Spaní s miminkem v posteli - jak?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dutila
Povídálka 27 příspěvků 25.02.17 13:22
Spaní s miminkem v posteli - jak?

Ahoj maminky, chtěla bych tímto poprosit ty z vás, které praktikují společné spaní s miminkem v posteli o praktické rady. Mám doma čtyřtýdenní holčičku, která zatím přes den i v noci spává v postýlce přiražené k naší posteli (občas v šátku). V postýlce máme hnízdečko a v něm spinká malá v zavinovačce. Do budoucna bych kvůli pohodě nás všech ráda praktikovala spaní i s malou v posteli a kojení v leže.

Teď to máme tak, že se malá několikrát za noc vzbudí na kojení (spíš se ale budí prdíkama, a to hodně často, takže vždycky několik minut zkoumám a čekám, jestli už je to hlad, nebo jen tlačí a zase to zaspí), takže ji rozbalím ze zavinovačky, jdeme vedle, tam ji při svíčce nakojím, případně přebalím, zase zavinu a dám ještě cucnout a pak do postýlky. Někdy usne hned, někdy se kroutí a tlačí a mrčí a tak, no znáte to. Jde mi hlavně o to, že ona teď bez zavinovačky moc spát neumí, budí se, jak šermuje ručičkama. Od zhruba 4 ráno vždycky až do rána tlačí a budí se (mě) a už prakticky delší dobu v kuse nespí(m).

I přes den malá při kojení po odtržení (většinou ji odpojím od prsa já, ona nemá dost nikdy a žužlala by vlastně celý den - nedaří se nám brkat, protože se pořád rozčiluje, že chce ještě) vždycky na pár minut schrupne, ale pak se probere a chce ještě pít, nebo si jen tak „povídat“, případně tlačí - to i v noci, když jsem ji zkoušela kojit v leže. Na chvilku usnula, ale pak se probrala a tlačila a šermovala ručičkama (nebyla zavinutá).

Moje dotazy zní hlavně takto: Když spáváte v posteli s novorozencem, je v zavinovačce? Pokud ne, jak je oblečený a přikrytý? V ložnici máme kolem 20-22 stupňů… Když kojíte v leže, tak na každé kojení si mimčo přehazujete na druhou stranu?

Myslíte, že mám vydržet, až přejdou prdíky (a zároveň už bude i tepleji) a až potom teprve přesunout malou k nám do postele, nebo to zkoušet hned? Dnes jsem to na první půlku noci zkusila a nevyspali jsme se všichni tři… Mám pocit, že po praktické stránce vlastně nevím, jak na to :D Díky moc všem za rady! :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

danik
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 25.02.17 13:27

Moje děti spaly v postýlce, jsou zimní, takže v zavinovačce. Na kojení jsem nikam nechodila, kojila jsem v ložnici (miminko bylo v zavinovačce), přes lampičku jsem měla přehozený ručník, aby nesvítila tak moc.
Po nakojení jsem přebalila a dala spát do postýlky.
Kojila jsem v ložnici, ikdyž tam spala starší 2letá dcera, nikdy ji miminko nevzbudilo.

Proč chceš, aby malá spala s vámi v posteli?

Příspěvek upraven 25.02.17 v 13:29

pikola
Neúnavná pisatelka 19262 příspěvků 25.02.17 13:27

Ja bych se spis nesnazila ji delat z prsa dudlik. V posteli jsem si dite proste prehodila na druhou stranu a otocila se. Kojila jsem v posteli, pak ji hodila do postylky zpatky, obcas se stalo, ze jsem usnula u kojeni. U nas bylo spani v jedne posteli nepohodlne, nevyspal by se nikdo, to az ted kdyz je starsi a vim, ze nespadne a ataky mame vetsi postel.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17373 příspěvků 20 inzerátů 25.02.17 13:30

@Dutila Já teda cíleně s miminama v posteli nespala. Ale v noci jsem prostě dítě vzala na nakojení do postele a kojila jsem v leže. Ano, každé kojení z jedné strany (když to vycházelo na dítě na kraji, tak jsem soi tam dala pro sichr polštáře, kdybych usla). Někdy jsem u toho usla, tak pak spalo dítě s námi.

Pokud se ale nevyspíte ani jeden, nevidím v tlačení na společné spaní žádný smysl.

Modesta
Ukecaná baba ;) 1888 příspěvků 25.02.17 13:40

U nás se stalo společné spaní nutností. Jen tak byl synek schopný spát alespoň 3 hodiny v kuse. Trpěl hodně ale fakt hodně na prdíky, byl schopný proplakat celý den i celou noc. Teď je mu rok a spí s námi v posteli pořád. Je to náročné, to nepopírám, teď se stěhujeme do většího a tam bude mít svoji vlastní dospělou postel (s ohrádkou) přiraženou k naší.

Byť je narozený na podzim, tak jsem zjistila, že nesnáší teplo. Zatím co my spíme pod peřinou (je tu taky kolem 21 stupňů), tak synek spí bez peřinky a je mu dobře. Maximálně se nechá přikrýt slaboučkou dečkou. Při pokusu přikrýt ho peřinkou se vzbudí, odkope a vzteká se.

Když jsem ho kojila, tak jsem ho normálně přehodila na druhou stranu. Za mě bylo teda nejjednodušší kojení vleže, taky jsem u toho párkrát usnula.

beruska9
Extra třída :D 10689 příspěvků 25.02.17 13:42

Dite v zavinovacce, pozdeji ve spacacku,
az ztrati ten reflex, ktery ho budi pri rozhazovani rukama. Nezakryvat, dat pryc od ditete polstare, kvuli bezpecnosti. Male miminko by nemelo spat mezi vami, ale vzdy mezi matkou a okrajem (zabezpecenym), zase kvuli bezpecnosti.
Kojit v leze se mi darilo az tak kolem pul roku tusim…a jo, prehazovala jsem ho ze strany na stranu.

Dutila
Povídálka 27 příspěvků 25.02.17 13:42

No na společné spaní vlastně ani tak tlačit nechci, jen mi přijde, že by se tím zjednodušilo to noční kojení. Teď se ho snažím řešit tak, že malou nesu vedle, aby moc nebudila manžela. Taky mám trochu problém s vychytáváním kojících poloh, protože jak je ještě prcek, tak to přisátí podle mě není úplně ideální, takže vedle tím pádem pro mě pohodlnější, ale zase se tím malá víc probere.

A nejvíc mě trápí to, že při posledním nočním kojení (cca kolem 3 - 4 hod.) se malá většinou probere a už nechce zabrat, jak ji přebaluju a pak zavinuju, takže potom už nechce spinkat a tlačí a je to jak v ZOO :-) Ale bez zavinky zatím spala asi jen třikrát přes den, a to sebou pořád trhala. V noci je to horší, protože mi přijde, že víc tlačí, takže se pak častěji probouzí a fňuká. No asi prostě potřebuju trochu návod na miminko, v porodnici mi ho zapomněli přibalit :-)

Modesta
Ukecaná baba ;) 1888 příspěvků 25.02.17 13:46

Jo a ještě jedna věc - nikdy bych nenechala dítě spát uprostřed. Můj manžel má tvrdé spaní a kdyby mimino zalehnul, tak se nevzbudí. Já spím pocitově s jedním okem pootevřeným :) takže u nás spí synek na kraji postele, která je přiražena ke zdi.

danik
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 25.02.17 13:46

@Dutila a nebudí a neprobírá jí i to, že s ní někam chodíš?
Zůstaň v ložnici, manžel si zvykne (toho mého to ale myslím nebudilo).
A co když ji po posledním kojení nepřebalíš, mívá hodně mokrou plínku?

pikola
Neúnavná pisatelka 19262 příspěvků 25.02.17 13:56

Jinak ja prebalila, dala kojit a jak vytuhla sup do postylka. Manzela to teda nebudilo ani nahodou. Kdyz ho nevzbudil rev kdyz se vzbudila, tak uz nic.

Bara04
Kecalka 205 příspěvků 25.02.17 14:16

Taky muze manzel spat vedle… my spali 3 asi měsíc a nezvykl si a vypadal jak mrtvola - pak odešel spat vedle, rano v 5:30 vyzvedl mimi a choval a ja se dospala… idealni stav:-).
prvni spal vedle postele ve svoji, bez jedné, stěny a matrace stejne vysoko… kojit v polospanku jsme zvládli cca v 8m…
druhe bude spat stejne… kojit budu snad vsedě v posteli, uvidime no…

ajvl
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 25.02.17 14:23

Tak u nás spinká miminko s námi (už v porodnici nevydržela spinkat v té jejich postýlce, což i sestřičky říkaly, jak ji viděly, že ta postýlková nebude :D), spinká na rychlozavinovačce, kterou s ní popošoupám, abych si ji moc neprobrala, když byla úplně malinká, na té rychlozavinovačce jsem ji i uspávala (přidržela cípy, aby se nebudila šermováním ručiček, po usnutí rozevřela) k prsu ji od začátku dávám hned jak se začne vrtět (už nečekám, jako u starší až se úplně probere at jako mám jistotu, že je to opravdu hlad :D ), takže se nakojí v polospánku a pokračujem obě dvě ve spaní dál ;-), ani nedávám odbrknout, nepřebaluju, nerozsvěcuju - opravdu se mi to osvědčilo!!! o miminku vím, at už spí z kterékoliv strany, takže jsem schopna uhlídat i tatínka, který tak vnímavý není :D. Jo a být tebou, tak snížím teplotu v ložnici - lépe se vám i miminku bude spát a nebude se budit o to víc třeba horkem a tím žízní, 19 stupňů na noc určitě stačí ;-). Ať se daří! :palec:

Uživatel je onlinetezi
Hvězda diskuse 50162 příspěvků 1 inzerát 25.02.17 14:41

@Dutila mám 3týdenního chlapečka, který spí se mnou v posteli. Přes den nemá problem usnout v postýlce, ale v noci mě potřebuje cítit, tak spí u mě v náručí. Při nočním kojení pouze přendám z jedné strany na druhou, přebalím jenom v případě nutnosti.

Dojcanis
Závislačka 3664 příspěvků 25.02.17 15:11

Nevím no, můj názor je ten, že pokud to není opravdu nutné s miminem spát v posteli, tak bych to neudělala. Nevyspíš se

Uživatel je onlinetezi
Hvězda diskuse 50162 příspěvků 1 inzerát 25.02.17 15:20

@Dojcanis řekla bych, že je to hodně individuální. Mě spaní s dítětem v posteli nevadí a ze spousty důvodů je to pro mě mnohem lepší a pohodlnější. A hodně záleží i na dítěti, protože některé dávají přednost své postýlce, jiné vyžaduje maminku. Je potřeba si vše přizpůsobit tak ať to vyhovuje mamince i miminku.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Šafářová oslavila Fed Cup s parťačkami i přáteli. Plekanec ale pořád nikde!

Tenisovou kariéru sice pomalu končí, přesto si Lucie Šafářová náramně... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >