Spaní po obědě

380
18.11.10 15:02

spaní po obědě

Ahoj,dvojčatů budou na vánoce 3 roky a Radeček už po o nechce spát. Peťa třeba ještě hodinku spí. Ale Ráďu dávám i tak do postele.Jaká je šaqnce, že se mu spaní po o ještě vrátí?
Byla tomoje odpočinková chcilka :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15070
18.11.10 15:10

Myslím, že u tříleťáka už moc velká šance není.

Ale třeba u nás platí, že i když Helča nespí, je po obědě „polední klid“… prostě se odpočívá v postýlce. Může si do ní vzít knížku nebo hračky, někdy usne, jindy ne, ale bez výjimky je v postýlce. Je jenom na Tobě, jak si to zavedeš… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4990
18.11.10 15:14

a chodi do skolky?
Te moji se nechtelo spad uz v roce a pul, ve dvou prestala uplne. pak zacla chodit do skolky a tam spala uplne bez problemu, doma uz ale ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
FloraBolger
18.11.10 15:18
lucie.t píše:
a chodi do skolky?
Te moji se nechtelo spad uz v roce a pul, ve dvou prestala uplne. pak zacla chodit do skolky a tam spala uplne bez problemu, doma uz ale ne.

U nás naprosto totéž :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
2649
18.11.10 15:22

Starší syn spával po obědě do 3,5 roku a pak jsme min do 5-ti let udržovali „polední klid“. Tj. do postele s hračkama, knížkou, pouštěli jsme pohádku na CD … Taky to byla moje odpočinková chvilka, o kterou jsem nechtěla přijít. Teď už do postele nemusí, ale je po obědě, když mladší spí, zvyklý si hrát sám v pokojíčku a nechat rodiče osudu :-)

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
18.11.10 16:10

Můj syn už nespí od 2let. Taky jsem vždy chtěla aby ležel alespon v postýlce ale marně. Nevydrží a jde si hrát. Uvidím jak to pak bude ve školce. Doufám,že bude alespon ležet aby nerušil ostatní děti. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6636
18.11.10 16:20

Starší od roka a půl totální stávka a nespí (za což jsem svým způsobem vděčná, protože i tak chodí spát ukrutně pozdě a má pořád energie na rozdávání :twisted: ). Teď když spí mladej, tak jí pustím pohádky a mám i tak polední klid a míním si ho zachovat jak nejdýl to půjde :D Přála bych ti, aby se to ještě vrátilo, ale obávám se, že v tomhle věku ta pravděpodobnost moc velká není. Tak jedině donutit alespoň nějaký ten klid v postýlce nebo u pohádek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2046
18.11.10 17:02

Anežka taky nechce spát po obědě, ani doma natož ve školce. Ale do postele musí, hodinu odpočívat, spát nemusí. Ve školce na to taky přistoupili, když tam měla poprvé spát, tak byla ubrečená scéna. Teď už ví, že musí ležet a být potichu (většinou má knížku a prohlíží si, doma i ve školce). Někdy se povede, že i usne :dance: Dnes šla ve dvanáct po obědě do postele, do půl druhé se tam mlela (já nebudu spát, budeme si povídat, budeš mi vypravovat pohádky, budeš mi číst?) a pak usnula a spala do půl čtvrté :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.10 11:32

Našemu Kubovi jsou tři a půl a občas si po obědě taky nelehne,ale já většinou jinak nedám,že musí. :-D Lehnu si s ním a dělám,že spím a zatím to funguje.A spaní po o má spojený i se čtením,takže se těší. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8566
21.11.10 22:43

Můj syn (ten třetí) asi měsíc už po obědě nespí :-? Moc mu to chybí…a já nevím, jak ho to zase „naučit“ :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama