, hudba neduní na 3 ulice. Kde člověk teda může v klidu žít bez omezování? Na vesnici se stěhovat nehodláme, rádi žijeme ve městě.
Já už si opravdu myslím, že se jedná o závist :nevim: je to normální, že lidi vyžadují naprosté ticho? Jako kde to jsme? Mě by v životě nenapadlo si na někoho stěžovat nebo volat policii kvůli hluku, i kdybych se tu jednu noc nemohla vyspat. Tak prostě jsme sakra lidi ne?
Omlouvám se, už to muselo ze mě ven.

Anonym z důvodu životního stylu a financí

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
13.10.19 15:48

Mělo to být mužem A pejskem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
3090
13.10.19 15:55

Ä do kolika hodin večer při grilovačkách řvete na té zahradě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13498
13.10.19 15:57

Není to závist, je to o ohleduplnosti. Taky máme sousedy, jejichž děti si jenom hrají, malý pejsek občas štěká a občas pogrilují. Ve výsledku je to tak, že děti řvou jak pominutý, my neslyšíme vlastního slova a čekáme, kdy se tím řvaním udusí. Pejsanek štěká jak pominutý a když jsi po noční nebo odpolední nebo máš jediný den volna, kdy se můžeš vyspat a nikdo toho zmr.da neokřikne, tak je to na vzduchovku. Sekání trávy v neděli už je pravidlo. Asi to nebude tak, že všichni jsou blázni a vy tiché letadlo. Pokud chcete bydlet ve městě, tak se tak musíte chovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20775
13.10.19 16:01
@Anonymní píše:
Trápí mě opačný problém, než tu většina ohledně sousedů řeší. Ve zkratce - jsme normální mladá rodina, menší dítě, pes. Přes týden hlučí děti, o víkendu my dospělí :)
Situaci trochu víc rozeberu. Nejprve jsme s mužem - pejskem bydleli v bytě. První rozepře se sousedy začaly kvůli našemu kouření na balkóně. Rozumím, že pro nekuřáky je to nepříjemné, ale kde jinde si může člověk v klidu a míru zapálit, když ne u sebe doma? Sousedům jsme vysvětlili, že můžeme kouřit i v kuchyni, ale to je bude štvát ještě víc, protože jim to půjde stoupačkami a ať se nikdo nezlobí, ale chodit na každou jednu cigaretu ven prostě odmítáme. Následně začaly stížnosti na pejska, který prý moc štěká (není pravda, štěká jen když slyší někoho blízko u dveří). Jako mladí lidé jsme si samozřejmě občas pozvali kamarády, pustili hudbu a tak podobně - téměř vždy na nás zavolána policie :roll: potom se nám narodilo dítě a opět stížnosti, tak to už jsem se sousedům vysmála. No nic, každopádně jsme nedávno koupili vysněný dům s tím, že konečně budeme moct jednou dvakrát měsíčně pořádat nějakou párty, grilovačku, oslavu… a opět jsme narazili!!! Sousedům vadí křik dětí na zahradě, štěkot psa, večerní návštěvy.. dokonce kouření na naší vlastní zahradě!!! Prý máme sezení moc blízko plotu 8o
Tak já nevím, když už pořádáme nějakou akci, není to žádný projekt X, prostě se sejde více lidí, povídá se, směje, hudba neduní na 3 ulice. Kde člověk teda může v klidu žít bez omezování? Na vesnici se stěhovat nehodláme, rádi žijeme ve městě.
Já už si opravdu myslím, že se jedná o závist :nevim: je to normální, že lidi vyžadují naprosté ticho? Jako kde to jsme? Mě by v životě nenapadlo si na někoho stěžovat nebo volat policii kvůli hluku, i kdybych se tu jednu noc nemohla vyspat. Tak prostě jsme sakra lidi ne?
Omlouvám se, už to muselo ze mě ven.Anonym z důvodu životního stylu a financí
Źe se situace navlas opakuje svědčí o tom, že chyba je jednoznačně na vaší straně. Ze závisti sousedy obviňovat můžeš, pokud jsi slepá a hluchá, že to nevidíš. Lidi okolo sebe obtěžujete - hlukem, smradem, křikem. Brání se, jak umí.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2205
13.10.19 16:02

Posedět na zahradě do desíti, a pokud chcete pokračovat, tak jít do domu? Zákon mluví o nočním klidu od 22 hodin. Ne každý je noční tvor, mám kolem sebe hodně lidí, kteří chodí spát v osm, a sousedé jako by jim vadili. Argument, že se jednou nevyspí, no a, neberu. Nevím, jak vaši sousedi, ale jsou povolání, kde nevyspaný člověk může způsobit fatální chyby. Přijde mi správné brát ohledy na ostatní, snažit se vcítit do jejich kůže.
Třeba ty cigarety - když jsou sousedi nekuřáci, proč by měli dýchat smrad? Navíc zdravotně závadný smrad. Informací o tom, jak je pasivní kouření škodlivé, jsou mraky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2205
13.10.19 16:05

Kamarádka je zdravotní sestřička. Chodí na směny, ranní, noční atd. Když přijde z noční a sousedům na zahradě štěká pes jak pominutý, nevyspí se a jde do práce unavená a vyřízená. Ona má naštěstí optimistickou povahu, ale zažila jsem v nemocnici vyčerpané sestry, které už neměly energii, aby byly milé. To nikdo nechce, aby se o něj starala protivná, uřvaná, vyčerpaná zdravotní sestra, kterou pacienti vrcholně obtěžují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5584
13.10.19 16:09

Jste postrach každého souseda. Mě by z vás asi odvezli nohama napřed s červenofialovým pruhem kolem krku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.10.19 16:09

@Konnny tak do 1, max do 2 (ale kolem 22. hodiny se přesouváme domů).
@terien děti křičí tak jednou až dvakrát týdně když tu syn má kamarády, jinak ne. Pejsek tu štěká víc, než v bytě, ale nic hrozného, není to uřvaná čivava ani hlasitý bernardýn. Neseká se skoro vůbec, moc živé trávy tu nemáme, tady má každý menší zahrádku, je to vlastně centrum města.
@hanka.br. Beru, že je obtěžujeme, ale jak se teda máme chovat, abysme neobtěžovali? Psa nechat uspat, dítě šoupnout na internát a radši si nedělat žádné kamarády, abysme je nemuseli zvát domů? Samozřejmě ano jedno kvůli cizím neudělám, ale co to je v lidech za zlobu a nenávist? V minulém bydlišti byli i “horší” než my, ale nechávala jsem je být, ať si užívají mládí a života přece, každý nemůže žít na samotě u lesa.

• Nahlásit
  • Citovat
13498
13.10.19 16:14

Ale to je přece jedno kolikrát do týdne řvou, proč to mají ostatní poslouchat? To samý s tím psem, on prostě nemá obtěžovat sousedy, tečka. Že vám to připadá o. k. neznamená, že je to o. k. pro ostatní. Ti na vaše uřvané děti a nevychovaného psa evidentně nejsou zvědaví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.10.19 16:15
  • Nahlásit
  • Citovat
10406
13.10.19 16:15

No v klidu bez omezování nemůžeš žít opravdu nikde, možná tak na vlastním ostrově. Jinak kolem sebe budeš mít vždycky další lidi, na které je třeba brát ohledy. Do 2 do noci bych vás teda taky poslouchat nechtěla…prostě je nějaký noční klid a kolem tebe jsou lidi, které nezajímá vaše popíjení a chtějí spát…možná, kdybys obešla nejbližší sousedy a poprosila o shovívavost, že třeba slavíte narozeniny…ale ne každý týden…jinak děti občas křičí, stejně tak jako pes štěká…kouřit si na zahradě taky můžeš jak chceš…ale se sousedy je třeba vycházet jak v bytě tak v domě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16196
13.10.19 16:18

Naši sousedí taky vyhuluji na balkoně a je to strašný. Máme vždycky plný byt. Venku horko a já musím zavírat okna a balkon.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.10.19 16:18

@terien no jo, ale co máte s tím dítětem i psem dělat, když už jsou? :mrgreen:

Já to vlastně ani extra řešit nechci, bydlíme ve vlastním a nadměrný hluk, který by nám skutečně mohl nasekat problémy, neděláme. Prostě mě štve ta situace, že kolem nás jsou hlavně starší lidé, kterým vše vadí a potřebují mít naprostý klid. To je pro nás nereálné jim vyhovět a unavuje mě věčně poslouchat blbé řeči…

• Nahlásit
  • Citovat
10406
13.10.19 16:21
@Anonymní píše:
@terien no jo, ale co máte s tím dítětem i psem dělat, když už jsou? :mrgreen:Já to vlastně ani extra řešit nechci, bydlíme ve vlastním a nadměrný hluk, který by nám skutečně mohl nasekat problémy, neděláme. Prostě mě štve ta situace, že kolem nás jsou hlavně starší lidé, kterým vše vadí a potřebují mít naprostý klid. To je pro nás nereálné jim vyhovět a unavuje mě věčně poslouchat blbé řeči…

No můžu ti říct, že když jdeme takhle v létě tady rádoby vilovou čtvrtí novostaveb, kde je jeden baráček nalepený na druhém a kdekdo třeba do noci griluje a ty o tři domy dál rozumíš každé slovo, tak by mě, při představě, že dám miliony za dům a slyším víc než v paneláku, trefil šlak :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama