Jak vyčistit semišové kozačky?

Anonymní
25.1.17 19:49

Jak vyčistit semišové kozačky?

Zdravím, potřebovala bych radu.
Mám jedny boty, které stali dost na to abych jen tak beze snahy vyhodila.Jsou to semišové kozačky. Nejsou špinavé jen smrdí. Jak vyčistit takové boty a zbavit je zápachu. Mohla bych je hodit do pračky na nízkou teplotu? Každopádně děkuji za každou odpověď…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3686
25.1.17 19:53
@Anonymní píše:
Mám jedny boty, které stali dost na to abych jen tak beze snahy vyhodila.Jsou to semišové kozačky. Nejsou špinavé jen smrdí. Jak vyčistit takové boty a zbavit je zápachu. Mohla bych je hodit do pračky na nízkou teplotu? Každopádně děkuji za každou odpověď…

Já normálně prala, na 40 v pračce :palec:
Edit: přála/prala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
JayLee
25.1.17 19:57
@Anonymní píše:

zazracnyma houbickama z ALiexpressu :jazyk:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Ou
17003
25.1.17 20:32

Do pračky semiš neházejte, příliš rychle se pak ty boty zničí. Voda semiši vážně nedělá dobře.

Během doby, kdy boty nenosíte tam dávejte filtry do obuvi - koupíte v lékárně. A ideálně kombinujte s dřevěným napínákem.

Plus do bot noste nějaké tenoučké vložky, které po znečištění vyhodníte a nahradíte novými - nebudete se tedy potit přímo do boty, ale do vložky. Bota vydrží déle.

Kupte v obuvi pěnu na čištění semiše a zvenčí boty čistěte pěnou podle návodu. Vyčištěné boty nastříkejte impregnací, budou se pak méně špinit.

Jinak tedy je potřeba hlavně nechat boty pořádně vyschnout - ideálně je nenosit každý den, pokud to nejde, tak dávejte do bot ty filtry a dřevěný napínák, a nebo alespoň zmačkané noviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat