Očkování proti pneumokokům - dospělí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sharka.D
Povídálka 19 příspěvků 13.12.16 20:07
Očkování proti pneumokokům - dospělí

Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda se vaši rodiče očkovali také proti pneumokokům i když jsou vaše děti očkované? Dcera očkovaná je, takže by neměla být ani přenašečem, ale naši o očkování raději stejně uvažují. Oběma je přes 60 a doktorka jim to doporučila, že v tomhle věku je to dobré. Zatím se neočkovali ani proti chřipce, ale i o té přemýšlejí.

Reakce:
VitaminC
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 13.12.16 20:36

Uplne nesmyslne ockovani. Jak u deti, tak u senioru.

Uživatel je onlinevjerunqa
Závislačka 3273 příspěvků 13.12.16 21:50

@Sharka.D Proboha ne. Nemám očkované ani děti, ani rodiče.

BellinkaX
Kelišová 6799 příspěvků 13.12.16 22:41

@Sharka.D
Zvazovala bych podle pridruzenych onemocneni. Pneumokok je svina, par invazivnich onemocneni jsem mela tu cest uz videt a stacilo mi.

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 7744 příspěvků 14.12.16 00:38

@VitaminC @vjerunqa Já na pneumokoka v roce a půl málem zemřela, do té doby naprosto zdravé dítě. Nesmyslné očkování? Vůbec nevíte o čem mluvíte! Následky mám dodnes.

Lucienkaaa
Závislačka 3162 příspěvků 14.12.16 08:36

@Janli A jaký to byl kmen? Máte někde potvrzeno, že ten, co se na něj očkuje?

Uživatel je onlinevjerunqa
Závislačka 3273 příspěvků 14.12.16 11:43
@Lucienkaaa píše:
@Janli A jaký to byl kmen? Máte někde potvrzeno, že ten, co se na něj očkuje?

Též by mě zajímalo ;)

BellinkaX
Kelišová 6799 příspěvků 14.12.16 12:06

Jedno dite s pneumokok. pnemonii, zemrelo, druhe s pn. meningitidou, zije, nasledek ztrata sluchu. Neockovani. Kmeny byly preventabilni, byly ruzne, konkretni kmeny bych musela zjistovat, to uz v pameti neeviduji, jen tu preventabilnost.
@Lucienkaaa @vjerunqa prosim o vase vyjadreni k tomuto. Dekuji.

@Janli kolik je to let?

Lucienkaaa
Závislačka 3162 příspěvků 14.12.16 14:08

@BellinkaX Ale já přece nikde nepíšu, že to nemohl být kmen, proti kterému se očkuje. Jen mně zajímá, jestli to ti lidé vůbec zjišťovali nebo jen šíří zbytečnou paniku. Jedno dítě, druhé dítě… Jako kde, kdy, z kolika? Nebo jakou to má mít vypovídající hodnotu? Myslíte, že nevím, jaké může mít nákaza komplikace? Přesto pro mě převažují proti nad pro.

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 7744 příspěvků 14.12.16 14:41

To je snad jedno kolik je to let nebo jaký kmen to byl. Tady jde o to, že ta nemoc je hnusná a zabíjí. Žádné očkování není stoprocentní, ale je to dost výrazné snížení rizika nákazy. Kdyby jste si to některá zažila na vlastní kůži nebo musela držet v ruce svoje dítě, které se nemůže nadechnout, uvažovaly byste jinak. Na jednu stranu tady každá řeší co nejbezpečnější autosedačku pro dítě, ale očkování se tady šmahem zavrhuje. Přesto je riziko úmrtí dítěte na infekční nemoc několikanásobně vyšší než riziko úmrtí při dopravní nehodě. Jasně, riziko komplikací při očkování existuje a to jak pro děti tak pro dospělé, ale to se dá snížit rozumným přístupem lékaře. Moje lékařka nenaočkuje dítě, které 14 dní před očkováním zakašle a stejně tak odloží očkování pokud se matce něco nezdá. Je toho názoru, že matka zná svoje dítě nejlépe. A co se týká dospělých, kolikrát už jste slyšely, že člověk zemřel na zápal plic jako komplikaci? Pokud starší člověk zůstane ležet a dostane k tomu zápal plic, bývá to často fatální.

Lucienkaaa
Závislačka 3162 příspěvků 14.12.16 20:52

@Janli Ano, to jste vystihla přesně - starší člověk! Protože ti tvoří nejvyšší část všech těchto komplikací. To samozřejmě neznamená, že to nemůže být u dítěte, ale zdaleka ne tak často. Jak to může být jedno, který kmen? Kdyby dítě zemřelo na kmen, který stejně není obsažen ve vakcíně, tak byste tu taky strašila? Je to každého věc a rozhodnutí. Toto očkování je NEPOVINNÉ a nechápu vaše srovnání z dopravní nehodou. V tom případě je riziko nežádoucích účinků po této vakcíně také vyšší než riziko dopravní nehody. Jen ze svého okolí znám dvě naočkované děti, které trpí opakovanými záněty středouší a u jednoho z nich mám vážně obavy a jeho sluch. Několikrát do roka je v narkóze kvůli trubičkám v uších :zed:

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 7744 příspěvků 15.12.16 00:07

@Lucienkaaa Očkování pomůže zabránit nákazou kmene, proti kterému obsahuje protilátky. U těch ostatních může významně zabránit následkům. Toť statistika a výzkumy. Otázka očkování je velmi ožehavá. Jsou názory pro a proti. Stejně tak jako já nemohu tvrdit, že očkování je stoprocentní ochrana, stejně tak vy nemůžete s naprostou jistotou říci, že právě „tohle“ jsou následky očkování. Moji synovci nejsou očkováni ani jeden a všichni mají ošklivé záněty středního ucha, na druhou stranu nikdo z nich neměl nákazu pneumokokem. Jistě chápete, co tím chci říci. Já na základě své zkušenosti jsem dítě naočkovat nechala, vy na základě svojí patrně ne. Tohle diskusní fórum slouží jako úžasná zásobárna informací. Každá sem napíšeme svoje a ostatní maminky se na základě našich informací rozhodují. Je v pořádku, že každá řekneme svoje zkušenosti. Tak to má přece být. Zakladatelka se ptala hlavně na dospělé. Tady jsem všemi deseti pro a vy jistě také. Riziko úmrtí při nákaze nesrovnatelně přesahuje jeho rizika. U dětí děláme každá jak umíme a věříme nejlépe. Jen prostě v dnešní době všichni křičí neočkovat a já připomínám, že ta nákaza je tady pořád a je opravdu hnusná.

Lucienkaaa
Závislačka 3162 příspěvků 15.12.16 08:51

Prosím o zdroj k informaci, že očkování snižuje riziko nákazy kmeny, které nejsou obsaženy ve vakcíně. Podle mě je to přesně naopak ;) Jinak já přeci neříkám, že ty záněty středouší musí být po očkování. Ale neslibuje vakcína ochranu právě před tímto? Pediatři toho mají plná ústa a účinně tímto manipulují s rodiči. A ne, nejsem pro ani u dospělých. Já prostě věřím v přirozenou imunitu a v to, že zdravý člověk se s případnou nemocí popere bez následků. Není to nemoc smrtelná, ve smyslu, že by měla na svědomí spousty úmrtí. Umřít se dá i na chřipku a není to pro mě důvod se nechat očkovat.

renap
Ukecaná baba ;) 2207 příspěvků 15.12.16 10:14

Já jsem viděla v posledních letech tři děti s IPO, dvě mening. a jednu pmeumonku. Přežily všechny, ale všechny mají trvalé následky. Jedno mentální, druhá zůstala na vozíčku a třetí přišla o kus plíce, dlouho v umělém spánku. Všechny tři byly očkované, dvě Synflorixem, třetí Prevenarem 13.Pediatři se zrovna k tomuto očkování nestaví zrovna pozitivně, co tak slyším v práci. A je blbost tvrdit, že když je někdo naočkovaný, že má lehčí průběch, to se přeci nedá dokázat. Jak? Moje starší dcera třeba měla neštovice bez teplot,25 půpínku, kdyby byla očkovaná, tak by určitě všichni tvrdili, že to bylo tak super kvůli očkování. A viděla jsem nedávno očkovanou holčičku, která měla tak těžký průběh, že skončila na infekci na infuzích, měla přes 40 horečky, půpímkú stovky, úplně všude a ještě byla meningeální.. Takže podle mě záleží na imunitním systému, na aktuálním stavu organismu, momentální situaci a ne na tom, jestli je někdo očkovaný nebo ne.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Matka utýraného chlapečka Simona je opět těhotná. Informaci potvrdila tyranova sestra

V sobotu to byl přesně měsíc od chvíle, co byl v Lounech utýrán ani ne... číst dále >

Muž roku Jiří Kmoníček: Čekal jsem lechtivé zprávy, ale ne fotky penisu od muže

Nejkrásnější Muž Česka Jiří Kmoníček (24) je po vítězství v soutěži krásy na... číst dále >