Dutá žíla, 39tt, dušení

3.7.21 13:57

Duta zila, 39tt, dusenie

V noci sa mi stala neprijemna vec, ze som sa zobudila, ze sa mi toci hlava idem odpadnut a neviem dychat. Je to tym, ze som spala na pravom boku alebo chrbte a som 39tt, nevedome. Vedome sa idem zadusit v tych polohach a nikdy v nich niesom kvoli dutej zile, ale v noci sa evidentne do nich davam a potom sa toto udeje. Nechcem ublizit malej a snad som neublizila…vystrasilo ma to, udialo sa Vam to? Mohol shortness of breath (aaaa nenapadne ma to po slovensky) jej ublizit, ze nebola dostatocne okyslicena?? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3.7.21 14:44

Tak pokud jde o krátkodobou nedostatečnost kyslíku v řádu jednotek až desítek sekund, tak bych se nebála. U miminek v těhotenství je nebezpečný hlavně chronický nedostek kyslíku, třeba když má matka špatný krevní tlak, anémii atd.. nebo když je zhoršená funkce placenty, špatné průtoky atd.. A nebo pak když je ta akutní neokysličenost delší než několik minut, to se stává u porodu, mám za to, že jsem četla, že u dospělého člověka dochází k odumírání mozkových buněk po cca 4 minutách bez kyslíku a u novorozence asi po 10 minutách. Pokud je to krátkodobá věc a tobě z toho nic nebylo, tak bych se asi nebála, ale radši bych o té události řekla doktorce na příští návštěvě. Když zadržíš dech v těhotenství například u plavání, taky se miminku nic nestane…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
3.7.21 15:15

Rikal mi doktor ze se to stava kdyz ke konci tehotenstvi, proste to mimo tam ma malo mista a tlaci na cevy, pomaha otocit se na LEVY bok,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2545
3.7.21 16:17

Mne se to ke konci těhotenství asi dvakrát stalo, aspoň vím, co to bylo :lol: spím, spím, a vzbudim se náhle, hlava se točí a je mi na omdleni. Říkala jsem si, ještě ze ležím a nemám kam omdlit :mrgreen: :mrgreen:

ale tedy nenapadlo mě to řešit, častěji už se mi to nestalo, dávala jsem si pak jo velký pozor, abych ležela stále na správném boku.

A dítě je v pohodě a bylo i hned po porodu, skóre 10-10-10 ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat