Špatné usínání dvouletá

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
413
21.11.17 20:52

Špatné usínání dvouletá

Dobrý večer maminky,
Chtěla bych se zeptat, zda se vám také některé nestalo toto - dvouletá dcera je už cca rok zvyklá usínat sama, ale teď posledni asi 3-4 dny je to hrozné. Po obědě usíná někdy i hodinu s ciratama, ale nebreci, ale večer to je hruza. Uložím ji, je napita, najezena, vycurana, nic ji neboli, ale přesto pláče a neusina. Nechce své oblíbené hračky, jen aby u ní někdo byl. Ted to nemyslim tak, ze u ni nechci ja nebo manzel byt, jen jestli vas nenapada, proc tak najednou zničehonic takhle vyvadi, pricinu :nevim:… Proste si nevime rady, cim jak ji ulevit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3271
21.11.17 21:02

Malý to mel stejně. Řešíme to tak, ze když řekne „máma taky haji“, tak tam s nim chvilku jsem. Pak řeknu dobrou noc a ze jdu dolu za tatínkem, pohladim a je hotovo. Nějak to neprozivam, je to jak kdy. Někdy to mel týden v kuse, pak klid mesic, pak zase pár dnu. Teď to zase dava v pohodě ;). Ještě mě napadlo, ze malý má hodně energie od narozeni v podstatě. Nikdy mi moc nespal. Takže pokud venku fakt není šílené počasí, jdeme se vybít, ono se to fakt hodně vyplati :mrgreen:.

Příspěvek upraven 21.11.17 v 21:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9257
21.11.17 21:13

A kdyz vecer vyvadi, tak predtim po obede spala? Jestli ne, tak muze byt pretazena, jestli ano, tak jeste neni unavena.

Jestli ma vse jakoze najezena, napita, tak bych u ni byla, dokud neusne a u nas nedovoluju opustit postel. Zpivam, povidam nekdy mlcim nebo drzim za ruku, ale uz je zhasnuto a z postylky se nikam nejde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6219
21.11.17 21:16

@Klanel nečekate přírůstek? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442
21.11.17 21:45

Presne tak to od dvou let mame.Do dvou let usinala sama, pak ze dne na den ze tam musim byt s ni ; uz to trva pul roku, nekdy je to usinani na hodinu.Jde ji jen o to abych byla v mistnosti s ni, jak po obede tak vecer :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3461
21.11.17 21:48

Mě to začal syn dělat, když jsem byla těhotná. Potreboval aby s nim nekdo byl, nez usne. Vyhoveli jsme mu. Taky mi po druhem roce prestal spat po O. Ze zacatku mazec, protoze vecer padal na hubu. Ted kdyz se podari a usne ve skolce, je schopny byt do jedenacti vzhuru :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
21.11.17 21:58

@Klanel my to mame stejny uz cca 2 mesice a obcas se zadari, ze jde do postylky sama (ale to je tak 1× za tyden) a pak zase chce spat s nami nebo at jsme u ni nez usne…Nekdy ji usinani trva i hodinu.Taky nevime co s tim, mozna je to jen obdobi vyvoje ditete, ktere prejde… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
715
21.11.17 22:33

Tak já jsem asi vítěz, dnes jsem poslala malou do postele v osm a usnula až teďka. Je fakt, že dneska spala výjimečně i po obědě, tak ji to teď opravdu trvalo. Navíc u nás to teď je ze strašným řevem, abysme ji do postele vůbec dostali, ikdyz jdeme s ni. Druhé dítě čekáme za měsíc, opravdu si myslíte, že to může mít spojitost? Vždycky usínala sama a v podstatě hned, jak jsme ji polozili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
413
22.11.17 08:13

Po obede spi vzdy, vetsinou tak hodinku a usne nakonec sama, ale ted jsme uz 14 dni doma a nikam nechodime, protoze obe bereme atb na anginu, tak me taky napadlo, ze neni „vybita“. Do postylky jde proste ve 20 h jako vzdy a take ji nenecham vylezt, max vycurat a zase hned zpet. Staci ji, kdyz tam sedim a drzim ji za ruku, jak odejdu kdyz jeste nespi, spustí znovu rev…
Taky me napadlo, jestli to nedela kvuli dudliku - uz nejakou dobu ji ho striham a je z nej ted fakt uz jen pahyl, tak treba ji to na ududlani nestaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6219
22.11.17 09:22

@Klanel oboje je možný. U nás probíhalo oddudakovani taky strašně. Sama ho zahodila do koše a pak už ho nechtěla, ale neuměla usnout. Předtím pusa a dobrou a teď hodiny ječení, mrskání, povalování, mrceni, děs. To jsem byla v 7. Měsíci :) dudlík plus těhotenství určitě. A kolem těch dvou let se to denní spaní může lámat, takže přes den boj a vecer znova. Musíte jen vydržet, najít nové rituály, domluvte se ó dudlíku a jak to budete dělat. Nemůžeš u ní moc být, když pak budes kojit/koupat/obskakovat druhý, tak najeďte na něco easy. U nás jedou audiopohadky a teď i noční světýlko. Domluvte se třeba na jednu písničku od tebe a pak pohádka (audio) a dobrou. Držím palce, je to o nervy, po porodu ještě ó fous vic ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat