Spanek 4mesicniho broucka

4823
30.11.08 12:17

Spanek 4mesicniho broucka

Ahoj,
jake mate zkusenosti se spankem 4mesicniho miminka? Mala mi ted spi dost malo a ja jsem z toho uz pekne hotova.
Pres den zvladne tak 2× 2 hodinky v kocarku a pak cca 0.5hodinky na ruce pred koupanim. A pak to zacne. Sice usina sama kolem 20hod., ale prvni probuzeni je 22:30-23:00, dostane najist a pak se mele v postylce treba hodinu a pul a ne a ne zabrat. Vetsinou kolem 0:30-1:00 to vzdam a zase ji nakrmim. Pak v s velkymi obtizemi usne na 2-3hodinky. Pak zase krmim a opet problem s usnutim.
Zacalo to cca pred tydnem, kdy jsem zjistila, ze mam malo mlika. Ted uz prikrmujem a myslela jsem, ze se to zlepsi, ale bohuzel.
Takze celkem mame cca 4.5 hodinky pres den a max. 7 hodin pres noc ( ne v kuse). Zda se mi to docela malo a sama jsem dost unavena, zvlast kdyz mam pres den normalne fungovat :( Driv mi v noci spala treba 7-8hodin v kuse.
Pres den mi jinak nez v kocarku neusne. Ted se tu doma uz pul hodinky vzteka, ze nemuze zabrat. Ale jak ji vezmu na ruku, je klid. Zas ji ale nemuzu nosit cely den 8O To bych pak uz vubec nic neudelala..

Tak jsem se vypovidala :lol: I to pomohlo :D
Diky predem za vsechny reakce!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

199
30.11.08 17:50

Ahoj, tak mě malý spí dopoledne 2×20 min a odpo taky…pak mi usíná kolem 19 hodky, vzbudí se o půlnoci nebo ve 23 hodin, pak ve 2, v 5 a v 7 vstává :( A to mi spal krásně, před změnou času od 20 hod. do 5 rána..Co jsem četla na kojení, tak se snažit ho kojit během dne co 3 hodky..a v noci mu zkusím dát jen kolem té půlnoci..prý si vytváří nějaký režim a v noci nepotřebují jíst, tak vyzkouším..Jinak si myslím, že ti malá přes spí dost..Jo a v náručí uspávám pořád…snažím se to odchytnout,kdy je unavený a uspávám..jsou i noci, kdy usne sám..asi jsem ti moc neporadila, co?!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
268
30.11.08 20:19

Ten noční spánek bych začala řešit, až se ti zase zvýší laktace (určitě přikrmuj raději vlastním odstříkaným mlékem, nechci nějak strašit, ale s příkrmem UM jde často celé kojení rychle do kopru). Navíc noční kojení je nejlepší stimulátor laktace, tak zkus chvíli vydržet :wink:

Až bude mléka zase více, tak při nočním probuzení malou uklidňuj, klidně vem do náruče a pohoupej, ale rozhodně nenabízej prso. Pokud se už nebude budit hlady, ale jenom ze zvyku, brzo pochopí, že tudy cesta nevede, a bude spát déle :)

marketa1 - syn usíná kolem 20:00, kdy by se vzbudil sám, to nevím, budím ho po šesti hodinách (do tří měsíců se nedoporučuje pauza delší než oněch 6 hodin), ale asi by se probudil cca po osmi. Jednu dobu ale po kojení ve 2 začal vyžadoval až do 8:00 kojení po dvou hodinách, ale když jsem zjistila, že nejdřív šlo o prdíky a pak už jenom o pouhý zvyk, tak jsem rázně zakročila a prso nenabídla, takže teď mám od dvou do sedmi klid a on taky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4823
30.11.08 20:27

Market , kdyby uspavani v naruci k necemu bylo, tak bych to pouzila. Jenze uspim a pri polozeni do postylky je mala zase vzhuru. A kdyz se nahodou zadari a neprobudi se, tak vydrzi spat max. hodinu.

Euphorbia , zatim prikrmuju UM jen vecer. Dle rady dr., aby se mi pres noc udelalo vic mlicka. A pres den mame jednu davku zeleninky.
Snazim se vydrzet, ale nevim, jak dlouho se da zvladnout nespat vubec nebo max. 4 hodiny denne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Fik
1.12.08 08:33

Hola,
nevim te, zda te potesim, ale taky mam nespave dite, ktere ma dny, kdy spi 2× pul hodiny pres den. Horsi je, ze cim hur spi pres den, tim hur spi i v noci.
Sofi je ted uz o neco starsi a lepsi to neni, zkousela jsem kde co a nepomohlo.
Hlavne pevne nervy!!!

• Nahlásit
  • Citovat
2093
1.12.08 11:08

Dusi se spaním moc neporadím, naštěstí mi dítě spí vcelku dobře a dokonce i sama usíná (to od syna neznám), ale rada dr. ohledně toho, že když dáš večer dokrm tak se ti udělá víc mlíka je blbost. Je to přesně naopak - čím častěji budeš kojit tím víc mlíka se udělá, akorát to pár dní trvá, než tělo zareaguje. Já bych to zkusila tak jak radila Euphorbia, často kojit v noci a brzo se nedostatek mlíka spraví :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
5.12.08 13:50

Ahoj Dušičko, tak tohle vážně odněkud znám :? .

Naše Zuzka s tímhletím začala asi tak ve 3 měsících - bylo velké horko a já jsem si myslela, že má žízeň a kvůli vedru se jí špatně spí. Jenomže když horko pominulo, problém tak nějak nepominul. Sestra v poradně mi též tvrdila, že to bude „slabé mléko“ večer, že mám dát kaši (to bylo malé už asi 5 měsíců a budila se cirka tak, jak píšeš, jenom nezůstávala vzhůru). Takže jsem dávala kaši + kojení, rozdíl ve spaní samozřejmě proti předchozímu stavu nulový. Nedostatkem mlíka večer to fakt nebylo. Usínala sama v postýlce, za 2 hodiny vzhůru, chtěla kojit, a tak dál, celou noc, vstala někdy kolem 7. Posléze přestala být ochotná usnout bez kojení, čímž se to ještě zhoršilo - nakojit, půl hoďky spánku, zase řev, hodinu a půl… A celou noc po 2 hodinách i častěji.

Výsledek - když jsme se přestěhovali a začali chodit k jinému dětskému doktorovi, bylo mi řečeno, že ty noční orgie je potřeba utnout rázně, jinak že se toho fakt špatně zbavíme. To bylo v necelých 8 měsících, takže 4 měsíce jsem vydržela takhle fungovat a byla to síla. Od té doby jsme kojili v noci 2×, jednou někdy kolem 3., pak nad ránem, kolem půl šesté (první 2 dny se to bez řevu neobešlo, pak se s tím nějak smířila). Takhle to vydrželo asi do 17 měsíců, kdy jsem jí řekla, že v noci mlíko není, teď prvně kojíme mezi 5. a 6., bohužel už pak většinou vstane. Teď je malé skoro 20 měsíců.

Nechci tvrdit, že se tvoje dítě domáhá krmení ze zvyku a aby si z tebe udělalo dudlíka, což byl Zuzčin případ. Jak jsi přišla na to, že nemáš dost mlíka? Jestli ti to poradil jenom nějaký „expert“ jako mně, že mám přikrmit a bude to dobré, ber to s rezervou. Možná zkus kojit častěji ve dne, aby se laktace zase rozjela. Neříkám nekojit v noci vůbec, ve 4 měsících je dítě přece jenom dost malé, ale pokud dobře přibývá, možná v hladu problém nebude.

Jinak Zuzka přes den spala taky jenom v kočárku, a to až skoro do roka a půl, kdy už jí hluboký byl dávno malý a z golfáče jí visely nohy, takže jsem ji s velkým řevem naučila na postýlku. Ve věku tvé dcerky jsem ji taky pořád tahala nebo vozila, bez toho se spaním přes den ani ránu. A nejlíp byla spokojená, když si k tomu mohla ještě dudlat prso, potvůrka.

Nějak jsem se rozepsala, omlouvám se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4823
17.12.08 12:09

Galadwen , tak doufam, ze nedopadnem jako Ty. Ze mam malo mlika, jsme poznala sama, kdy se mala behem koja odtrhavala a ja uz pak ani nic neodstrikala. A samo i pribyvani nebylo nijak zazracna (300g za 4 tydny je fakt malo).
Takze dokrmuju, jak se da.
Vecer je mliko jasny a mala uzne v poho, spi tak do pulnoci, nekdy do pul druhy. Pak teda krmim a celkem v poho usne, jenze treba za hodku je vzhuru (coz hlady byt nemuze).. Brisko taky netrapi…
Dneska to uz manzel nevydrzel a malou vzal k nam do postele. Oba jsme ji drzeli za rucicku a v klidu usnula a spala skoro do pul osmy.
Usuzuju z toho, ze ma nejaky obdobi, kdy chce byt i v noci s nami.
Asi mam na vyber dve cesty, bud ji brat k sobe a pak se toho tezko zbavovat (musim rict, ze byla u nas v posteli v noci prvne) a nebo ji nechat v postylce nekolik noci vyrvat a treba to pochopi…jen nevim, jestli to vydrzime :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama