Dite najednou nespi

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16.5.22 20:52

Dite najednou nespi

Ahoj maminky. Jdu si sem pro radu ale taky se tak trochu „vyplakat“ Mám 19mesicni dceru která chodila spat vždy jak hodinky 19:30. Ze dne na den se ale něco změnilo a usina až kolem 22hod. Máme pořád stejný režim, žádná změna a ona vydrzi i 10hodin vzhuru 8o chapu že režim miminek se dost mění taky s tím máme zkušenost tohle už ale trvá cca 2mesice a navíc mi přijde že je malá spíš pretazena než že by nebyla unavená. Cca 2× do týdne se mi ji podaří uspat 18:30, tak mi pak přijde zvláštní že vydrží do 10. Kazdy večer teď od půl 7 do 10 trávím uspavanim, zkouším to co půl hodiny abych se trefila a nepromeškala správnou chvíli a stejně to skoro nikdy nevyjde. Je víc protivná než obvykle a já už nevím jak dál. dokonce mě napadlo že ji zkusím přes den udržet bez spánku aby večer šla normálně.
Nemám žádný čas pro sebe sem sní od rada od 7 do 10 do večera a ten čas pro sebe mi fakt chybí. Vím teď znim asi sobecky ale trvá to fakt dlouho a já bych taky potřebovala čas na odpočinek a nabrani sil.
Nechápu že tak malé dítě toho tolik vydrží. Doufám že mě tady za to neukamenujete ale už to potřebovalo jít ven :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26743
16.5.22 21:01

Hele, smiř se s tím. Spánek dětí se mění. Nedávat ji spát přes den ti nepomůže a jí uškodí. Ona potřebuje odpočívat v určitých intervalech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1035
16.5.22 21:08

Vyprdla bych se na tak dlouhé uspávání a dala ji spát až v těch 22. Prostě se to mění a s dětmi je to náročné, no. Co tatínek, nevzal by ji po práci ven, abys měla chvilku pro sebe?,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11377
16.5.22 21:14
@Janli píše:
Hele, smiř se s tím. Spánek dětí se mění. Nedávat ji spát přes den ti nepomůže a jí uškodí. Ona potřebuje odpočívat v určitých intervalech.

Souhlas. Tělo se vyvíjí, mozek začíná fungovat jinak a prostě dítě udrží v běhu. Pokud jde o spánek, snaž se co nejvíc respektovat dceru, jak ona bude chtít odpadnout.

Obecně bych se večer snažila ne uspávat, ale prostě mít klidný režim: dát si jídlo, vykoupat, číst knížku, třeba stavět kostky nebo tak, ale v tlumeném světle, pomalu, v klidu, třeba v pyžamu, aby to dítě chápalo jako předstupeň před spaním. Základem je nedělat to proto, aby si TY odpočinula, ale proto, aby DCEŘI bylo příjemně; nebýt vnitřně podrážděná, že zase ještě pořád nespí a Ty už toho máš plné zuby… Samozřejmě se to lépe řekne, než udělá (já si ještě tu frustraci z nedostatku spánku taky pamatuju!), ale pomáhá to.

Moje dcera třeba od půl roka věku chodí spát v devět. Jak já záviděla maminkám, které v půl šesté koupaly, v šest dávaly poslední mlíko a v půl sedmé uspávaly… U nás to prostě nešlo. Čas pro sebe mi samozřejmě taky chyběl – hlavně proto, že přes den dcera spala max. třikrát hodinku, z toho jednou v kočárku za nepřerušované chůze, a tudíž já jsem v těch devět odpadala taky :mrgreen:. Ale myslím, že to prostě jinak nejde, než na sebe zapomenout. Není to napořád, ono se to zase srovná.

Btw. Během dne, když spí, si s ní nemůžeš lehnout? I hodinka odpoledne hodně pomůže…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.5.22 21:21

@Micilin jezdí domu až po 18 hodině, když chodila spat jako predtim tak ji sotva stíhal
Ted když chodím až v 10 by to asi slo :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7588
16.5.22 21:42
@MichaelaKr01 píše:
Ahoj maminky. Jdu si sem pro radu ale taky se tak trochu „vyplakat“ Mám 19mesicni dceru která chodila spat vždy jak hodinky 19:30. Ze dne na den se ale něco změnilo a usina až kolem 22hod. Máme pořád stejný režim, žádná změna a ona vydrzi i 10hodin vzhuru 8o chapu že režim miminek se dost mění taky s tím máme zkušenost tohle už ale trvá cca 2mesice a navíc mi přijde že je malá spíš pretazena než že by nebyla unavená. Cca 2× do týdne se mi ji podaří uspat 18:30, tak mi pak přijde zvláštní že vydrží do 10. Kazdy večer teď od půl 7 do 10 trávím uspavanim, zkouším to co půl hodiny abych se trefila a nepromeškala správnou chvíli a stejně to skoro nikdy nevyjde. Je víc protivná než obvykle a já už nevím jak dál. dokonce mě napadlo že ji zkusím přes den udržet bez spánku aby večer šla normálně.
Nemám žádný čas pro sebe sem sní od rada od 7 do 10 do večera a ten čas pro sebe mi fakt chybí. Vím teď znim asi sobecky ale trvá to fakt dlouho a já bych taky potřebovala čas na odpočinek a nabrani sil.
Nechápu že tak malé dítě toho tolik vydrží. Doufám že mě tady za to neukamenujete ale už to potřebovalo jít ven :(

Já v cca 20m přestala dávat dceru spát přes den…jinak taky usínala cca 22hod. A na to jsem prostě nervy neměla… takže nechodila spát přes a trvalo tak dva týdny než si to vše sedlo… od cca 16-17hodin unavená a protivná… držela jsem ji do 18, pak už pyžamo, UM, zoubky usínala v 18:30 a spala do rána do cca 5 na mlíko a pak ještě do 7-8. Sedlo si to postupně, ráno si pospala a dobrý… věkem jen protahuje to večerní usínání, je jí už šest a chodí spát cca ve 19:30-20:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.5.22 21:46

@Veru1987 tohle me právě presne taky napadlo…dělám samozřejmě vše pro dceru a vše podle ní ale tohle už je fakt hrozný a dlouhý…chtěla jsem aspoň jednou zkusit co by se stalo kdybych ji udržela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7588
16.5.22 21:50
@MichaelaKr01 píše:
@Veru1987 tohle me právě presne taky napadlo…dělám samozřejmě vše pro dceru a vše podle ní ale tohle už je fakt hrozný a dlouhý…chtěla jsem aspoň jednou zkusit co by se stalo kdybych ji udržela

tady mi to nikdy nikdo nedoporučil…tady se to odsuzuje, že spánek podle dítěte a tak… já to udělala a měla jsem večer klidek. Ale jak říkám trvalo nějaký ten týden deset dní než si na to zvyklá… od těch 16hodin jsem se ji už prostě věnovala… četli jsme, kreslili, šli ven v klidku… zabavolala jsem ji. Věděla jsem že už bude unavená…ale ty večery že lehla a spala… my chodíme všichni spát poměrně brzo… cca 21-22 uplně max. (už se chystám asi půl hodinu že fakt jdu :D)… muž už spí asi hodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1585
16.5.22 21:52

@MichaelaKr01 a přes den spí jak dlouho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.22 21:56

Já ti nechci brát iluze, ale já nemám žádné babičky, partner se téměř nezapojuje a já jsem na syna z 99 procent sama a když spí přes den hodinu a půl, max dvě, tak já myju nádobí, peču koláč, žehlím, vytřu apod a reálně čas na sebe mám fakt tak 40 min denně a to většinou jen čumím do mobilu, abych tu hlavu dostala jinam… Protože můj syn 21 měsíců už několik měsíců chodí spát ve 22 hodin, v 7 vstává, usíná odpoledne až v 16-16:30 a vstává v 18. Prostě ho respektuji. Od začátku. On je takhle spokojený, vyhovuje mu to a tak prostě jsem s tím smirena. Nějaké dát si po obědě půl hodiny aspoň nehrozí, je velmi akční, ráno jdeme na hřiště, na pískoviště, běhá, blbne, pak na oběd a po obědě do parku a zase chodí, běhá, kopce, parky, zkoumá, je spokojený, fakt jeho utahat je náročné. A toja to mám tak, že rozhodně není dítě kam posadís, tam ho najdeš apod nebo že by si hrál sám a když už, tak prostě chce společnost, ukazovat mi, blbnout semnou, takže já kolikrát vařím na 3×, protože pořád k němu odbiham atd. K tomu třetí patro bez výtahu, tahám kočárek, jeho 2× denně ven, protoze kočárek dole být nemůže. Nikdy k němu nikdo jiný nevstaval ráno, ani víkendy, neprebaluje, nekoupe atd. Tím chci říct, že nějaký čas na sebe fakt není, např kadeřnice? Procházka sama? V klidu uklidit? Nikdy. Takže věř, že může být hůř :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: prostě normlane přes den dávej spát, jak chce dítě, uvidíš, že bude spokojene a večer taky, chodí spát v deset? No tak. Příjmi tu skutečnost a bude ti líp. Kolikrát jsem tak vyčerpaná atd, ale prostě je zdravý, šťastný, tak to mě vždy nakopne, to obejmuti, úsměv… A počkej, jestli bude mít tvé dítě období vzdoru, nám začalo před měsícem a to je teprve kapitola :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
7588
16.5.22 21:59
@Anonymní píše:
Já ti nechci brát iluze, ale já nemám žádné babičky, partner se téměř nezapojuje a já jsem na syna z 99 procent sama a když spí přes den hodinu a půl, max dvě, tak já myju nádobí, peču koláč, žehlím, vytřu apod a reálně čas na sebe mám fakt tak 40 min denně a to většinou jen čumím do mobilu, abych tu hlavu dostala jinam… Protože můj syn 21 měsíců už několik měsíců chodí spát ve 22 hodin, v 7 vstává, usíná odpoledne až v 16-16:30 a vstává v 18. Prostě ho respektuji. Od začátku. On je takhle spokojený, vyhovuje mu to a tak prostě jsem s tím smirena. Nějaké dát si po obědě půl hodiny aspoň nehrozí, je velmi akční, ráno jdeme na hřiště, na pískoviště, běhá, blbne, pak na oběd a po obědě do parku a zase chodí, běhá, kopce, parky, zkoumá, je spokojený, fakt jeho utahat je náročné. A toja to mám tak, že rozhodně není dítě kam posadís, tam ho najdeš apod nebo že by si hrál sám a když už, tak prostě chce společnost, ukazovat mi, blbnout semnou, takže já kolikrát vařím na 3×, protože pořád k němu odbiham atd. K tomu třetí patro bez výtahu, tahám kočárek, jeho 2× denně ven, protoze kočárek dole být nemůže. Nikdy k němu nikdo jiný nevstaval ráno, ani víkendy, neprebaluje, nekoupe atd. Tím chci říct, že nějaký čas na sebe fakt není, např kadeřnice? Procházka sama? V klidu uklidit? Nikdy. Takže věř, že může být hůř :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: prostě normlane přes den dávej spát, jak chce dítě, uvidíš, že bude spokojene a večer taky, chodí spát v deset? No tak. Příjmi tu skutečnost a bude ti líp. Kolikrát jsem tak vyčerpaná atd, ale prostě je zdravý, šťastný, tak to mě vždy nakopne, to obejmuti, úsměv… A počkej, jestli bude mít tvé dítě období vzdoru, nám začalo před měsícem a to je teprve kapitola :mrgreen:

a mi to příjde jako nesmysl dát spát dítě o půl páte večer, když už ho můžu udržet dvě hodinky a může spát celou noc a nejít spát v deset večer…nerozumím tomuhle systému…a mi jak dcera spala tak jsem si dala kafe, v klidu obídek… a uklizela jsem, pekla, vařila, myla nádobi atd. jak byla dcera vzhůru a to od miminka… vždy to šlo, dcera na dece, v kuchyni vytahovala nádobi, nebo měla hračky své… trvalo vše dýl ale jde to…Jak spala jediné co jsem dělala že jsem umyla koupelnu, wc tak co třetí den, vyžehlila jednou za cca týden, a vytřela jednou za týden…ostatní práce jsem dělala s ní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.22 22:11

Ještě jsem ti chtěla napsat, že není dobre např nedávat tak malé dítě přes den spát proto, aby uslo dřív večer. Ten mozek a tělíčko to potřebuje, jen holt každé dítě jinak no. A paradox u nás byl, že když např usnul v kočárku na půl hodiny a dřív než běžně, tak se v noci budil i několikrát. Takhle, když respektuji, že má holt jiný režim než asi většina dětí jeho věku a je přitom brutal akční a divoký, tak prostě v noci většinou spí.

• Citovat
  • Nahlásit
11377
16.5.22 22:30
@Veru1987 píše:
a uklizela jsem, pekla, vařila, myla nádobi atd. jak byla dcera vzhůru a to od miminka… vždy to šlo, dcera na dece, v kuchyni vytahovala nádobi, nebo měla hračky své…

Jenže to s některými dětmi nejde. Moje dcera nebyla žádné turbo, že by pobíhala, divoce vytahovala věci atd. - ale že by si sama hrála, to tak od věku popůl roce neexistovalo. U všeho jsem jí musela asistovat, podávat, chválit, stavět s ní, malovat s ní… sama nedělala nic. Buď ráda, že s Tvým dítětem to fungovalo, ale fakt to není plošné. A tady tulipán má holt ještě navíc dítě, se kterým se musí lítat, když je bdělé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7588
16.5.22 22:35
@Anonymní píše:
Ještě jsem ti chtěla napsat, že není dobre např nedávat tak malé dítě přes den spát proto, aby uslo dřív večer. Ten mozek a tělíčko to potřebuje, jen holt každé dítě jinak no. A paradox u nás byl, že když např usnul v kočárku na půl hodiny a dřív než běžně, tak se v noci budil i několikrát. Takhle, když respektuji, že má holt jiný režim než asi většina dětí jeho věku a je přitom brutal akční a divoký, tak prostě v noci většinou spí.

a já nerespektovala a zkusila a spala celou noc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7588
16.5.22 22:39
@Slečna Ferka píše:
Jenže to s některými dětmi nejde. Moje dcera nebyla žádné turbo, že by pobíhala, divoce vytahovala věci atd. - ale že by si sama hrála, to tak od věku popůl roce neexistovalo. U všeho jsem jí musela asistovat, podávat, chválit, stavět s ní, malovat s ní… sama nedělala nic. Buď ráda, že s Tvým dítětem to fungovalo, ale fakt to není plošné. A tady tulipán má holt ještě navíc dítě, se kterým se musí lítat, když je bdělé.

tak já neasistovala nikdy… od miminka jsem ji nechávala si hrát samotnou, měnila hračky na hrazdičce atd… ale samozřejmě jsem si s ní i hrála, ne že by si jen sama hrála… ale hodně i sama. Nebo nasměrovala k lince kde vytahovala misky atd… donesla hračky kde já zrovna byla.. měla jsem vždy vytáhnuté nějaké hračky na 14 dní, pak je schovala a vytáhla jiné… a tak jsem to měnila různě… pořád to bylo jakoby nové…zabavila se u hraček vždy na 15-30minut…a já něco udělala a pak vymyslela pro ni jinou zábavu… ve 18m ve dvou letech už dostala hadru a „utírala prach“ a byla mooc důležitá jak mi pomáha :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat