Spánek v třetím trimestru

Anonymní
3.7.21 22:40

Spánek v třetím trimestru

Ahoj holky, prosím Vás o radu. Jsem teď ve 30tt druhého těhotenství. První těhotenství jsem končila porodem ve 32tt. Při prvním těhotenství jsem neměla žádné problémy, bolesti nic.
Teď docela dost šílím…nejen, že mě bolí záda a podbřišek přes den, ale i v noci. Absolutně netuším, jak si mám lehnout.
Jak jste prosím spaly, jaká poloha byla ok? Když si lehnu na levý bok, bolí mě záda, když na pravý, taky mě bolí záda. V polosedě mě bolí zas břicho a na zádech taky břicho. :zed: připadám si jak idiot uz :mrgreen: :zed: polštář mezi nohy taky nepomáhá. Dost možná jsou to i nervy z dalšího předčasného porodu, ale ty bolesti jsou fakt nepříjemné. Prosím anonym, je tu rodina a nepotřebuju, aby to věděli, děkuji :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2381
3.7.21 22:45

Měla jsem to stejně, teď jsem 36tt a je hůř. Spím max. hodinu. Nepomáhá nic, občas jen těhotenský polštář, ale málo. Kolikrát mám už fakt nervy. Chápu tě a myslím, že musíš vydržet. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.7.21 22:49

@alena1995 děkuji za uklidnění, že je to normální.
Syn spi s námi v posteli, tak je to taky někdy na palici, manžela asi budu vážně muset na chvíli odstěhovat do jiného pokoje, jinak jak nemám alespoň víc místa, tak úplně děs. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2381
3.7.21 23:04
@Anonymní píše:
Syn spi s námi v posteli, tak je to taky někdy na palici, manžela asi budu vážně muset na chvíli odstěhovat do jiného pokoje, jinak jak nemám alespoň víc místa, tak úplně děs. :nevim:

Joo, s námi taky malý spal v posteli, ale právě kvůli tomu místu jsem to nedávala, tak odešel spát k sobě do pokoje a je fakt, že je to o fous lepší. Ale odstěhovat tam manžela mě nenapadlo, ten zabere více místa :lol: taky zkusím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2498
3.7.21 23:04

Jsem za 35+3 a spím pěkně na prd běžně jsem vzhůru ve 4 ráno a chodím po bytě 😁 🤦🏻‍♀️spím na levém boku a mezi nohy si dávám deku jediná poloha u které ještě usnu.. Jinak na zádech mi přijde že nedycham😁musíme vydržet já už to. Mám taky za pár tak pak si snad zase normálně lehnu ❤️🍀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3522
3.7.21 23:12

31tt, každý otočení z boku na bok mě budí, protože to bolí a je to namáhavý, a jako bonus se šíleně potím (převlíkám triko nejmíň 2× za noc). Co s tim nevim :? Z prvního těhotenství to neznám (ale možná jsem to jen vytěsnila :mrgreen: ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4171
3.7.21 23:15

Já jsem 38tt a díkybohu spím úplně bez problémů celou noc. Byla jsem zvyklá spát na břiše, což samozřejmě nejde, takže mám ten hadovitý kojící polštář, spodek mezi nohama, na zbytku polštáře jsem tak napůl navalená, druhý konec hada pod hlavou, simuluje mi to ten pocit, jako bych ležela na břiše, ale jak jsem na polštáři, tak mě nic netlačí. Nemůžu si ho vynachválit. Ale bude to určitě individuální. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20168
3.7.21 23:27
@Anonymní píše:
Syn spi s námi v posteli, tak je to taky někdy na palici, manžela asi budu vážně muset na chvíli odstěhovat do jiného pokoje, jinak jak nemám alespoň víc místa, tak úplně děs. :nevim:

My to tak udělali. Manžel spal s malou v pokojíčku. Vždycky jí odchytával, aby nechodila za mnou. Protože hrozně kope.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
900
3.7.21 23:30

Jsem 34tt a taky mam spaci potize, nemuzu moc dychat a nemuzu usnout. Budim se ve 4. Mam 2 polstare, je to o fous lepsi. A urcite je to lepsi, kdyz mam misto. Syn k nam obcas prijde a hlavu si da ke me na bricho, tak to uz je gol. Proste nejspis musime vydrzet. Jo a neboj, u prvniho tehotenstvi jsem mela riziko porodu ve 26tt, jak se ten milnik ted preklenul, jsem klidnejsi, takze pockej, az budes 33tt a bude lip, nervy taky delaji dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1357
3.7.21 23:32

Už týden si říkám, že napíšu nějaký dotaz kde si budu fakt stěžovat na druhé těhotenství. Soucitim s tebou, jsem už hotová. Já jsem 34tt a už nemůžu. Nevím jak si sednou, jak si lehnout. Ráno mívám křeče v lýtku tak že pak na tu nohu ani nemůžu šlápnout, do toho mi furt tvrdne břicho navíc mám těhotenskou cholestazu, takže beru dost léků a modlím se ať nejdu zase na rizikové do nemocnice jako s prvním.. Navíc budu zase rodit vyvolane takže už teď mám nervy, že to bude trvat 24 hodin jako a první… A v neposlední řadě se mi tam v břiše tak strašně hemží, že je to spíš nepříjemné než fajn… Uz ať porodim nedá se to vydržet :( tak jsem se vypovídala postěžovala, nechci se rouhat o druhé jsem se snažili téměř 2 roky.. Ale je to masakr už.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18090
3.7.21 23:45

Jsem 39tt a tohle těhotenství mě fakt se.re, ted ke konci je spánek neco co neznám. Vse mě bolí, sezení, ležení, chůze. Jit na malou je peklo. Už to chci mít za sebou, fakt ze jo. A hlavně doufám, že to bude rychlejší než zen první porod, ten trval 39,5hodin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.7.21 23:53

Zakladatelka

Holky, děkuji za uklidnění, že v tom fakt nejsem sama. Ono fakt každé těhotenství je jiné, a tohle teda pecka :zed:
A malý se tam taky dost hemží, takže když na mně neleží ten starší, tak do mě buší ten vevnitř :mrgreen:
Ale ty bolesti jsou fakt šílené. Ještě si říkám, jestli by třeba pomohla těhotenská masáž, na kterou se chci objednat, jen u nás na malém městě je to horší, protože to dělá snad jen jeden člověk.
Zas na druhou stranu si říkám, budeme připravené na to nevyspání po porodu :mrgreen: :pankac:

• Citovat
  • Nahlásit
498
4.7.21 07:24

Jojo, jsem 34tt a spánek taky nic moc…mám hlavně problém usnout. Záda mě bolí sice jen občas, spíš projede bolest až do nohy při určitém pohybu ale i to je nepříjemný. Večer mi tuhne břicho, všechno mě svědí a kouše, při otáčení a zvedání mě bolí v tříslech a podbřišek…do toho mě občas budí krece v nohách…zákonitě jdu večer po ulehnutí aspoň 5× čůrat nebo napít se, dostanu křeče do žaludku že mám hlad, když si nic nedam je mi na zvracení, když jo pálí zaha…nebo mě mimčo tlačí hlavou pod zebra ( nechce se otočit potvora :D :lol: ) pomáhá mi teplá sprcha…někdy jdu jednou někdy třeba 3× za noc…samozřejmě čím větší vedlo tím je to horší. Manžel navíc celkem chrápe což mi doteď nijak moc nevadilo ale teď jak nemůžu usnout mě to neskutečně štve…vyhnat ho jinam nemůžu, jsme zatím v podnájmu kde máme 1+1

No nic no..musíme vydržet už to bude za chvilku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4171
4.7.21 08:14

Jo, a taky jsem do začátku 36tt brala hořčík (ve 36. se má vysadit), jeden šumák večer před spaním, klasický z lékárny, žádné koňské dávky, a taky to podle mě dost pomáhalo na ty různé noční křeče a tuhnutí - rozhodně byl rozdíl, když jsem si ho vzala večer, nebo někdy přes den (to bylo pak v noci horší). Rozpouštěla jsem si ho jen v celkem malé sklence vody a pila asi hodinu před spaním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
498
4.7.21 08:18

Jj taky si ho před spaním dávám a trochu to pomáhá aspoň na ty křeče a neklid v nohách. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat