Spánek čím dál horší v 5 měsících

21
18.5.20 07:41

Spánek čím dál horší v 5 měsících

Dobrý den, můj chlapeček má 5 měsíců a jeho spánek je už tak měsíc čím dál horší. Ne, že by to předtím bylo bůh ví co, ale dalo se to. Od narození je na UM a budil se tak 3-4× za noc, ale pěkně v pravidelných intervalech, tzn. Co 3 hodiny, někdy i více. Teď? Je to tak 6× za noc s tím, že nemá pokaždé hlad – kolikrát nachystám flašku, on si 2× potáhne a nechce, tak ho zase uložím a spí. ( v tomto zatím klepu, že nedělá tyjátr při usínání).Nicméně za hodinu zase kňourá a vrtí se. Většinou podám dudlík, pohladím, pochovám a když to nestačí, dám mu pocucnout to, co nedopil.(ano i studené- s tím nemá problém). Pak po 1-2h zase – to má hlad, ok. A tak se to opakuje až do 5 hodin, kdy už je maximálně vzůru a nenadělám nic. Poslední měsíc jsem vyřízená. Všichni pořád: „To bude jen lepší a lepší.“ Houbelec! Je to horší a horší. Říkala jsem si – je to spurt (který trvá měsíc??)? Zuby? (zatím pořád nic – a přes den protivný není.) Tak mi řekněte, mám už teď začít praktikovat Estvila? To je asi brzo, že? Podotýkám, že spí zavinutý a úplně se děsím léta, kdy to v tom horku nebude dávat. Bez zavinovačky – katastrofa! :zed: Ale to je na jinou diskuzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9532
18.5.20 07:53

@audrey115 je to dítě a ne žádný stroj s přesnými intervaly na buzení, čím je starší, tím víc vnímá podněty, které během spánku zpracovává. Malá se od narození budila 1-2× na kojení, od 5 měsíců to bylo častěji a častěji, v 8 měsícich třeba i 10× za noc, upravilo se to až kolem druhého roku, začala spát v kuse celou noc, musíš vydržet, každé dítě je jiné a nikdo ti nedá univerzální radu a ani ti. nikdo neřekne kdy se to zlepší. Přeji hodně síly :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1310
18.5.20 07:54

A nemá jen žízeň? Zkusila bych nejdřív dát napít vodu… Pokud máš jistotu, že je rád zavinutý, tak co mu k tomu spaní pustit bílý šum? Já u svého cca 4 měsíčního syna používám nenaladěné rádio (pouze na spaní přes den), v noci spí bez něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
985
18.5.20 08:11

Mě se stalo u první dcery to samé, od 3 měsíců do 7 to bylo peklo, budila se po hodině..přes den byla mnohem lepší, ale v pohodě bych to nenazvala, byla hodně plačtivá. U ní to byla kombinace mnoha věcí, já kojila a neměla dost mléka, pak se jí rozběhl atopický ekzém, který jí svědil a navíc měla blbé reakce na očkování, které doktorka ignorovala, a měla díky tomu předrážděný nervový systém a zpomalený psychomotorický vývoj, takže nakonec jsme museli cvičit vojtovku.
Takže i u vás se mohlo sejít věcí víc…možná mu nesedí mléko, zkusit hypoalergenní nebo jinou značku? Na očkování reaguje dobře? Ty zoubky jsou taky dost pravděpodobný…
Já byla taky šílená a zkoušela jí nechat vyřvat…díky tomu jsem zjistila, že fakt jsem měla mléka málo, přestala v podstatě čůrat, prostě se chtěla kojit, protože vysála vždy málo…a kdybych to věděla o tom očkování dřív, mohla jsem jí ušetřit spoustu problémů, teď má podělanou imunitu do konce života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1746
18.5.20 08:14

Mam s oběma dětma zkušenost takovou, že od cca 3 měsíců se spaní zhoršovalo, pak se to zase začalo zlepšovat po roce. Já naštěstí kojila a děti spaly se mnou v posteli, takže většinou stačilo vyndat prso a spalo se dál.. ale na celonoční spánek jsem si s malou počkala 2 roky (a to už jsem měla zase miminko, takže nic :lol: ) a s druhým synem na něj zatím 19 měsíců stále čekám :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
18.5.20 08:46

Ahoj, moc dobre vim o cem mluvis… dcera je na um od narozeni a do ctyr mesicu se budila kolem pate rano (a ja si stezovala, ze nespi celou noc, usinala kolem desate… :D ) postupne se to lehce zhorsovalo a v 5,5 mesicich prisel zlom… budila se desetkrat za noc z ruzych pricin - plakala, mnohem vic jedla, uvizla na brisku… no zkratka bylo milion duvodu proc se budit, mnohem hur zacala spat i pres den…no ted ji bude osm mesicu a jsou noci, kdy se vzbudi jen dvakrat a pak noci, kdy snad nespime… ale lepsi se to. Casto slycham o neklidnem obdobi 6 az 9m, tak verim, ze se to bude lepsit i dal… preju pevne nervy, hodne sil. Musi se to vydrzet, prejde to :* :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2985
18.5.20 09:27

Vidim to na hlad, zizen. Musis ho nacpat pres den kasi nebo vic prikrmu… zvysit davku UM? Treba Sunar poradne zapucne snad kazdy dite

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
18.5.20 09:29

Děkuji všem za odpovědi. V podstatě jsem ale čekala, že univerzální rada neexistuje a že se to musí přetrpět. Jako já úplně netrpím, jen se bojím, aby to nebylo horší a horší…Mimi je přes den zlaté, i pěkně spí (3× po 30 min. a 1× po 2hodinách).Tak si říkám, jestli nespí přes den moc, ale zas nevidím důvod, proč mu spánek nedopřát. Bílý šum pouštím přes den, v noci ho nevyžaduje, s usínáním zas tak problém nemá. Ale třeba dudlík - bez něj neusne, pak ho vyplivne a když po nějaké chvíli zjistí, že ho nemá, dožaduje se ho - vrtí se, mlaská..Tak nevím, nemám třeba začít s odnaučováním dudlíku? Jak na to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1310
18.5.20 10:37
@audrey115 píše:
Děkuji všem za odpovědi. V podstatě jsem ale čekala, že univerzální rada neexistuje a že se to musí přetrpět. Jako já úplně netrpím, jen se bojím, aby to nebylo horší a horší…Mimi je přes den zlaté, i pěkně spí (3× po 30 min. a 1× po 2hodinách).Tak si říkám, jestli nespí přes den moc, ale zas nevidím důvod, proč mu spánek nedopřát. Bílý šum pouštím přes den, v noci ho nevyžaduje, s usínáním zas tak problém nemá. Ale třeba dudlík - bez něj neusne, pak ho vyplivne a když po nějaké chvíli zjistí, že ho nemá, dožaduje se ho - vrtí se, mlaská..Tak nevím, nemám třeba začít s odnaučováním dudlíku? Jak na to?

K tomu bílému šumu - ono nemusí jít pouze o to usínání. Když mi syn spí přes den u bílého šumu a je čas jídla (po 3-4 hodinách), tak když vypnu to rádio ihned se probudí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
18.5.20 11:29

@Micaella22 Sunar jsem zkousela a ten ho zacpal..ale je fakt ze mel teprve 3 mesice. Mam ho porad schovany, mozna ho zkusim. Zatim jsme na tom nejdrazsim Nutrilonu :roll:. A uz davam i prikrmy pomalu a jiste. A sem tam do toho mlicka soupnu i trosku kasicky.
Diky za rady. Jestli kdyztak zkusim tu vodu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
18.6.20 10:59

Já bych v tomhle období dudlík neodnaučovala, pokud je na něj zvyklý. To si pak užiješ ještě víc, až opravdu začnou růst zuby.

My to měli taky tak - od 5 měsíců spánek nic moc a drží se to doteď (16 měsíců). Střídavě jasno, někdy oblačno :D.

Malej taky přes den nepůsobil, že by ho trápily zoubky, ale bylo to tím. Jak už začínalo něco rašit, byl nervóznější a v noci tak nevydržel v klidu spát. Zkus mrknout na naše tipy - je jich docela dost, tak třeba něco pomůže. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat