Spaní v posteli/postýlce, přejídání

Anonymní
6.11.20 08:06

spani v posteli/postylce, prejidani

Ahoj, pročítala jsem diskuze na téma,,jak naučit spát dítě v postýlce,,.. ale nenašla jsem odpověď. vždy jen všichni píšou jak to mají oni, jestli Estvillova metoda nebo spaní v posteli s nima do x let atd.. malý bude mít 9 m. od narození jsem ho dávala do postýlky, byl vždy pláč, ale šlo to. pak jsem byla nemocná a neměla sílu ho v noci 6× vytahovat/pokládat/zpívat atd. nechala jsem si ho u sebe. a je zle. nyní chce usínat jen na prsu, dudla, usne. JENŽE se stává, že mi potom zvrací. třeba ve 3 ráno, už usíná na tvrdo a najednou začne zvracet, protože se přejedl. musím ho prostě naučit usínat v postýlce. teď je to asi 5 dnů, co trvá pláč cca 45 min. Pri usínání, v noci třeba 2×. sousedi musí mít radost a já s manželem jsme vyčerpaní. jsem u něj a zkouším číst, zpívat, držet za ručičku, jen tam být nebo odcházet/přicházet, pokládat ho (pořád si stoupá). bohužel si prso opravdu vynucuje a nic jiného nepomáhá. usne pak až je vyčerpaný. je to záběr na psychiku, nedělá mi to dobře, ale prostě mám strach z toho přejídání/zvracení/zadušení ze spánku. a taky někdy když ho hladím, pokladám, začne ještě víc plakat. Je tady někdo, kdo opravdu nechal vyplakat radikálně? nechat ho napít z prsa, nabídnout čaj, jednou pohladit popř. krátce zazpívat a prostě odejít? už jsem zoufalá…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2979
6.11.20 08:54
@Anonymní píše:
Ahoj, pročítala jsem diskuze na téma,,jak naučit spát dítě v postýlce,,.. ale nenašla jsem odpověď. vždy jen všichni píšou jak to mají oni, jestli Estvillova metoda nebo spaní v posteli s nima do x let atd.. malý bude mít 9 m. od narození jsem ho dávala do postýlky, byl vždy pláč, ale šlo to. pak jsem byla nemocná a neměla sílu ho v noci 6× vytahovat/pokládat/zpívat atd. nechala jsem si ho u sebe. a je zle. nyní chce usínat jen na prsu, dudla, usne. JENŽE se stává, že mi potom zvrací. třeba ve 3 ráno, už usíná na tvrdo a najednou začne zvracet, protože se přejedl. musím ho prostě naučit usínat v postýlce. teď je to asi 5 dnů, co trvá pláč cca 45 min. Pri usínání, v noci třeba 2×. sousedi musí mít radost a já s manželem jsme vyčerpaní. jsem u něj a zkouším číst, zpívat, držet za ručičku, jen tam být nebo odcházet/přicházet, pokládat ho (pořád si stoupá). bohužel si prso opravdu vynucuje a nic jiného nepomáhá. usne pak až je vyčerpaný. je to záběr na psychiku, nedělá mi to dobře, ale prostě mám strach z toho přejídání/zvracení/zadušení ze spánku. a taky někdy když ho hladím, pokladám, začne ještě víc plakat. Je tady někdo, kdo opravdu nechal vyplakat radikálně? nechat ho napít z prsa, nabídnout čaj, jednou pohladit popř. krátce zazpívat a prostě odejít? už jsem zoufalá…

co mu třeba dát dudlík? :mavam:

já děti nechávala v posteli i teď nám tam spí dvouletá ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14309
6.11.20 09:38

Ano, taky bych zkusila dudlík. Vyřvat bych ho ve tvém případě rozhodně nenechávala, pokud má sklony zvracet, to by nemuselo dobře dopadnout. Já nejsem zastánce nočního kojení na požádání u dětí, které už mají příkrmy (takovéto „vezme si prso, kdy chce“)-dělala jsem to tak, že jsem nakojila před spaním (klasika nějakých 10min z každého prsu), pak dala spát a držela nějaký interval, alespoň ty 3 hodiny, než jsem šla znovu kojit. Nelehala jsem si u toho, naopak, seděla jsem, četla si. Dítě nechala dosytosti najíst a opět odkládala do postýlky (je celkem fuk, zda do své nebo vedle mě). Když plakalo/vrtělo se/zvedalo, tak jsem prostě byla u něj, pokládala, dávala dudlík, plácala po zadečku atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 09:40

Dudlík mi bojkotuje od mala… ví že z něj nic neteče :-D my se chceme zacit snazit o druhe velmi brzo a to uz nepujde mit oba dva pricucle celou noc. a aby se navzajem budili. ale jak rikam. spis je to o tom prejidani.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 09:45

Jinak papa hezky, snidane, obed, svaca, vecere… kojeni rano, odpo, vecer a v noci si spis vynucuje me jako zivy dudlik. ze by mel vylozene sklony ke zvraceni to ne. ale kdyz ho chodim konejsit, uz chape, ze si me placem privola.. tak place a place dokud nedosahne sveho. je najezeny, v cistem, pomazleny atd…

• Citovat
  • Nahlásit
201
6.11.20 12:21

Přijde mi to kruté vůči tomu dítěti. Ty ze své vlastní pohodlnosti si ho vemes k sobě do postele a zase ho chceš vrátit do postýlky. Nemůžeš si ho v té posteli nechat a spíš ho naučit na tvou přitom ost bez kojení? Třeba zkoušet ten dudel?
A jestli je náchylný ke zvracení, tak vůbec neuvažuj o tom ho někde samotného natvrdo zavřít! Abys ho pak nenašla mrtvého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 12:36

@Koblizkova1980 ne z pohodlnosti, ale z nutnosti. a nachylny ke zvraceni neni - zvraci protoze je na me napojeny a pak se prejida.

• Citovat
  • Nahlásit
14309
6.11.20 12:54

@Koblizkova1980 myslim si totez. Nejdriv ho neco naucis a ted se divis, ze to vyzaduje :nevim: Sama ze sebe jsi udelala zivy dudlik a ted ti to vadi. Obavam se, ze bez place uz se to neobejde. Mozna s tim druhym ditetem kapku pockejte, pokud mas takove striktni az nesmyslne pozadavky na to prvni..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
6.11.20 15:37
@Anonymní píše:
@Koblizkova1980 ne z pohodlnosti, ale z nutnosti. a nachylny ke zvraceni neni - zvraci protoze je na me napojeny a pak se prejida.

Ale z vlastní pohodlnosti se ptáš na rady, jak děcko někam zavřít a jít si po svých! Ty se fakt nebojíš, že by se mu mohlo něco stát? Že mu pláč, při kterém se vylučují do organismu stresové hormony, neublíží jeho vývoji mozku? Že bude dítě neuroticke, protože zažívá stres a pocit ohrožení?
Podle mě nemáš dostatečně vyvinutý mateřský instinkt. Matka se zdravým instinktem chce pro dítě to nejlepší, ty dáváš přednost sobe. Zkus se doma zeptat, kdy tebe nechali ve tmě vyplakat. Třeba potom změniš své názory a dáš přednost spokojenému dítěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 16:50

Bože neozve se tady někdo racionální? :roll: :roll: to jste opravdu všechny otrokem svých dětí/jedináčků? své dítě miluji a dělám co si myslím, že je nejlepší. nyní je pro něj problém bolest břicha z přejezení a stres z toho, že neumí usnout jinak než u prsa. a ano, můžu za to já, ale chybama se člověk učí. nikdo se dokonalým nenarodil a v zájmu dítěte je se vyspat. když vypadnu ve smyslu nemoci a nechci ho nakazit) akorát pláče a má stres. proto mi příjde lepší ho naučit pozvolna usínat, aby mohl uspat bez problému i otec. je mu skoro 9 m a hodně věcí už chápe. a taky si je vynucuje. není to nic zlého a nikdo mu neubližuje. je milován ve své čisté a hezké postýlce se zpívající matkou, která ho hladí a stejně pláče. takže jediná rozumná rada nebo názor zde je ten, že ať to dělám jak chci, bez pláče se to neobejde. tak jako vždy, když dítě nedostane to co chce. ať je mu rok nebo let 5.

• Citovat
  • Nahlásit
14309
6.11.20 17:59
@Anonymní píše:
Bože neozve se tady někdo racionální? :roll: :roll: to jste opravdu všechny otrokem svých dětí/jedináčků? své dítě miluji a dělám co si myslím, že je nejlepší. nyní je pro něj problém bolest břicha z přejezení a stres z toho, že neumí usnout jinak než u prsa. a ano, můžu za to já, ale chybama se člověk učí. nikdo se dokonalým nenarodil a v zájmu dítěte je se vyspat. když vypadnu ve smyslu nemoci a nechci ho nakazit) akorát pláče a má stres. proto mi příjde lepší ho naučit pozvolna usínat, aby mohl uspat bez problému i otec. je mu skoro 9 m a hodně věcí už chápe. a taky si je vynucuje. není to nic zlého a nikdo mu neubližuje. je milován ve své čisté a hezké postýlce se zpívající matkou, která ho hladí a stejně pláče. takže jediná rozumná rada nebo názor zde je ten, že ať to dělám jak chci, bez pláče se to neobejde. tak jako vždy, když dítě nedostane to co chce. ať je mu rok nebo let 5.

No tak ses poplacala po raminku, ukazala nam, ze to vsechno vis, tak ted nam zopakuj, co jsi chtela v teto diskuzi zjistit? :think: Jako vazne nevim. Tak pokud se prejida a pak z toho zvraci, tak ho proste tak casto nekoj. Bohate staci nechat si ho v te posteli, jak je zvykly, nakojit jen dle vlastniho uvazeni a jinak to prso nedat. Kojenec ti pod kosili sam nevleze ;) az se vzbudi, pritul ho, pomazli, zkus ten dudlik nebo napit vody. Me se prvorozeny pan budil od 6m skoro rok po 20ti minutach celou noc, takze si troufam tvrdit, ze o nespanku neco vim. A jedine, co pomahalo, nenechat to dite plne vzbudit, takze ano, spat vedle nej. A az tuto fazi prekonejte, uc ho na svou postylku. Jako vzit mu dve jistoty najednou-teplo vedle mamy v posteli a prso, je opravdu krute a vazne bych se bala, ze z nej bude neuroticke dite. Je to stejna chyba, jako kdyz rodice s prichodem miminka odsunou starsi batole hned do sve vetsi postele, vlastniho pokoje a jeste se ocekava, ze tam usne samo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 18:42

Hmm.. ty dnešní děti jsou takoví chudáci…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 18:47

Ještě se zeptám, když teda mám spát s dítětem jak si zamane, tzn. že od 7 večer mám prostě ležet a nechat se dudlat podle vás? kdo za mě pak dá jakž takž dokupy byt, navečeří se, popř. se postará o druhé a nedej bože bude mít nějaký partnerský život? manžel narozením dítěte neexistuje? stejně jako vaše potřeby ne? jako ano, všechny své děti milujeme. ale kult dítěte neuznávám. a otázka zněla jasně a to jestli je tady někdo, kdo když ví, že je dítě zajištěné, čisté, nemá hlad atd. nechal vyplakat a mělo to lepší efekt než hodinu držet za ruku, zpívat, houpat atd. a stejně efekt žádný. ale na to mi tady nikdo neodpověděl.

• Citovat
  • Nahlásit
201
7.11.20 10:11
@Anonymní píše:
Ještě se zeptám, když teda mám spát s dítětem jak si zamane, tzn. že od 7 večer mám prostě ležet a nechat se dudlat podle vás? kdo za mě pak dá jakž takž dokupy byt, navečeří se, popř. se postará o druhé a nedej bože bude mít nějaký partnerský život? manžel narozením dítěte neexistuje? stejně jako vaše potřeby ne? jako ano, všechny své děti milujeme. ale kult dítěte neuznávám. a otázka zněla jasně a to jestli je tady někdo, kdo když ví, že je dítě zajištěné, čisté, nemá hlad atd. nechal vyplakat a mělo to lepší efekt než hodinu držet za ruku, zpívat, houpat atd. a stejně efekt žádný. ale na to mi tady nikdo neodpověděl.

Tak ti na to nikdo neodpověděl, protože to holt asi nemělo efekt..
Hele, tebe fakt obtěžuje dítě uspávat hlazením a držením za ruku?!
Klidně si to své dítě někde zavři a nechej ho tam ječet. Však vám do bytu nikdo nevidí. Proč potřebuješ něčí požehnání? Však si dospěla, nad svým děckem mas moc, tak si s ním nákladem dle libosti. Podle příspěvků moc citlivá nejsi, tak tu nehrej, jak ti 45 minut řevu vlastního miláčka trhá srdíčko. To dáš! Porod si špunty do uší.
Já osobně jsem uspala a šla si po svých. Deti jsem si pak v noci, když potřebovaly vzala k sobě do postele. Zkus ten dudlík místo neustálého kojení.
Mám už kluky velké a věř mi, neřeším s nimi žádné problémy. Ty se na problémy prichystej, protože tvůj přístup k dítěti to předurčuje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 10:34
@Koblizkova1980 píše:
Tak ti na to nikdo neodpověděl, protože to holt asi nemělo efekt..
Hele, tebe fakt obtěžuje dítě uspávat hlazením a držením za ruku?!
Klidně si to své dítě někde zavři a nechej ho tam ječet. Však vám do bytu nikdo nevidí. Proč potřebuješ něčí požehnání? Však si dospěla, nad svým děckem mas moc, tak si s ním nákladem dle libosti. Podle příspěvků moc citlivá nejsi, tak tu nehrej, jak ti 45 minut řevu vlastního miláčka trhá srdíčko. To dáš! Porod si špunty do uší.
Já osobně jsem uspala a šla si po svých. Deti jsem si pak v noci, když potřebovaly vzala k sobě do postele. Zkus ten dudlík místo neustálého kojení.
Mám už kluky velké a věř mi, neřeším s nimi žádné problémy. Ty se na problémy prichystej, protože tvůj přístup k dítěti to předurčuje..

Díky za radu. Ale nechápu, co je nesrozumitelné na tom, že dudlík nechce a že jako máma taky občas skrz nemoc vypadnu a pak babo raď… a to co tady píšes ostatní okolo je dost zcestné. ahoj :dance:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama