Reklama

Špatný sluch u maminky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

agnes77
Povídálka 19 příspěvků 26.01.17 10:51
Špatný sluch u maminky

Ahoj holky, je tu některá maminka, která má horší sluch nebo dokonce naslouchátko a má mimčo? Jak to zvládáte?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 11:30

Moje máma neslyší na pravé ucho, na levém má zbytky sluchu. Tři děti a všechny jsme přežily :-) Ale kdo to neví, ten to na ni ani nepozná.

Prosím, nechat anonym, když píšu o rodině, díky.

agnes77
Povídálka 19 příspěvků 26.01.17 15:43

A mohu se zeptat jake to bylo pro vas tri deti? kdyz jste treba mamku volali a ona vas neslysela? dekuji

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 19:41

Myslím, že kdby mi to neřekla, tak to taky nevím. :mrgreen: Ale když nad tím přemýšlím, tak i teď prostě volám hlasitěji, než na ostatní, nebo radši dojdu. Občas vznikaj vtipné omyly, kdy slyší něco úplně jiného, než jí říkám. Chodím vždy po její levé straně a v autě, když řídí, tak na ní moc nemluvím (otáčí hlavu, aby slyšela a to mi přijde nebezpečné). Jiak nás to nijak nepoznamenalo. Máma ohluchla už v dětství, takže se zbytkem sluchu je dobrá v odezírání. Měla by nárok na naslouchátko, ale nechce ho, dokud jí to neomezuje v provozu (sluch se postupně zhoršuje, takže na to časem dojde).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 19:42

Jo, jen si stžovala, ře dokud jsme byli mimina, tak nemohla spát na levém boku, aby nás slyšela, tátu náš řev neprobudil :D

agnes77
Povídálka 19 příspěvků 27.01.17 09:49

Dekuju moc :) jste hodna.Ja slysim hur postupne, v detstvi vse v poradku.To vite, mam strach jaky to bude az mala bude lezt a chodit aby se ji neco nestalo abych ji slysela.No musim to poresit. Dekuju :kytka:

granulka
Stálice 71 příspěvků 27.01.17 23:59

Agnes, co presne potrebujes vedet ci te zajima. Ja mam 55% ztratu sluchu, sluchadlo mam, ale doma krom televize ho nenosim, ven ano. Deti mam taky. Z ceho mas obavy? :kytka:

agnes77
Povídálka 19 příspěvků 28.01.17 13:04

Granulko, kdyz Ti deti placou, tak je slysis? my mame vetsi 3+1 a kdyz jsem na opacnem konci bytu, tak malou neslysim, pouzivam chuvicku. Chlap me samozrejme bere takovou jaka jsem, naucil se se mnou komunikovat jak mi to vyhovuje a abych ho slysela. Malou jsme si strasne prali. Bojim se az bude vetsi abych vse zvladla, vis. Sluchadlo urcite potrebuju a ted me mala k tomu aspon donuti.Je to se sluchadlem hodne velky rozdil? Dekuju :)

granulka
Stálice 71 příspěvků 28.01.17 18:57

Agnes, deti do cca 18 mes. Spaly s nami v pokoji, ja deti slysim, ale samozrejme kdyz uz pridaji na hlasitosti vevsrovnani se zdravym clovekem. Manzel to celkem dokaze odfiltrovat, tak se ani nebudi. Jinak kdyz zacaly spat ve svem pokojicku, tak jsem mela chuvicku. A dvere u pokoju pootevrene, aby deti mohly za nami dojit kdyby neco. No jinak bych rekla, ze se deti samy naucily, ze kdyz neco chteji tak prijdou za mnou, na manzela houkaj a domluvi se (vim, ze se o necem bavi, ale na velkou vzdalenost bez moznosti odezirani nejsem schopna ty slova vytahnout), neucila jsem je to, proste to tak vyplynulo.

granulka
Stálice 71 příspěvků 28.01.17 19:16

Jinak co se tyce sluchadla. Spravne bych mela nosit obe (kvuli prostorovemu smerovani) ale cely zivot nosim jen jedno, proste mi ten svet pak prijde silene hlucny (ps dr mi. jednou priznala, ze spousta nedoslychavych nosi jen jedno). Drive jsem nosila. zavesna, ale nedam dopustit na zvukovodova (k zavesnym bych se dobrovolne uz nevratila a ani je nebudu nikomu doporucovat) zvukovodova nejsou videt a jsou digitalni. (Mivala jsem analogove zavesne co jsi musela sama stelovat koleckem hlucnost) ty digitalni pracuji samy. Jsem.za ne. moc rada, nosim je vzdy kdyz jdu ven ci posloucham tv, krasne mi u filmu vytahnou rec a tv nemusi rvat. Jinak doma obecne moc sluchadla nenosim (me pak po celym dnu noseni boli ci svedi zvukovod od tlaku te skorepiny). A prirovnala bych to jak k podrsence, ven bych bez ni nesla ale.doma si ji rada sundam. Jinak ja mela prvni digitalni sluchadlo cca 2000, a dalsi novy model 2011. Nedavno se mi na tom novem porouchal mikrofon, tak jsem.se vratila k tomu staremu nez mi novy model opravi a teda koukala jsem.jak puk jaky byl rozdil v kvalite / skale ci ostrosti zvuku (tezko se to popisuje). Tenkrat to sluchadlo melo asi 3 kanaly a ja z toho byla hin jaky to byl rozdil vuci analogovemu, a ted co mam.5 kanalove tak jsem rada za toho. Pokrok v technologii je opravdu znat. Ted si brousim.zuby na 15 kanalove, to asi.uz uslysim. travu rust 8)

granulka
Stálice 71 příspěvků 28.01.17 19:22

Agnes, napis mi vlastne duvod proc ty sluchadla nenosis? Je nejaky duvod? Jestli mas jeste dalsi dotaz napis ;)

agnes77
Povídálka 19 příspěvků 28.01.17 23:15

Granulko, tak ja malou slysim jen z nektereho pokoje, ale kdyz jsou dvere zavrene, tak je to zase horsi.male jsou 4 mesice, spi samozrejme s nami v loznici, to je v pohode.Na TV si zapinam titulky.Co se tyce sluchadla, tak musim rict, ze se proste stydim.Ale ted mi bezpecnost dcery prijde daleko dulezitejsi a jsem odhodlana to nosit. Musim si prostudovat jak pises ty druhy sluchadel. Jakou mas prosim Te znacku? Moc dekuju za Tve odpovedi :kytka:

granulka
Stálice 71 příspěvků 29.01.17 00:48

Agnes, ja deticky nikdy nenechavala sama a ony za mnou samy tahnou jak za kackou I na zachod, tak se neboj. A jak jsem psala ted, kdyz spi ve svem pokoji, je tam monitor a dvere pootevrene, tak k nam mohou samy prijit kdyby neco se delo. Jinak, ze se za sluchadlo stydis, plne chapu, ja si tim taky prosla s temi zavesnymi. Bohuzel deti musi mit zavesne, protoze jak rostou tak se meni velikost zvukovodu a je levne vymenit odlitek nez celou mechaniku. U tech nitrousnich ti budou muset dr posoudit velikost zvukovodu (jestli jsou schopni tu mechaniku do te skorepiny nandat) a jakou mas ztratu sluchu z duvodu vykonnosti sluchadla. Ty zavesne maji lepsi vydrz baterie nez ti zvukovodove. Ja mam konkretne ted sluchadlo Widex model clear a jsem spokojena. Pred par mesici jsem se poptavala u dr. I audiologicke sestry kolik si mam nasporit na novy model a ty mi rikaly, ze od widexu jsou dobre I ty widex dream (lidi si je chvali co se tyce kvality zvuku, ze nejsou moc poruchove a jsou cenove dostupne). Asi bych doporucila 3 ci 5 kanalove sluchadlo, ty jsou v cenach cca 8-15tis. To bys mela prumerne sluchadlo, kdybys vzala to 15 kanalove tak je to kolem 20 a vys. Ale nelekni se ceny, zdr.poj. prispiva nejake procento dle ztraty sluchu jednou za xlet (ted nevim presne) + nekdy vyrobce vyprodava starsi modely a muzes mit slevu, takze se katalogovych cen nelekni. Drazsi modely asi budou poslechove super ale ty ceny jsou uz pak dost vysoko na druhou stranu, zivot mi ulehcuji a vydrzi mi 10 let, a nosim je denne. Jinak jak jsem psala me nikdo do zavesnych uz dobrovolne nedostane, protoze jsem za zavesy desne stydela I kdyz mi moc pomahaly v porozumeni, ale proste jsem mela pocit, ze mi kazdy cumi do ucha jak vejr, protoze mam kolese ucha trubicku (nejlepsi jsou komentare „vzdyt to temer neni videt“ :zed:…ale je) Ja konkretne mam zvukovody relativne uzke, takze ty sluchadla nemam tak hluboko v uchu, kdyz nekdo stoji za mnou sikmo a bude se soustredit, tak si vsimne, ale abych jim to ztizila, tak jsem u vyrobce zazadala o svetlou vrchni krytku k me barvy kuze (kdyz mas sluchadlo fakt ve vnitr ve zvukovodu tak je zas lepsi tmava) a strunu, ktera slouzi k vytahovani sluchadla mi na moji zadost nemontuji - vzdycky mi ta strunka trcela z ucha, ze jsem ji pak sama ustrila, vyndat si sluchadlo z ucha umim i bez te struny. No a ja jsem spokojena, vetsina lidi v mem okoli nevi, ze neslysim dokonale a kdy pak na to prijde rec, tak jsou prekvapeni, protze nic nevidi. :jazyk: Jinak widex patri k lidrum trhu, jine znacky znam ale nemam s nimi osobni zkusnost, tak tezko budu hodnotit.

agnes77
Povídálka 19 příspěvků 29.01.17 09:00

Granulko, Ty ses zlata :) ono je tezky s nekym o tom mluvit kdyz nevi jaky to je, tak jsem rada, ze si o tom s nekym muzu pokecat.Ja v detstvi slysela dobre, v puberte se mi to zaclo zhorsovat. Kdybych nejake sluchadlo nosila od malicka, tak mi to neprislo jako takova katastrofa a byla bych zvykla.Za ty roky jsem se naucila slyset po svym, na leve ucho slysim lip, tak se treba natacim na tu stranu, predchazim sama nejakym nedorozumenim. Ikdyz nekteri kamaradi si vubec nevsimli, ze spatne slysim, az jsem jim to rekla. Vysetreni na usnim mam samozrejme za sebou nekolikrat, doufala jsem, ze ma vada bude operovatelna, ale neni.Muj chlap rika, ze da cokoliv aby me pomohl, s cenou jak pises teda pocitame.Na jednu stranu se stydim a na druhou se jakoby na to tesim, ze uslysim co ted nee.Moc moc dekuju

granulka
Stálice 71 příspěvků 10.02.17 00:16

Agnes, musim te trochu uvest z omylu. Ac mi diagnistikovali vadu v ccav3-4 letech, tak jsem se s tim srovnala dusevne v cca tak po 28 roku zivota. A i ted to skryvam, ale kdyz na to prijde rec, tak uz se o tom dokazu bavit bez emoci, vecne a prihodit zivotni perlicky co jsem za zivot nasbirala. Typu jako ucitelky ve skole „vzdyt ma sluchadlo, tak preci slysi“, ano slysim, ze se neco deje, ale nejde mi to zaostrit, vytahnout mluvene slovo v proudu zvuku, ruchu, slova maji nejasne kontury atd. Proste asi jako kdybys mela bryle. Ano vidis lip, ale nikdy to nebude stejne jako u zdraveho cloveka, ale je fakt, ze technika postupuje dopredu, a ja bez ucha nedam ranu. Jo a s tim natacenim to nevedomky delam taky, a taky dost odeziram, cimz si kontroluji co slysim. Kdybys neco chtela jeste vedet, napis. Budu moc rada, kdyz mi pak napises, jestli jsi si nejake sluchadlo vybrala a jak to vnimas. Snad jsem nejak pomohla :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama