Spánek a jídlo u 8 měsíčního miminka

22
11.8.20 07:19

Spánek a jídlo u 8 měsíčního miminka

Zdravím a prosím o rady. Poslední dobou si moc nevím rady se synátorovým režimem. Do cca 7 měsíců usínal pravidelně kolem 18:00-18:30, vstával kolem 6:00. Je od 3 měsíců na UM, režim krmení jsme měli celkem pravidelný - hlásil se o jídlo co 3 hodiny. Od 4. měsíce dáváme příkrmy, takže nyní už držíme jen ranní a noční mléko. Poslední dva měsíce se mu ale vše rozhodilo a nevím, jestli bych do toho neměla zasáhnout, protože už je to docela na palici. :roll: Začal se budit každý den v rozmezí 4-5:00, kdy se nedá udržet v postýlce ani u nás v posteli. Řičí jako pominutý, vzteká se. Nebrečí takovým tím klasickým tesklivým pláčem jako když ho něco trápí, ale spíš zuřivě křičí, vrčí, bouchá kolem sebe i do nás a snaží se dostat z postele na zem. Zkoušela jsem i hračky v posteli, ale baví ho max 5 minut, pak to začne znovu. Tatínek už rezignuje s tím, ať s prckem teda vstanu, že je to lepší, než aby vzbudil celý barák, ale já ho nechci učit vstávat ve 4 ráno a ještě tím způsobem, že si to vyvzteká.

Vzhledem k tomu, v kolik usíná, chápu, že už je asi vyspalý, ale zkoušela jsem cca 14 dní ho udržet večer déle vzhůru a stejně mi vstával ve 4. Akorát si pak chodil večer lehnout s řevem a lezl nám tu po hlavě. Díky tomu, že vstává takhle brzy a v 17:00 už si začíná protírat oči a být protivný, se nám teď rozbil úplně celý režim. Ráno snídá už v 5, pak mi úplně bojkotuje svačinu, kterou je schopný si dát třeba až v 10 nebo 11, čímž mi pak ale zase stávkuje s obědem a nejraději by obědval v 15. Tím nám pak ale zase vypadne odpolední svačina, jelikož večeři má v 17 a na druhou večeři mi už nevydrží. V noci se pak vzbudí ještě kolem 2-3:00 na mléko. Když se mi pak vzbudí ve 4, tak v 6-7 je už zase ospalý, protivný a chce se ještě dotáhnout tak na hodinu-dvě.

Dost se nám tím komplikuje, protože jsem jednak při vstávání ve 4 s dvěma nočními pauzami zbitá jak pes a taky cesta kamkoli je vždycky dobrodružství. Dopoledne je to špatně, protože to chce dotahovat ranní vstávání, takže chce spát, odpolední spánek bojkotuje, je protivný a přestal spát v kočárku i v autosedačce. Táhne to prostě až do těch 17 a pak zase řičí, že už chce spát. Kdosi mi radil, abych ho dopoledne nenechávala spát dřív jak v 10, ale nevím, jestli to zkoušet. Dřív byl zvyklý mít v 6:00 UM (200 ml), v 9-10:00 přesnídávku/ovoce (150 ml), 12:00 maso-zeleninový příkrm (200 ml), 15:00 - jogurt/přesnídávka (100 ml), 17:00-18:00 - kaše (120 ml), 21:00 - UM (150 ml) v postýlce v polokomatu, 2-3:00 - UM (200 ml). Teď mi dá za celý den max 100 ml každého příkrmu, svačina nám teď občas vypadne tím, že spí nebo pozdě obědvá. Tak nevím, jestli ho zkusit udržet déle vzhůru a dopoledne nedávat spát… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1608
11.8.20 07:27

@Chaiss
Tak jsem zvedava na rady, je to jak kdybych to psala ja. Malemu bude 8 měsíců a je to to samé, uz jsem jak zombie :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
11.8.20 07:35

@Jencus Tak to mě mrzí, je to hrůza. Já už jsem taky úplně vyřízená. Trochu jsem doufala, že se to samo postupně srovná, ale zatím ani ťuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4212
11.8.20 07:41

Nemůže mu být vedro? Mě dcera večer usíná stejně (18-18.30), a tuk tuk tuk vstáváme okolo 7 ráno. Dopoledne chodí spát okolo 10.30 do 11.30,a odpoledne od 13.30do maximalne 15.00. Někdy nejde vůbec. Sice je na zabití, ale nehodlám sní saskovat do půlnoci, protože ve 14 není unavená, a šla by až v 17…Dyl ji nenechávám nez do 15.00, jinak by nešla spát tak brzo. :think: Jist může méně kvůli zoubkům nebo teplu… Upřímně já se teď taky budím v 5 vyspala a jsem pak jak zombie, a to máme pusteny celou noc vetrak :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
11.8.20 07:49

Kdyby mi kluk chodil spat v osmi mesicich v sest vecer, vstaval by ve tri a byl by vyspany. Jedno spani pres den je v osmi mesicich docela malo. Pokud by se vam nedarilo udrzet ho rano dyl vzhuru, coz chapu, ze jeste v osmi mesicich treba behanim po hristi nejde, tak bych ho bud po chvilce vzbudila, at pak usne jeste odpoledne a protahne se mu vecerka, nebo bych to spani v pet brala jako odpoledni spanek, po hodine ho vzbudila a dala spat treba kolem sedme, osme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
11.8.20 08:06

@mackA159 Taky mě napadlo teplo, tak jsme mu přesunuli do pokojíku mobilní klimu a na spaní má 20 stupňů, ale ani to nepomohlo. Zoubky ještě nemá žádné, i když slintá už od 5. měsíce jako doga. Já ho právě taky nenechávám usínat později, aby mi pak usnul, ale pak to často dopadá, že odpoledne nespí vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24807
11.8.20 08:08

Můj teda spí 19/20 - 6/7 a přes den někdy dvakrát když spí dýl a někdy taky ještě třikrát když spí třeba jen půl hodiny. Jídlo nějak neřeším, prostě jak nám to vyjde tak jíme podle toho jak spal. Mlíko má před spaním a někdy přes den (kojim). V noci se budí jednou až 3×. On se jim.ten režim upravuje, já zase nejsem zastáncem toho nutit dítě spát když se mu nechce a nebo naopak ho držet vzhůru. Ono se to upraví tak nějak samo. Já si když máme rušnější noc s ním klidně přes den lehnu :nevim: večer stejně padáme na pusu všichni už v 10 jak důchodci :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
11.8.20 08:10

@Bamace Děkuju za tipy. Zkusím ho dneska dopoledne udržet vzhůru a po obědě ho trochu utahat v kočáře, jestli to půjde. A večer nás čeká dlouhá šichta, jestli ho zvládneme udržet aspoň do 7 vzhůru. :) Já si právě nebyla jistá, jak moc mu do toho spaní můžu zasahovat. Máma mi pořád vysvětluje, že si to dítě upravuje samo jak potřebuje, no, ale to bychom se tu za chvíli asi všichni zbláznili. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
11.8.20 08:12

@pikola Já bych právě taky klidně přes den spala, ale to už se mu moc nechce. Dřív to byla pohodička, dal si šlofíka 10-11, pak po obědě tak 13-14, takže i kdyby se v noci budil nebo vstával brzy, tak to trochu dospím, ale teď mi odpolední spaní bojkotuje úplně a dopoledne dá tak půl hodiny - hodinu max a to když absolvuju s ním, tak jsem po 30 minutách spánku jak praštěná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1524
11.8.20 08:13

@Chaiss Naši kluci dvojcata měli 2 mesicni období, že vstavali ve 4:30. A pak se v říjnu ještě změnil cas, takze jsme vstavali ve 3:30. A pak to chtěli dospat dopoledne, ale s nimi si nešlo zdrimnout. Je to období, přejde to. Můžou i růst zuby, ale vice mamin to tak ma. Zkus se stridat s tatinkem, at se vyspite aspon jeden. Nebo spi s mimcem pres den, jestli můžeš. To, že nechce jist, je horko, když bude mit dostatek mlika, tak tam jsou potřebné vitaminy a mineraly, tak to nemusí být až takový průšvih.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24807
11.8.20 08:19
@Chaiss píše:
@pikola Já bych právě taky klidně přes den spala, ale to už se mu moc nechce. Dřív to byla pohodička, dal si šlofíka 10-11, pak po obědě tak 13-14, takže i kdyby se v noci budil nebo vstával brzy, tak to trochu dospím, ale teď mi odpolední spaní bojkotuje úplně a dopoledne dá tak půl hodiny - hodinu max a to když absolvuju s ním, tak jsem po 30 minutách spánku jak praštěná.

Aha, nebo můj měl teď 9m a zaplaťpánbůh se to zlomilo, že už nespí 30 min ale hodinu, někdy i dvě.. ale když jsme třeba venku tak spí jen 30 min. Dneska třeba vstával v 6 a teď usíná, měl snídani a kojení a myslím že tak hodinu dá určitě. Pak se od toho odvíjí zbytek dne. Většinou když nespí dlouho tak pak ještě v poledne nebo odpoledne, nejpozději ho dámám po čtvrté spát na šlofíka, když neusne už z nechám do těch 7. U nás když je to boj aby usnul tak jde do kočárku, to funguje vždy i kdyby na půl hodiny. Buď na terasu nebo ven.

Příspěvek upraven 11.08.20 v 08:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
11.8.20 08:22

@pikola Díky za tip. Doufám, že se to taky brzy zlomí, jinak mě odvezou. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
11.8.20 09:00

@suzka1 Snad to u nás bude taky jen období. Ještě nám to komplikuje atopický ekzém, takže když se prcek rozčílí, tak by se udrbal. A pak nespí pro změnu proto, že ho všechno svědí. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
11.8.20 09:05

@Chaiss ja myslim, ze to “samoupravovani” se tyka hlavne malych miminek… tam neni co resit se spankem, ldyz vetsina spi 18-20 hodin denne. :) ale u naseho jsme vzdy denni spanek upravovali, pokud zacal spavat nejak atypicky v noci. Doporucuju nebudit nasilne, spi prirozene nechat treba dopoledne otevrene dvere a zkusit prijit po te pulhodine, promluvit na nej, jestli se probere… kdyztak zase za 15 minut a dokole, az se clovek trefi do nejake dobre faze, kdy se dite neprobudi urvane. Ale taky si pamatuju, ze nam prave kolem toho trictvrte roku usinal kolem pul pate az pate odpoledne. Nechala jsem ho do sesti spat a brala to opravdu jako odpoledni spani. I ted v roce a pul, kdyz nahodou usne dopoledne a v podvecer se mu chce znova spat, ho klidne na pul hodky necham…
a nepomuze mu treba v ty ctyri rano strcit flasku/prso, ze by pak jeste usnul?
Jednu dobu dobu se nam taky budil takhle brzo, ale my proste v tuhle hodinu vstavat odmitli. Nahazeli jsme mu do postele nejake hracky, o ktere se nemuze prastit a dal delali, ze spime. Neotevreli jsme oci, otocili se k nemu zady a hotovo. Rval treba 15 minut a pak jeste usnul treba na hodinu. Ale to uz bylo dost drasticke, takze jsme prave zacali resit ten denni spanek, no… ted uz je to horsi, z postele nam prachobycejne odkraci a mame smulu :D jeste bych zkusila zapremyslet, jestli vam do loznice rano nezacne nejak vic prostupovat svetlo, ktere by ho rusilo…
Joo, a taky se nam osvedcilo dat mu v pripade probuzeni do postylky plenku (ted uz povleceni), on si to tam pod sebe zmuchla a spi dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24807
11.8.20 09:08

Hm tak nic už je vzhůru :roll: takže v poledne znova. Já ten jejich rytmus mám prostě problém vychytat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama