Reklama

Spaní ve 2 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Majča
Kecalka 121 příspěvků 20.04.09 21:16
Spaní ve 2 letech

Ahoj všichni,
chtěla jsem se jen zeptat, jak to máte se spaním u zhruba dvouletých dětí. Naše malá teď, když přes den spí, tak večer lítá do desíti a když ji spát nedám, tak je buď strašně protivná nebo odpadne kolem pátý a večer je to horor. Jinak v noci se pořád budí, tak 1-2× a chce mlíko nebo napít nebo prostě nechce spát a dokáže být i dvě hodiny vzhůru, třeba od tří do pěti. Vím, že v tom určitě nejsem sama a budu ráda za každou radu.

Reklama

Reakce:

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 20.04.09 21:23

Bára mi ve 2letech kvůli tomu přestala spát. Nejdřív to bylo dost náročný a jednou za pár dní spala, ale pak si zvykla…

co se týče nočního buzení - rázně - nedat, nechat, zvykne si:)

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 20.04.09 21:24

Já radím pevně trvat na poodědové siestě, neb dvouleté dítě ti ten den na jeden zátah ještě nedá. Nebo dá, ale pak je totálně mimo. Po obědě si spolu na půl hodinku - hodinku lehněte a ty jí čti, nebo povídej, mazli se sní, prostě ji nějak udrž v klidu a buď usne nebo ne, ale odpočinout si musí. To je můj názor, ale věřím, že tu budou i maminky s jinými názory. Já mám naštěstí sedmispáče, takže u nás se po o spí kliďo i 3hoď a večer v 8 jsou v posteli. HOnzík teda už moc po o nespí, tak 1-2× do týdne…

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 20.04.09 21:33

Ahoj Majčo. Já ti teda asi moc neporadím, ale dobře ti rozumím. Naše Anežka je odmalička nespavec. Jen kolem 1,5roku spala dobře a hodně, v noci kolem 11h a přes den i přes 3h. Od mala má takový režim (ne z naší vůle :), že usíná dost pozdě, deset je spíš ta brzká hodina. Ještě kolem toho druhého roku se i později budila, takže jsem se „přeřídila“ podle ní a bylo vše OK (až teda na to, že jsme se nemohly moc stýkat s podobně starými dětmi, které v době, kdy my jsme přicházely ven, chodily na oběd nebo večer na večeři). Jenže po určité době začala vstávat v sedm nezávisle na tom, kdy šla večer spát. A když jsme se pokoušeli jí dát spát dřív, aby víc spala, tak to dopadlo tak, že třeba dobu ležela v postýlce, ale neusnula dřív než v těch deset a většinou pak spíš usínala ještě později. Na Vánoce vyměnila dudlíček s Ježíškem za kolo a od té doby přestala spát poo. Dlouho jsme se snažili ji dávat spát, protože jak píšeš, když nespala poo, usnula moc brzy nebo byla protivná, přetažená a spát nešlo vůbec. Jenže tím spaním se večerní spaní odsouvalo pořád dál a dál, až už jsem si řekla, že snad bude lepší po obědě jí spát nenechat a nějak to s ní vydržet aspoň do šesti. Chvíli to šlo, ale jak už bývala unavená, tak přestala chtít se chodit večer koupat a to bylo vždycky utrpení a nás to stálo hodně sil ji do vany dostat a přimět ji k tomu, aby si nechala vyčistit zoubky. Kolikrát mi usnula při Kouzelné školce ještě před pátou a třeba spala až do šesti ráno. No a dnes už je to zase jinak - po obědě nespí nebo spí jen pár minut (chodí do jesliček) a i přesto vydrží večer dýl než já - minimálně do devíti. A ráno v šest už zase bývá vzhůru, svěží a veselá. Na rozdíl ode mě, která musí před půl šestou vstávat do práce a nejradši bych vůbec nevylezla z pelechu. Doufám, že dál už se to posouvat nebude, protože to by jí pak nestačil už ani tatínek, který moc spát nemusí - spí od dvou do sedmi a stačí mu to. Já spím maximálně 7-8 hodin denně a rozhodně bych potřebovala víc.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 20.04.09 21:38
lacenka píše:
věřím, že tu budou i maminky s jinými názory.

Ani ne tak názory, jako spíš zkušenostmi. Anežka vydrží v pohodě být čilá a plná energie od šesti ráno do devíti večer. V jeslích musí dvě hodiny ležet s ostatními dětmi a já jsem ráda za to, že nedělá problémy, ale doma ji k tomu nenutíme, protože o víkendu bývám i celý den venku (bez kočáru) a Anežka vydrží v pohodě. Když nikam nejedem a jsme doma, tak se snažíme ji „donutit“, aby si aspoň na chvíli lehla, ale většinou to dopadne tak, že usnu já nebo manžel :) a Anežka ne. Taky zastávám názor, že je dobré nechat dítě odpočívat poo i když nespí, ale u nás to opravdu někdy vůbec nejde.

gabinka
Extra třída :D 10813 příspěvků 20.04.09 21:51
hkac píše:
lacenka píše:
věřím, že tu budou i maminky s jinými názory.
Ani ne tak názory, jako spíš zkušenostmi. Anežka vydrží v pohodě být čilá a plná energie od šesti ráno do devíti večer. V jeslích musí dvě hodiny ležet s ostatními dětmi a já jsem ráda za to, že nedělá problémy, ale doma ji k tomu nenutíme, protože o víkendu bývám i celý den venku (bez kočáru) a Anežka vydrží v pohodě. Když nikam nejedem a jsme doma, tak se snažíme ji „donutit“, aby si aspoň na chvíli lehla, ale většinou to dopadne tak, že usnu já nebo manžel :) a Anežka ne. Taky zastávám názor, že je dobré nechat dítě odpočívat poo i když nespí, ale u nás to opravdu někdy vůbec nejde.
naprosto stejny- v jeslich py spi jak zabita doma ani tuk- jede v rezimu online od 7 do 20 uplne v pohode uz od svych cca 2 let- vlastne ejste predtim- nekdy vstava i v sest ale to jsem protivna ja protoze si chci aspon enkdy prispat- ona to proste nepotrebuje- a to cely den beha tancuje, skace.. nechapu ale nic s tim nenadelam :-) jo usnula by v pet ale na to ji kaslu ja pac by pak litala do deseti a to se zas mam natolik rada ze si chci taky nekdy odpocinout :-)

Titty
Echt Kelišová 8104 příspěvků 20.04.09 23:00

Máme to podobně, Martínek kolem těch druhých narozenin přestal usínat přes den a kolem páté už byl protivný a nebezpečný sám sobě - pořád padal a o něco zakopával…
Zato pak večer krásně usnul kolem sedmé, půl osmé. Dřív jsem ho nenechala, to jsem ho držela „násilím“ vzhůru.

Teď je to mnohem lepší, i když přes den neusne, už je ten večer snesitelnější, zvyknul si. Siestu dodržujeme, tedy aspoň já si chvíli pospím a on si vedle mě potichu hraje. :wink: Nebo ho vezmu na kočárek a nechám doma jeho boty, aby věděl, že opravdu musí sedět a nemůže dolů.

Už jsem si na režim bez jeho spaní přes den zvykla a docela mi to vyhovovalo, ty dlouhé večery a snadné usínání za to stály. :) Což byl nejspíš ten důvod, proč se to v posledních dnech změnilo. :roll: Už několik dní po sobě zase po obědě usíná… určitě je to tím, jak je pěkně a pořád lítáme venku.

V noci naštěstí žádný problém není, spí do sedmi ráno, tak to je pohoda.

Takže radu nemám, jedině vyzkoušet, jestli to zvládnete bez toho odpoledního spaní.

Majča
Kecalka 121 příspěvků 21.04.09 08:51

Holky, díky. Člověk někdy žasne, kolik ty děti mají energie. Ta naše taky lítá od rána do večera a já se sotva plazím. :?
Taky musím říct, že každej den je jinej. Někdy vstává kolem šestý a to potom potřebuje po o spát a jindy zase vychrupuje, jako zrovna teď a to ji nedám. Venku je hezky, takže ten den nějak přežijeme a aspoň večer bude klid na Ordinaci :)
Jinak sedmispáče závidím, na týden bych si ho půjčila a dohnala ty dva roky nespaní :D

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 21.04.09 10:25
Nespí

Naše Kačenka od dvou let nespí vůbec, ale vzhledem k tomu, že o to lépe usíná večer a spí celou noc spokojeně, tak mi to ani nevadí. Měly jsme problémy s nočními můrami a usínáním a pak si tak nějak sama nastavila limit, že jako po obědě nespinkat a docela v pohodě to vydrží. Ani není protivná. A vedle postýky má lahev s pitím a už ani nemusím běhat a dávat pít. Ale zhruba do třech let jsem běhala tak jednou za noc s čajem. Ale proti nočním běsům je to havaj.

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 21.04.09 10:42

Nase Anezka taky jeste po obede spi, ale vecer do desiti neni problem… zjistila jsem ze pomuze nenechat spat dlouho pres to poledne. Hodka a pul staci a pak vecer v pul 9-9 zalehne a za chvilku spi. Rano se budi kolem 7.
V noci vstavame porad tak 3×. Odstavena je uz dobryho pul roku, ale je fakt, ze pred odstavenim se budivala na mliko co hodinu. Takze bych v noci proste nedala, do tydne si zvykne. To nase buzeni uz je ted spis o tom, ze si potrebuje podat treba knizku (spi s knizkama a jak zjisti, ze nema hleda a budi se). Ale pak okamzite usina.
Vyradit odpoledni spani na noci nepomohlo, spis byla tak hotova, ze uz ji ani to spani neslo a bylo to jeste horsi.

petrusha
Závislačka 2748 příspěvků 21.04.09 12:37

Ahoj
Naše Tina (viz.metřík)tedy ještě pořád spí, po obědě, někdy 2 až 3hodiny. 8) Samozřejmě když jsme na chalupě, tak ani ťuk, prostě k tomu musí mít svoji postel. A pokud tedy nespí-je to jen vyjímečně- je nesnesitelně unavená a protivná. :evil: Z mého pohledu, spánek potřebuje. I když tedy spí většinou přes den, tak dlouho , usíná kolem 21hod a budí se ráno 6,30-7hod.
Dle mého si vynahrazuje nyní spánkový deficit… Jako miminko spávala 2-3denně po 1/2hodině a já jsem pak večer s odpuštěním"padala na hubu". Spánek se jí upravil do nynější podoby až po 1.narozeninách , kdy začala chodit. :lol:
Můj názor, dítě klidnit po obědě, pokud nechce spát, lehnout si s ním, prohlížet knížky, časopisy. Pokud neusne , tak se ho co nejdéle pokusit udržet nespat, protože my ženy a maminky nejsme stroje a potřebujeme si v noci odpočinout, stejně jako naše dítka. :wink: Pokud dítě nevydrží, připravit se na probděnou noc… ovšem to by se mělo stávat zřídka.

Samozřejmě každé dítě je individualita­.Otřepaná fráze, ale bohužel pravdivá. Co platí na jedno , nefunguje na druhé. Takže jsem moc neporadila…

Majča
Kecalka 121 příspěvků 22.04.09 08:49

Musím říct, že každé dítě je jiné a každý den také. Včera jsme to tedy vydržely bez spánku, ale stejně šla až v devět a jednou přišla, že chce čůrat do nočníku a potom nechtěla být u sebe v posteli a chtěla do naší, takže šla spát s muzikou. Ve 3.15 přišla, že chce mlíko, tak jsem se dvacet minut držela a snažila jí vysvětlit, že má spát, ale když řvala tak, že probudila mimino u sousedů, tak jsem vstala a šla trochu udělat. :evil:
Byla vzhůru dvě hodiny a potom ještě na chvilku zabrala, vstala v 7.30. Jsem celkem utahaná, tak radši hned vařím a funguju, jinak bych z té postele nevylezla celý den.

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 08.05.09 20:59

Ahoj,
Přidím svůj názor-zkušenost na spaní po obědě…Adam(viz­.metřík) je nespavec od narození,horší dítě jsem nezažila :lol: :lol: :lol: Půl hodiny dopol půl odpol a pak jen řev a řev :roll: :roll: Bylo to děsný,večer usínání 2-3h na ruce,klinkali jsme s ním,vozili v kočáru -no horor.Pak se naučil usínat u kaše z flašky,unavilo ho to tahání.Pak jsme ho naučili spát s plenou pře obličej,v noci spadla a byl řev,jakmile se vzbudil tak další 2-3h nespal,čilej jak rybička 8O .Teď spí po obědě tak 1-2h.Měl problémy večer usnout tak jsme zrušili to polední spaní,ale dával nám topekelně sežrat,od 17h protivka,v noci se furt budil.Takže mu povím pohádku a jdu pryč,buď usne nebo leží a povídá si básničky :lol: :lol: Ale musí ležet-odpočívat,min. hodinu.Určitě jsou děti co nespí,ale když je večer unavenej tak bych praktikovala aspoň odpočinek :wink: A přes odpoledne řádně unavit :lol: :lol:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejnechutnější Prostřeno všech dob? Tady opravdu jíst nechcete!

Pokud jste si mysleli, že vás již nic nepřekvapí, nenechte si ujít aktuální... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >