Spanek 9 měsíců kojenec

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
75
21.5.22 07:46

Spanek 9 měsíců kojenec

Ahojte holky,
vím že je tu spooousty diskuzi o spánku miminka, zakládám jelikož jsem asi už unavená a potřebuju útěchu :lol:
Máme 9 měsíčního syna, je na UM od samého počátku, měl problémy s bříškem jako snad každé druhé miminko, zoubky nám rostou od nového roku, máme jich 6 a další 2 jsou na cestě. Prožívame každý zub docela šíleně (nevrlý, uplakaný) Se spaním jsme nikdy neměli problém, od malá spinkal skoro celou noc, vzbudil se 2×, pak jen 1× a pak bylo období kdy prospal celou noc. Jenže asi před necelými 3 týdny se začal plazit a od té doby problémy v noci se spánkem, budí se co hodinu a půl až dvě, někdy stačí dudlík, jindy musím uspat na rukou. To samé s uspávánim je to teror :mrgreen: ikdyz je unavený, mne si oči, ziva,,tak má problém zabrat. Točí se pořád na břicho, točí se po celé postýlce, staví střechu (zvedne zadek nahoru a pak sebou bacne na bok)… Neustále ho otáčím, utěšuji… nic! Zabírá jen uspání na rukou a já po operaci páteře a momentálně s vychýlenou kostrči jsem na tom už bídně :lol: přítel pomáhá jak může ale taky pracuje 12ky na směny takže potřebuje taky někdy se vyspat.
Jde mi o to zda je to normální, nebo to nějak řešit…přes den je krom toho uspávání a zubů vysmátý, někdy se vzteká když se nudi ale to už tak bývá.

Je tu nějaká co to zažila nebo zažívá? A podpoří mě že to přejde a je to normální? :mrgreen: díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15645
21.5.22 08:04

Je to normální a přejde to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
784
21.5.22 10:10

Je to normalni a prejde to. Jen teda ve chvíli, kdy si uz intenzivne mne oci a ziva, muze byt na ulozeni pozde, muze uz byt unaveny moc, pretazeny, a pak jsou problemy s usinanim. Kdyz se zacal plazit, muze byt zas nejaky cas unavenejsi nez predtim, ze napr. predtim bdel 3 hodiny a ted uz je unaveny po dvou a pul nebo i dvou. A co se stane, kdyz ho nejdes utesovat a chovat? Mele se, dela strechu, leha si na bok, toci se po postylce, to je vsechno v pohode. Rve u toho? Dcera dela to samy, ruzne si u toho heka, houka, prska a obcas i knoura, ale pak usne. Trva to ruzne, dopoledne pet az deset minut, po obede v prumeru tak patnact dvacet. Kdyz je nejaky problem a zacne nestastne brecet, tak za ni samozrejme jdu, i kdyz je to stejne k nicemu, protoze je proste nestastna, ze chce spat a nejde ji to a jakoukoli manipulaci a chovanim ji to akorat prodluzuju, usinani v naruci na ni neplati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
21.5.22 11:39

@Janadel
No on sebou různě mele, točí se, kňoura, někdy se sám sobě zasměje ale stejně to nakonec skončím kravalem a pláčem :nevim:
No možná blbá otázka ale jak mám poznat jeho únavu než zíváním a mnutim ocicek? :mrgreen: on jak je vzhůru tak je jak tryskomys, dneska dokonce začal perovat, myslím že je toho na něj moc no.
Od začátku je trochu víc citlivý, vzbudí ho i špendlícek. Ale všude šmejdi, všechno ho zajímá, teď jsme byli 2 dny u babičky na zahradě takže plno nových věcí…
Ale trvá to už 3 týdny a já se jen modlím aby to už přestalo…aspoň to uspávání na rukách :zed: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
21.5.22 11:45

Mám stejně staré dítě, také zuby a také se naučila lozit a zároveň peruje a stoupá si. V postýlce to same, jen já když si ji hned nevezmu na ruce, tak řev jak blazen, ze nejde utisit. Velká herečka, ani slzy ji netecou, jen proste křičí a nepřestane ani za boha. Ale já teda musím uspavat na rukách od narozeni, ale urcite to přejde. Nějak si nepamatuju, ze by me mamka jako predskolacku a školačku uspavala na rukách takže jo! Přejde, jen nevim kdy :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
21.5.22 11:59

Úplně normální bych řekla. U syna to přešlo ve 14 měsících, vyklubala se mu čtvrtá stolička a ze dne na den byl klid. Už měsíc se budí jen 2× za noc. U nás tohle,,peklíčko" začalo už ve čtyřech měsících s prvním zubem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1941
21.5.22 12:04

To buzeni je uplne normalni, u kojenych deti je jeste castejsi :mrgreen: ale jinak bych zkusila ulozit drive, tohle vetsinou muj prcek dela, kdyz uz je pretazenej - pozoruj ho, u nas unava zacina sahanim na usi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
21.5.22 12:10

@Anezka1990 :mrgreen: jo to nás Samík dělá taky, řve někdy opravdu jen někdy je slza ale vesměs jen křičí a jak udělám opičku tak hrozná sranda… Zuby tak s těma valcime od nového roku… Na to jsem si nějak zvyklá..
Malého jsem taky do jeho 4 měsícu uspávala na rukách na balóně ale podařilo se nám to odnaučit (je to cvalda, máme přes 10 kg, ne li už 11), takže jsem razantně řekla ne… No jenže teď od toho plazení to zas jinak nejde…
Tak snad je to jen období a nezbývá nic než doufat že se ztoho nezblázním :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
21.5.22 12:11

@Luminance ano, uši, oči a pak kravál no :mrgreen: asi budu muset jen mi někdy přijde že je unavený po hodině a půl :lol: tak nevím, jestli je to opravdu tím jak všude litá :lol: je pravda že já kdyby hodinu a půl se plazila tak jsem mrtvá :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
21.5.22 12:16
@Lucik1991 píše:
@Anezka1990 :mrgreen: jo to nás Samík dělá taky, řve někdy opravdu jen někdy je slza ale vesměs jen křičí a jak udělám opičku tak hrozná sranda… Zuby tak s těma valcime od nového roku… Na to jsem si nějak zvyklá..
Malého jsem taky do jeho 4 měsícu uspávala na rukách na balóně ale podařilo se nám to odnaučit (je to cvalda, máme přes 10 kg, ne li už 11), takže jsem razantně řekla ne… No jenže teď od toho plazení to zas jinak nejde…
Tak snad je to jen období a nezbývá nic než doufat že se ztoho nezblázním :mrgreen: :mrgreen:

Teď jsem psala v jiné diskuzi, ze u nas zabírá houpani na nohach, ruce si aspoň odpocinou. Polštář na holeně, dítě na polštář a houpat sem tam. U nas do 5 minut klid. Mala ma o 3 kila mene, než Váš, ale ruce stejně dostávají zabrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
21.5.22 12:26

@Anezka1990 to jsem zkoušela aby si ruce odpočinuly,,,no dopadlo to tak že svesil nohy i hlavu dolů, udělal ze sebe most a strašně se tomu smál 😂 když jsem ho popravila a dala pod něj ruce tak to stejně nepomohlo 😂 spíš ho skusim dávat spát dřív, já si pořád říkám že je brzy aby byl unavený a asi to prepisknu :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
21.5.22 12:31
@Lucik1991 píše:
@Anezka1990 to jsem zkoušela aby si ruce odpočinuly,,,no dopadlo to tak že svesil nohy i hlavu dolů, udělal ze sebe most a strašně se tomu smál 😂 když jsem ho popravila a dala pod něj ruce tak to stejně nepomohlo 😂 spíš ho skusim dávat spát dřív, já si pořád říkám že je brzy aby byl unavený a asi to prepisknu :zed:

Achjo, to je pak těžký. Mala když je unavena si sahá na ucho nebo nad nej, jak už tu někdo zmiňoval, ma červený obočí a tak brouka, ale ne vesele, spis tak mrmlave, nespokojene a nebo je strašně klidná. Chce to hodně pozorovat no. Hodně sil!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
21.5.22 13:00

Spánek dítěte je věčný téma. Když už si člověk myslí, že bude spát celou noc zase se to změní. U nás taky nový,,období,,.Holce je rok a máme nový móresy. Před spanim hysterák a při koupání hysterák..to nikdy nedělala. Jinak po postýlce taky cestuje a má obdivuhodný polohy ve spánku :lol: Pak řev, vždy tak kolem druhý ráno..chce dudlíček, pak v pět..chce mlíčko :zed: Když se začala plazit a vůbec být víc pohyblivá, tak byl problém jí jakoby večer zastavit pořád něco musela dělat a to jí nedalo spát. Každý měsíc je překvapeni co se zase změní, ale věřím, že za pár let bude líp :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
784
21.5.22 13:58
@Lucik1991 píše:
@Janadel
No on sebou různě mele, točí se, kňoura, někdy se sám sobě zasměje ale stejně to nakonec skončím kravalem a pláčem :nevim:
No možná blbá otázka ale jak mám poznat jeho únavu než zíváním a mnutim ocicek? :mrgreen: on jak je vzhůru tak je jak tryskomys, dneska dokonce začal perovat, myslím že je toho na něj moc no.
Od začátku je trochu víc citlivý, vzbudí ho i špendlícek. Ale všude šmejdi, všechno ho zajímá, teď jsme byli 2 dny u babičky na zahradě takže plno nových věcí…
Ale trvá to už 3 týdny a já se jen modlím aby to už přestalo…aspoň to uspávání na rukách :zed: :lol:

No to je prave ta zasadni otazka, na kterou kdybych znala odpoved, tak si sama sobe udelim nobelovku :lol:
Ale jo, jestli ted zacal s pohybem a jeste ma tolik novych vjemu od rana do vecera, navic je teplo, bourky, pokles teplot, tak muze byt unavenej po hodine a pul, co by ne :) Taky zalezi, jak dlouho predtim spal, jestli se vzbudil sam od sebe nebo ho vzbudilo neco a byval by spal dal. Je to tezky. Mne se s prvnim ditetem opravdu hodne ulevilo, kdyz se v roce a pul dostal na jeden spanek denne, usinal plus minus dobre a celkem se i slusne vyspal. Takze jsem si uzila asi deset mesicu pohodicky po obede, a pak prestal definitivne spat pres den :lol: To pak byly krutě dlouhy dny :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat