Reklama

Špatně mluví, nástup do školy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mallorka
Závislačka 2991 příspěvků 28.08.18 15:38
Špatně mluví, nástup do školy

Dobrý den, nemá někdo zkušenost s tim, ze jeho dítě neuměli R a L a půjde do skoly? Kluk má v prosinci 7, je chytrý, ale ta mluva… Prostě místo L a R cpe J. Takže řekne např. Stjejdo, dáš mi bjambujky? Za 3 roky se to na logopedii nenaucil. Měl někdo někdy takovy problem? Jak ho třeba naučí písmenko R, když ho neumi? A číst? Můžou mu dát třeba pětku?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 28.08.18 15:44

Nezkouseli jste treba zmenit logopeda? Jak casto chodite? Trenujete kazdy den?

lucije28
Ukecaná baba ;) 1543 příspěvků 28.08.18 15:47

a co když byl na zápisu ve škole ? Co na to říkali ? Ze začátku pětku ne, ale v druhém pololetí se už maličko přitvrzuje. Musíš řešit osobně s učitelkou.

Mallorka
Závislačka 2991 příspěvků 28.08.18 15:49

@Adelka951 nejedna se o jeho syna, ale příbuzného. Logopeda nemenili. Trénují slovicka. On to R někdy řekne, když po něm chtějí opravu. Jenže pak se vzteka, ze radši nebude mluvit… to ho nechají.. Jenže 7 let a mluvit takhle… co ve skole, aby se mu děcka nesmaly

Mallorka
Závislačka 2991 příspěvků 28.08.18 15:50

@lucije28 na zápisu, te je chytrý a tu mluvu musí dopilovat, ale nezvladl to. Někdy mu pomalu není rozumet. Fakt rika stjom, stjejdo, bjambujky, mauketo, vjak. Prostě des bes

Příspěvek upraven 28.08.18 v 15:52

pazitka
Kelišová 5870 příspěvků 28.08.18 15:52

R a Ř stačí když naskoči v první třídě- L nevím.. ale špatně mluví prý půlka třídy.. taky bych změnila logopedku a odklad bych nedávala, zvlášt když je podzimní..

Mallorka
Závislačka 2991 příspěvků 28.08.18 15:55

@pazitka už jde právě teď od září. A nezvládl to. Problém je, ze tam rve to J místo R. Nerackuje, nekomoli, narve tam J strom řekne stjom. Ma ro tak zafixovany tři roky…

lucenka
Vesmírná mluvilka 31621 příspěvků 28.08.18 15:57

Proč to řešíš ty, když to není tvoje dítě? :pocitac:

Kluk má za sebou první třídu … stále neumí Ř. Písmeno L umí skvěle, takže ho dost často používá místo R, ale postupně se to zlepšuje. Dost často ale plete š,č,ž a u něčeho šišlá (šluníško). Zatím jsem vypozorovala, že nová slovíčka říká správně a problém je u starých, která si špatně zafixoval, takže ty trénujeme a u nich po něm chci opravu a postupně se to lepší.

Ve škole se mu nikdo nesměje, ale nechodí do české školy. U přezkoušení na konci roku měly učitelky lehce kecy, vadilo jim to u čtení a snižovaly za to známku.

alli_li
Závislačka 3299 příspěvků 11 inzerátů 28.08.18 15:58

Vymenila bych logopeda - a opravdu trenovala kazdy den.
Tady jde take o to, ze i v te prvni tride pisou diktaty a muze se take stat ze mistro strejda - napise stjejda…a bude mit kvuli tomu hrubky. Tohle bych resila individualne s pani tridni ucitelkou

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18123 příspěvků 28.08.18 16:02

Pokud se problém řeší tři roky bez úspěchu, pak je něco špatně. Jenže to musí vědět rodiče, s jakou pečlivostí provádějí nácvik, jak logoped zdůvodňuje nepostupující nápravu. Co se týče školy, náhrada hlásek za jiné může způsobit potíže při syntéze slov, protože dítě pracuje s tím, co slyší. Na základě toho skládá slova a následně píše. Pokud ve slově slyší J, bude ho pravděpodobně i psát. Neházela bych flintu do obilí, řadě dětí právě čtení rozvázalo jazýčky. Pětek bych se nebála, spíše bych měla obavy o problémy v komunikaci s dětmi a zaměřila bych se na příčiny neúspěchu v nápravě řeči. V prvních třídách je dětí s kombinovanými vadami řeči hromada, na jednu stranu to poněkud ředí jinakost ve výslovnosti dítěte, na druhou však snadno ukolíbá rodiče, že se vlastně nic moc neděje.

Fima
Nadpozemská drbna 29218 příspěvků 13 inzerátů 28.08.18 16:02

Zkusila bych změnu logopeda. Já řešila mladšího syna, který též špatně mluví, od čerstvých 4 let na logopedii. Za celý rok nebyl v podstatě jediný pokrok. Začali jsme hláskami F,V a J - F a V se sice naučil vyslovit, ale už se nedařilo ho fixovat, J vůbec. Logopedka nám odešla na mateřskou, místo ní přišla jiná, při první návštěvě strčila synovi špejle do pusy a my jsme poprvé od něj uslyšeli J. Po 14 dnech ho pak začal i sám používat. :nevim: Předchozí logopedka nad námi krčila rameny, s touhle to snad konečně k něčemu povede. Už jenom proto, že je syn je nadaný, nadprůměrně chytrý a odklad jen kvůli řeči by byl u něj šílený.

Znám chlapečka, který šel do první třídy po odkladu, tudíž jako sedmiletý a pořad špatně mluvil, hrozně patlal, mluvil jak tří, čtyřleté dítě. Na logopedii chodí pořád, pokroky asi jsou, ale pomalé. Teď půjde do druhé. Ale jak to má ve škole, to netuším.

Mému staršímu synovi to R trvalo taky dlouho, učil se ho skoro rok, tak záleží, kdy na něm taky začali pracovat a na kterých hláskách začínali. To R a Ř se učí jako poslední, fyziologicky taky naskakuje jako poslední, uvádí se, že v 7 letech.

Mallorka
Závislačka 2991 příspěvků 28.08.18 16:03

@lucenka protože mě to zajímá. Strávila jsem s ním teď nějaký cas. Neumí mluvit, všeho se hodně boji. Tak si říkám, jak to chodí. Bylo by mi líto, kdyby se mu děcka smala nebo dostal špatný znamky a byl zklamany

lucenka
Vesmírná mluvilka 31621 příspěvků 28.08.18 16:05
@Mallorka píše:
@lucenka protože mě to zajímá. Strávila jsem s ním teď nějaký cas. Neumí mluvit, všeho se hodně boji. Tak si říkám, jak to chodí. Bylo by mi líto, kdyby se mu děcka smala nebo dostal špatný znamky a byl zklamany

a to ti dává právo ho řešit na netu? 8o Být matka toho dítěte a zjistit, že nějaký příbuzný tohle na netu řeší, tak budu hodně vytočená.

Kelsey
Hvězda diskuse 44230 příspěvků 28.08.18 16:06

Jak zacnou cist, tak se zacne zlepsovat.
Logoped muze byt spatny nebo klidne skvely, ale pokud se doma netrenuje, tak muze mit svatozar a ani ta mu nepomuze.

Příspěvek upraven 28.08.18 v 16:06

Mallorka
Závislačka 2991 příspěvků 28.08.18 16:06

@hanka.br. radila jsem změnu logopeda už před rokem a pěkně, ze známý chodí tam a tam a chvali si. Jenže ta měla plno, tak zůstávají u stare. Já trenuji často teď o prázdninách to nevím, ale neopravuji ho vubec

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama