Spánková paralýza - kdo zažil?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 21:56
Spánková paralýza-kdo zažil?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti a názory. V týdnu mě něco vyděsilo takovým způsobem, že se bojím usnout. Hledala jsem na netu a prý jde tzv. Spánkovou paralýzu, ale mě se nezdá. Ležela jsem s přítelem v posteli, bylo asi 3 ráno. Najednou jsem uslyšela kroky, myslela jsem si, že zase dcera vylezla z poslete. Chtěla jsem se zvednout a dohnat jí zpátky, ale nemohl jsem se hnout. Trvalo to asi 30 vteřin, ale i přesto mě to vyděsilo. Nikoho jsem neviděla, jen slyšela něčí kroky. Zažil někdo něco podobného?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineSněženka25
Závislačka 3864 příspěvků 43 inzerátů 11.02.18 22:02

A když jsi už mohla vstát, tak dcera spinkala?
Já teda bohužel neporadím, ale hrozně mě baví tyhle věci číst…a určitě tu najdeš i diskuze, kde se tohle probíralo, tak mrkni :)

poiuz
Ukecaná baba ;) 1605 příspěvků 11.02.18 22:05

Ano, znám to, i když už tedy delší dobu nenastala a fakt mi nechybí. Mám kamarádku, která mívá paralýzy častěji, a přestala se postupně bát, je schopná se aspoň myšlenkami bránit a ukončit ji tak.

Příspěvek upraven 11.02.18 v 22:06

zakruta
Kecalka 341 příspěvků 11.02.18 22:06

Ano, taky se mi to stava, tak 3× do roka… Jsem vzhuru a nemuzu se pohnout, mam pocit, jako bych se dusila, jako by mi neco sedelo na hrudniku a treba koutkem oka vidim i pohyb nekde vedle me, ale nemuzu otocit ani hlavou. Slysivam i divne zvuky. Vzdycky, kdyz se to stane, lezim na zadech… je to silene a snazim se uz nepanikarit, ale ne vzdy to jde a myslim jen na to, ze to za chvili prejde. A ano, je to spankova paralyza

poiuz
Ukecaná baba ;) 1605 příspěvků 11.02.18 22:11

Jinak u mně se týkaly tématu mimozemšťanů, poprvé mě pozorovali zvenčí oknem, viděla jsem v místnosti barevná světla jak někde na diskotéce (od lodi zaparkované vedle domu), strašně mě to vyděsilo, nikdy předtím jsem o tomto stavu neslyšela, takže jsem si opravdu myslela, že se mě chystají unést a zkoumat. Plus ty příznaky jako nemožnost se jakkoli hnout a pocit dušení se, jak tělo dýchalo pomalu jako ve spánku. I ty další paralýzy se točily kolem ufonů krom jednoho případu, kdy šlo o ducha.

Příspěvek upraven 11.02.18 v 22:13

Barunkaska
Zasloužilá kecalka 597 příspěvků 11.02.18 22:12

Ano bohužel za tehotenstvi dvakrat. Je to priserny vlastne jsem ani nevedela ze je to ono. Ale stav kdy vite ze jste vzhuru ale nemuzete vubec nic je hroznej, nemohla jsem se pohnout, otevrit oci a presto jsem vedela ze spim. Nekdo mi rekne ze jsem byla proste jen unavena a nechtelo se mi vstavat ale tohle bylo jiny. Nevim co se s tim da delat, bojovala jsem s tim ale nejde to. Stava se mi to cely zivot, nastesti dokud to neni nejak caste tak to proste hold nejak clovek zvladne ale nekde tu psali ze by se to melo lecit ze je to podobne jako spankova apnoe a podobny spankovy poruchy.

Monulina88
Povídálka 15 příspěvků 11.02.18 22:19

Ahoj, tak něco podobného jsem zažila taky. Taky jsem se nakonec dozvěděla o spánkové paralyze, no, úplně se mi to nezdá, ale vzala jsem to tak a doufám, že už to nikdy nezažiju.
Ležím sama na gauči, zhasnuto, akorát televize hraje. Usnula jsem. Najednou mě probudilo tichý volání mého jména, několikrát Moni, pootevřela jsem trochu oči a vidím pootevřene dveře, malou škvíru jenom. Říkám si že se asi manžel vrátil dřív z noční. Najednou tmavá černá hlava nade mnou, jakoby za mnou, odzadu a černý ruce mi drží ty moje na hrudníku, nemůžu se hnout. Strašná panika, ale hlavně totální vysílení. V životě jsem neměla větší strach. Nešlo se hnout, křičet a ani otevřít oči dokořán, koukala jsem na to jen fakt minimálně pootevřenýma očima, jak jsem byla slabá. Pak vím, že jsem si řekla, že buď mě to zabije nebo to vyhraju, že jsem se najednou úplně v ten moment přestala bát a rozhodila ruce dozadu za sebe, jako bych ten hnus nade mnou chtěla odhodit. A povedlo se, všechno bylo pryč. Hned jsem letěla rozsvítit a bála se neskutečně ještě dlouho po tom teda. Jo a bylo přesně 5 min po půlnoci. Fuj, doufám, že už nikdy. Stalo se mi to u tchána v domě, je to spoustu let zpět a dodnes se tam bojím.

Monulina88
Povídálka 15 příspěvků 11.02.18 22:23

A taky jsem ležela zrovna na zádech, jak už tu někdo psal přede mnou. Takže koukám příznaky tý paralýzy víceméně stejné. No strašný zážitek.

-Sára
Ukecaná baba ;) 1074 příspěvků 11.02.18 22:25

@Monulina88 8o bych se podelala strachy.

Hanka Adamov
Stálice 61 příspěvků 11.02.18 22:28

Zažila jsem, když měla dcera cca měsíc. Nad ránem jsem si lehla do obýváku, ať se trochu vyspím a dcera zůstala v postýlce v pokojíčku. Nemohla jsem u ní usnout, protože pořád „mručela“ nebo jak to nazvat. Najednou začala houkat podložka - alarm. Měla jsem otevřené oči, viděla mou mamku jak vyděšeně běží za malou, strašně jsem tam chtěla utíkat taky, ale nešlo to. Prostě paralýza, cca minutu. Byla jsem absolutně vyčerpaná a tělo už nechtělo poslouchat… myslím, že se to úplně běžně nestává, tak bych se asi nestresovala. Pokud teda nemáš permanentní spánkový deficit :-).

Kkklarka
Kelišová 5857 příspěvků 11.02.18 22:34

Já mám spánkovou paralýzu pravidelně několikrát do týdne. Už jsem na to tak zvyklá, že už vnímám co se děje, naposled si semnou povídala naše televize a předtim jsem si povídala s kytkou a ta mi odpovídala :lol:

Karamillka
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 11.02.18 22:37

Mě se asi 3× v dětství stalo něco podobného. Vzbudila jsem se, ale nic jsem neviděla. Rukama jsem si otevírala víčka, ale viděla jsem jen tmu. Myslela jsem si, že jsem oslepla.

Petruna21
Echt Kelišová 9790 příspěvků 11.02.18 22:39

@Monulina88 Tak tohle se mi stát tak se asi zblázním.. :roll:

Každopádně se mi to nestalo ale popravdě bych to ani zažít nechtěla musí to být hrozné :?

hani28
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 11.02.18 22:50

Taky se mi to parkrat stalo a taky pri spani na zadech. Nemivam zadne desive sny typu mimozemstani, ale spis citim jako by se mnou nekdo neco delal, zdvihal mne, nebo neco cpal do pusy, tuhle jako by mne dcera lezici vedle mne kousala do prstu (a ja se v tom snu - ale vlastne i v realu - nemuzu pohnout a branit) - uplne realisticky jsem citila stisk zubu, nebo neco v puse atd, pak si to tak nejak uvedomim, ze se to deje, a snazim se probudit, bud se vzbudim nebo naopak zas tvrde usnu.
Jen jednou se mi stalo, ze jsem se kompletne probudila, ale nemohla pohnout, a pripadalo mi, ze ani nadechnout, to trvalo tak minutu, spis mene, pak jsem se vzbudila plne. To uz bych nechtela zazit.

quinsley
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 1 inzerát 11.02.18 22:56

Také se mi to párkrát stalo. Ale asi nějaká lehčí forma. Ani jsem se nedusila a nic nevidela a neslyšela, ale totální bezmocnost, nemožnost se pohnout i když se člověk strašně snaží. Byla jsem úplně přibitá k posteli. Takovou tíži jsem v životě jindy nezažila.
Snažila jsem se urputně pohnout alespoň rukou a asi po dvacátém pokusu se mi to povedlo a pak už jsem se mohla hýbat celá.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

„Kazatel“ Klus se lidem začal zajídat: Nepolitikař a jen zpívej, vzkazují mu!

Najít tu správnou míru. To kdyby Tomáš Klus (32) uměl, nemusel by teď řešit,... číst dále >

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama