Spánek čtyřletého

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
11646
6.1.22 23:10

Spánek čtyřletého

Dobrý večer.. Ani nevím, jestli si jdu pro radu nebo jen podporu. Trápí mě spánek našeho čtyřletého syna. Od narození byl nespavec, budil se přes den po 20 minutách, v noci to docela šlo. V roce a půl jsme ukončili i polední spaní. Vstává mezi 5.a 6.hodinou, spát chodí mezi 19 a 19.30. Na to jsme si zvykli a docela nám to vyhovuje. Problém je noc. Kolem 22.-23.hodiny se s pláčem poprvé probudí a pláče, dokud nepřijdeme. Pohladíme, uklidníme a usne. Zanedlouho se to opakuje. A takhle pořád dokola do cca jedné hodiny. Pak usne a spí většinou až do rána. Vstane a je na něm vidět, že ten spánek prostě nebyl kvalitní. My už pomalu padáme na hubu, noci, kdy jsme se ta ty roky vyspali, by se daly spočítat na prstech. Budí se a spí neklidně i když s ním zůstane spát někdo z nás. Převrací se v posteli sem a tam. Jinak žádné příznaky hyperaktivity nemá, přes den je to úplně normální dítě. Momentálně čekáme na výsledky alergotestů, máme podezření na alergii, dle doktorky je to to, co ho může budit ze spaní. Už fakt nevím, co s tím. Poslední dny je to snad ještě horší. Když k němu přijdu já, visí mi kolem krku, nechce mě nechat odejít a řve a řve. Od manžela se uklidnit nechá. Měl někdo něco podobného, popřípadě, kdy to přešlo? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3288
6.1.22 23:32

Ja bych si ho vzala k sobe do postele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1754
6.1.22 23:39

Pořád mi naskakuje podezření na souvislost s očkováním. Mají to mimina, může to mít i starsi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15725
7.1.22 00:04

Mne tohle zacala delat dcera ve 3.5r po uzavreni skolky kvuli Covidu. Mam ji v posteli, tam spis dobre (respektive do prvniho zarvani obvykle pred pulnoci je u sebe a pak je prenesena ke mne), chlap je uz pres rok ve vyhnanstvi na matraci :zed:. Radu moc nemam, ale nejsi v tom sama :hug:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16756
7.1.22 02:28

Mozna nejde o to, aby s nim zustal nekdo spat, kdyz uz je krize.
Ale aby stabilne pravidelne denne spal s vami.
Aby prevladla ta jistota, ze je v bezpeci avse v poradku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
7.1.22 03:59

@Aduš8
Má z něčeho strach, zapátrejte co se v nedávné době stalo, co mohlo dítě slyšet, hádka, nepříjemná poznámka.
V čem dítě spí? Jaké má prostředí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11646
7.1.22 06:08

@Takco jak píšu, spal takhle snad už v porodnici. Přikládala jsem to tenkrát prostě rozhozenému režimu po porodu a brala tak, že miminka špatně spí. Ale trvá to dodnes. Jasně, byly noci lepší a horší, ale v kuse prospal možná měsíc :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2419
7.1.22 07:07

Kluk spí podobně, jen má ten spánek trochu časově poposunutý, takže se pak budí kolem druhé, třetí. Nejjednodušší je si ho nechat u sebe v posteli. Nebo si ho vzít alespoň hned při prvním probuzení. To se sice taky budí, ale řeším to v polospánku. Čím to je, tak to neřeším. Podle mne je normální, že se člověk v noci budí a jen potřebuje dospět k tomu, aby po tom probuzení sám usnul.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1161
7.1.22 07:08

Co nosní mandle?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11646
7.1.22 07:55

@Divná Bára spí u sebe v pokojíčku, když jsme s manželem doma oba, chodí spát s taťkou, mají to jako svůj rituál. Když je jeden z nás na odpolední, usíná úplně v pohodě sám. Má rozsvícené noční světýlko, bez něj to byla úplná tragédie. Žádné hádky ani nic podobného u nás neprobíhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11646
7.1.22 08:01

@Lucie_Sx @Hlaholice reaguji na to společné spaní. To je právě u nás trochu problém. V ložnici spí mladší ségra, my s manželem v obýváku :D když jsem zkoušela spát s oběma, nevyspal se ani jeden z nás. Malá spí celou noc a to jeho noční vyvádění ji pokaždé vzbudilo a nemohli usnout ani jeden. Už dávno jsem je chtěla dát společně do pokojíku, ale nejde to. Já pořád doufám, že to je tou alergií, že nějaké má, víme jistě. Budí se neustále s ucpaným nosem a po ránu dost kýchá. Naše doktorka nám ještě před rokem říkala, že má na noční buzení nárok a není to nic výjimečného, až teď ale opravdu uznala, že to musí nějaký důvod mít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11646
7.1.22 08:05

@Hobitka je pravda, že se to teď zhoršilo přes vánoční prázdniny. On je na mě hodně fixovaný už odmala. Teď jsme byli doma, měl mě pořád u sebe, tak je možné, že to zase vyžaduje i v noci. Jsem z toho už trošku zoufalá, je to taková moje malá pijavička. Já vždycky říkám manželovi, že to bude jednou ten nejhorší partner. Protože pro něj je máma svatá. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11646
7.1.22 08:06

@Santa Juana tu jsme nějak neřešili, nebývá ani častěji nemocný. Jak jsem psala, doktorka to jeho spaní ještě při poslední kontrole pokládala za normální. Až teď, když jsem jí to popsala, přistoupila na to, že by to mohlo něco způsobovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2419
7.1.22 08:29
@Aduš8 píše:
@Lucie_Sx @Hlaholice reaguji na to společné spaní. To je právě u nás trochu problém. V ložnici spí mladší ségra, my s manželem v obýváku :D když jsem zkoušela spát s oběma, nevyspal se ani jeden z nás. Malá spí celou noc a to jeho noční vyvádění ji pokaždé vzbudilo a nemohli usnout ani jeden. Už dávno jsem je chtěla dát společně do pokojíku, ale nejde to. Já pořád doufám, že to je tou alergií, že nějaké má, víme jistě. Budí se neustále s ucpaným nosem a po ránu dost kýchá. Naše doktorka nám ještě před rokem říkala, že má na noční buzení nárok a není to nic výjimečného, až teď ale opravdu uznala, že to musí nějaký důvod mít.

No a nemůže být v pokojíku jen to mladší? A starší s vámi v ložnici nebo obýváku? Tak to máme my. Starší s námi v posteli a mladší samotné v pokojíku (spí mnohem hůř, pokud je s ní někdo v místnosti).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2419
7.1.22 08:30
@Aduš8 píše:
@Lucie_Sx @Hlaholice reaguji na to společné spaní. To je právě u nás trochu problém. V ložnici spí mladší ségra, my s manželem v obýváku :D když jsem zkoušela spát s oběma, nevyspal se ani jeden z nás. Malá spí celou noc a to jeho noční vyvádění ji pokaždé vzbudilo a nemohli usnout ani jeden. Už dávno jsem je chtěla dát společně do pokojíku, ale nejde to. Já pořád doufám, že to je tou alergií, že nějaké má, víme jistě. Budí se neustále s ucpaným nosem a po ránu dost kýchá. Naše doktorka nám ještě před rokem říkala, že má na noční buzení nárok a není to nic výjimečného, až teď ale opravdu uznala, že to musí nějaký důvod mít.

Jinak to vážně vypadá, že by mohl mít nějakou alergii. A jaký máte doma vzduch? Nemáte doma moc sucho/vlhko? Spí v místnosti s kobercem nebo bez koberce? A pod čím spí? Nespí třeba pod peřím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat