Reklama

Spánek po hexe

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hehehe
Extra třída :D 11523 příspěvků 29.12.16 20:20
spánek po hexe

Hezký večer,

zajímalo by mne, zda má někdo podobnou zkušenost…
V úterý jsme byli s malou (6m) na druhé dávce hexy. První dávka bez reakce. Již od úterního večera má problémy se spánkem, jde jako standardně v 8 večer, ale co 20 min se budí s brekem, je třeba jí pochovat, uklidnit, dát napít, pak znovu usne, ale za cca 20 min to samé. Zhruba v tomto stylu to pokračuje do půlnoci, pak už se vzbudí jen co hodinu, stačí třeba podat dudlík, nebo dát opět napít. Kolem 4 hodiny dostane mléko a následně spí až do cca 6,30. Dnes už je to 3 večer a stále stejné. Myslela jsem si, jestli jí např. nebolí hlava, ale když se vzbudí, uklidním jí a chvíli si s ní hraju, je naprosto v pohodě, jako by to bylo pouze v tom spánku. :nevim: Na nožičce má trochu otok, ale očividně jí to taky nebolí.
Zažila jste to některá?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Nikitkaii
Kecalka 262 příspěvků 29.12.16 20:30

Me se prcek po ockovani taky budil v noci s placem! jinac spí celou noc!!!trvalo to 5dni a pak se to vratilo do normalu!!!

luca241
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 29.12.16 20:39

Zažila jsem s malou, trvalo to cca týden.

Ellusa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 20:50

Malý spí některou noc lépe, jinou hůř, někdy tak, jak píšeš, jindy se vzbudí jen na jídlo a jinak spí třeba 12 hodin, nespojuji to s očkováním, kolikrát mu stačí i zážitkově náročnější den (třeba po Štědrém dni spal hrozně :roll:, nebo včera jsme měli hodně lidí na návštěvě a budil se za noc několikrát s pláčem :nevim: ).

Lusko
Nováček 7 příspěvků 15.03.17 08:37
Zmena spanku

Zdravim vas, obnovuji tema. Ve 4m jsme byli na prvnim ockovani. Do te doby nase mlada spala pres noc na vybornou. Pouze 1× kojeni a spani cca od 19.30 do pul8/8. Obcas dala i celou noc. Ale po naockovani totalni pruser. Po usnuti spi mlada dobre, ale jak se probudi na kojeni, tak ji nakojim a skoro presne po 2h je vzhuru a nelze ji uspat. Standardne kojeni bylo kolem 3 takze pak vstavala kolem 5h. Do 6 jsem.ji udrzela nejak v postylce, ale pak jsem jiz musela vstat. Dnes kojeni o pulnoci a vstala ve 2 a do 4 jsem s ni „saskovala“ nesla uspat :-( pak usnula a vstavale v 6.20. A to sebou jeste silene hazi po kojeni. Obcas mlati nohama a pohekava, ale spi. Nechapu to. Spala dobre. Nekdy se stalo ze to bylo narocnejsi, ale tohle je des. Je mozne, ze ji neco narusilo jeji nauceny rytmus? Respektive to očkování? Za tydem jdem na dalsi a bojim se toho co bude :-( :,(

Bela111
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 15.03.17 08:55

Malá mi v noci po druhé hexe nespala v kuse dva měsíce, do té doby vydržela aspoň ty dvě hodiny, pak nedala ani hodinu v kuse, byla strašně neklidná, sem tam se jí třásly ruce, přešlo to, ale až po takové době. Pak jsme dali po roce ještě jednu a s tím jsme s očkováním skončili definitivně :) Nic se s tím nedá dělat, pokud to bude jen to spaní, tak si můžete oddychnout…

Lusko
Nováček 7 příspěvků 15.03.17 09:13

No bohužel od 2m do 4m jsme si s manželem zvykli na „klidné“ spaní. A po tom očkování je to boj. Dokonce začala mít problémy se samotným usínáním, teď ji musíme i pomáhat. No ona těma nohama kope šíleně. Člověk ani nechápe jak muže při tomto spát. 2m? To mě omejou, ale asi si budeme muset zvyknout a rozhodit si směny. Tak spinká přes den, evidentně to dohání, protože standardně spala 30min, ale teď si to natahuje a po oběde kdy chodíme do kočáru spí i 2h. Je to boj šílenej pro nás. Jak jsem říkala jsme zvyklí na klidné a dlouhé noci. :-) Nicméně samozřejmě může být hůř. uvidíme co druhé očkování… maximálně už nebude spát vůbec :zed:

hehehe
Extra třída :D 11523 příspěvků 15.03.17 09:51

@Lusko
U nás to trvalo po té druhé dávce cca 10 dní, pak se to trochu uklidnilo na zhruba 3 buzení v noci, třetí dávka hexy pak byla dobrá, žádná změna a až teď, teprve po asi měsíci a půl od třetí dávky se mi budí v noci jen jednou. Rozhodně si nenechte namluvit, že to není ve spojitosti s očkováním, mám to potvrzeno i od neurologa. Naštěstí to přechází, otázkou je pouze kdy…

Kattynka000
Závislačka 3016 příspěvků 15.03.17 09:56

Měly jsme to samé, dnes jdeme na třetí dávku, tak se toho desim. Malá byla už naučená spát těch 10 hodin v kuse, přes den si zdrimla na 40 minut každé 2,5-3 hodiny, po první hexe nic, po druhé dávce byla plačtivá, měla průjem a v noci se od té doby budí co tři hodiny (je plně na UM). Naštěstí jiné reakce nemá, ale už teď se bojím co začne večer… Nezbývá než vydržet

Lusko
Nováček 7 příspěvků 15.03.17 10:05

U nás se ještě právě změnilo to, že máme méně stolice. Dříve byla každý den 1-2 a teď ob den když se zadaří. U nás to začalo bohužel po prvním očkování, vše. Hlavně neklidný spánek - druhá fáze po nakojení a to, že se vzbudí skoro přesně 2h po kojení a nejde uspat… Až po dvou hodinách kdy je vzhůru. Přes den chodí spinkat cca co 2h někdy když se zadaří tak po 2,5h, déle nevydrží. Vše se díky tomu rozhodilo. Dříve chodila spát i v pravidelné časy přes den +- 30min a teď je to různorodé. Záleží kdy se vzbudí a jak dlouho spí. Člověk se snaží o režim a pak přijde jedno pigáro a je to v „zadnici“ :-)

hehehe
Extra třída :D 11523 příspěvků 15.03.17 10:08

@Lusko
No jo… co člověk nadělá, já si říkám zase, že to ještě není tak hrozné, chce to jen vydržet. Možná bych akorát třeba udělala co největší rozestup mezi dávkami jaký je možný.
@Kattynka000
Přeji ať je třetí dávka v pohodě jako u nás.

Lusko
Nováček 7 příspěvků 15.03.17 10:16

@hehehe
furt si říkám, hlavně že v rámci možností spí. Snad se to nějak poddá. No mi máme druhou vakcínu po měsíci a máme zkrácenou dávku, tedy 2+1. Takže teď druhá dávka a pak až za 6m. Uvidíme co se bude dít teď po té druhé.

Oběma děkuji za vaše zkušenosti, jsem ráda, že v tom nejsme sami, člověk už přemýšlí nad tím co dělá špatně :-(

anupati
Kelišová 5638 příspěvků 15.03.17 10:20

@Lusko U první holky jsem si změnu spánku spojovala taky s očkováním. Druhá skrz nemocnost a pohodového doktora (přešly jsme) měla odložené očkování postupně snad o víc jak 3 měsíce a přirozeně se jí spaní kolem 4. měsíce taky radikálně zhoršilo. Co sleduji, tak spousta maminek má tuto změnu kolem 4. měsíce. Je to čas, kdy dítko více vnímá okolí, začíná se víc hýbat atd., v noci zpracovává vjemy, může ho něco bolet - z růstu, namožené svaly… Kdybych očkovala stejně, jako u starší, tak jsem přesvědčená, že je to důsledek očkování. Takhle… :nevim: Možné je vše, reakce být může, jen píši svou zkušenost.

Lusko
Nováček 7 příspěvků 15.03.17 10:35

@anupati hold vše začne na novo :-) pravda je, že se teď víc točí na bříško a už se snaží nějak nožkama odstrkovat. Tak pokud to může být i díky tomu, že se snaží lézt a víc zapojuj celé tělo. Sama teď neví co chce… otočí se na bříško, řve a vzteká se :-) položím na záda a to samé… musím vydržet, ale je to na palici, když jsem ještě nevyspalá… :zed: :D

anupati
Kelišová 5638 příspěvků 15.03.17 10:50
@Lusko píše:
@anupati hold vše začne na novo :-) pravda je, že se teď víc točí na bříško a už se snaží nějak nožkama odstrkovat. Tak pokud to může být i díky tomu, že se snaží lézt a víc zapojuj celé tělo. Sama teď neví co chce… otočí se na bříško, řve a vzteká se :-) položím na záda a to samé... musím vydržet, ale je to na palici, když jsem ještě nevyspalá… :zed: :D

Na to byla expertka starší. První tři měsíce řev koliky, pak to co píšeš od přetáčení…a vydrželo jí to dokud nezačla lozit, pak asi dva měsíce klid jakž takž a pak zase řev, než se rozchodila :lol: A pak už začaly vzdory, že jo :lol: Holt hlava chtěla a tělo nestíhalo, koho by to neštvalo.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama