Reklama

Chci i nechci druhé dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 23:37
Chci i nechci druhé dítě

Mam zmatek ve svych pocitech.Na jednu stranu si velmi preji druhe dite, nadruhou stranu jsem spokojena jako mamina jedinacka.Syn je celkem nervacek, naladovi a zaroven citlivy. Myslim si ze by sourozence vnimal jako vetrelce.Ja sem se prvni 2 roky syna nevyspala.Bylo to narocne obdobi a to i ze strany partnerske. Pritel na syna zarlil, casto nebyl doma, mely jsme hnusnou krizi. Synovi jsou 3 nyni a vtah s partnerem je dobry.Ale porad mam v hlave to obdobi, kdy byl syn miminko-urvane a pomalu nonstop kojene, ja nevyspala a urvana. Zkratka bylo a nebylo to hezke obdobi.Byla sem velmi unavena a pritel se choval jak sobec a ignorant.Mam strach otehotnet, aby se to zas nevratilo zpet.Zas budem nevyspali, unaveni a vlastne vse bude narocnejsi, jelikoz nebudem 3 ale 4.Ta druha strana veci je ta, ze citim ze nechci jedinacka, pritel taky ne. Vlastne mam strach nejvic z toho, aby se nas partnersky vztah nevratil do krize kterou jsme jen ztezi prekonaly. Navic syn neni zrovna andilek. Vlastne si neumim predstavit, ze zvladnu hodne zive dite a k tomu jeste miminko. Hrozne se to ve me pere. Touhy bych mela, ale bojim se te reality.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Trojlístek
Závislačka 3536 příspěvků 24.01.17 23:49

Ve vašem případě bych jednoznačně počkala. Ono taky záleží na tom jak se partner chová a zapojuje teď. Mám spíš dojem, že na dost věcí jsi sama a nemáš chlapa, který by tě podpořil.

vejilka
Závislačka 4379 příspěvků 25.01.17 00:00

Já mám teda super chlapa, když byl malej miminko hodně pomáhal, kolikrát i vstával k němu on. Chtěli jsme druhé do tří let prcka. teď je mu 16 měsíců a upřímně nás to oba přešlo :( druhé dítě chci ale odložili jsme na dobu neurčitou. Vadilo mi to těhotenství, mimina jsem si taky moc neuzila a stále mám 7kg nahoře. Těhotenství si momentálně teď neumím představit hlavně ten první rok dítěte kdy se chodilo neustále k doktorce na kontroly, kyčle. No s batoletem a bez hlidacich babiček by to šlo blbě. Jen mě mrzí jedna věc že budu mít nejspíš dva jedinacky což jsem nikdy nechtěla. Snad se to brzy zlomí. Tobě radim taky ještě počkat kort když ti chlap vůbec nepomahal :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 00:01

Citim se divne za tyto pocity. V okoli maj vsechny zname ci kamaradky druhe dite do tri let prvniho a zvladaji.Ja kolikrat padam na usta s jednim ditkem.

vejilka
Závislačka 4379 příspěvků 25.01.17 00:04
@Anonymní píše:
Citim se divne za tyto pocity. V okoli maj vsechny zname ci kamaradky druhe dite do tri let prvniho a zvladaji.Ja kolikrat padam na usta s jednim ditkem.

Na okolí se vyprdni. Každé dítě je jiné. Hlavně nevíš jak to doma mají, chlap třeba pomáhá, babičky taky tak to se to pak rodí :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 00:04

Jinak syn co chodi do skolky tak je tyden zdrav a 2 tydny nemocny.Tak si rikam, ze jedno dite staci.Ty nemoce jsou priserne-spatne to snasim.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 00:08

U nas babicky nefunguji, moje mama pohlida max jednou v mesici na 3hodiny. Chlap pomaha s uklidem, nakupama ale treba nevezme maleho ven. Postara se o nej jen kdyz musi. Poblbne s nim to jo, ale jinak je pece o syna na me.

vejilka
Závislačka 4379 příspěvků 25.01.17 00:17
@Anonymní píše:
U nas babicky nefunguji, moje mama pohlida max jednou v mesici na 3hodiny. Chlap pomaha s uklidem, nakupama ale treba nevezme maleho ven. Postara se o nej jen kdyz musi. Poblbne s nim to jo, ale jinak je pece o syna na me.

u nás je to samé jen s tím rozdílem že chlap by se mu i věnoval rád víc ale pracuje až do večera :( kolikrat přijde domů až když malej spí. Moje máma nehlida vůbec, tchýně občas. Spíš už jde ale na ní vidět že už je starší a má ráda svůj klid takže se musím zařídit i tak že to druhé nám už vůbec nikdo nepohlida. Kvůli tomu si nedělám druhé teď. Jsem na syna převážně sama a teď má vztekaci období takže ocistec. Nervy mám jen jedny :mrgreen: Ale je fakt že je to i hodně o povaze mámy. Kamarádka má dvě děti rok po sobě a zvládá to v klidu :) Mamka jí teda dost pomáhá ale i tak já bych se už hroutila jak jsou aktivní :mrgreen:

Trojlístek
Závislačka 3536 příspěvků 25.01.17 00:18
@Anonymní píše:

A staras se kolem děcka jen ty? Jak se zapojuje partner kamaradek? Jak se hlavně zapojuje tvůj partner?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 00:44

BOhužel nikdy nevíš, co život přinese.

Měla jsem první dítě náročné, s partnerem taky krize. Do toho jsem neplánovaně otěhotněla. V těhotenství jsme od sebe s mužem dokonce na měsíc žili odděleně, bylo to hrozné období. A pak se nám narodilo druhé dítě, pohodové miminko, starší náročné dítě přesunulo svůj zájem na sourozence a hodně se zklidnilo. Pro manžela už mimino nebyl neznámý mimozemšťan a náš vztah je od té doby krásný, dokonce tak, že máme děti už tři ;)

Nicméně chce to přemýšlet i nad tím, jaké by to u vás bylo, kdyby se vám zase narodilo náročnější dítě, taky starší sourozenec nemusí být vždy sluníčkový k tomu mladšímu (to si zažíváme teď s příchodem třetího dítěte). My to bohužel za tebe nevyřešíme, chce to hlavně mluvit o obavách s partnerem.

Za mě - já s prvním dítětem byla dost hysterická, vadilo mi, když s ním muž špatně manipuloval, když ho vzbudil třeba bouchnutím dveří. Pořád jsem mu něco vyčítala, dítě pro mě byl středobod vesmíru a náš vztah šel do háje. Což si bohužel uvědomuji až zpětně. Se druhým už jsme oba byli zkušenější a mnohem uvolněnější.

EscapistV
Zasloužilá kecalka 588 příspěvků 25.01.17 01:09

Cítím to trochu jinak a zároveň podobně. Máme skoro desetiměsíční holčičku a původně jsme chtěli děti cca do 2 let od sebe, takže bychom se do půl roku měli pokoušet o další.
A mně to taky přijde čím dál míň reálný, ta představa dalšího dítěte. V podstatě jediný plus, který mi momentálně myšlenka druhátka přináší, je že by měla malá sourozence, jinak mě to neláká ani trochu. Od lednapomalu začínám částečně chodit do práce, a to si teda s dvěma dětma vůbec neumím představit. Malá je báječná, je hodná, nějak jsme se prostě hezky zajely, většinu svojí energie můžu směřovat do ní, a mám čas i na muže a občas i na sebe. :) takhle nám to prostě úplně vyhovuje, mám pocit, že jsme kompletní. :)
Nějak si neumím představit, že bysme teď měli do života přivést novýho človíčka, vím že to zní hrozně ale nějak mám pocit, že nevím, kam bych ho v životě umístila. :oops: Mám prostě pocit, že bych mu nemohla dát stejně lásky a času a pozornosti, a malou bych o tohle všechno musela obrat. líbí se mi ta malá semknutá jednotka, jak jsme teď. :) Vím, že to tak potom asi není a je to jenom můj pocit, ale prostě se na to teďka necítím. Možná se to změní za pár let, ale zatím to s mužem máme stejně. Ale zároveň vím, že malou nechci o sourozenectví o­brat…

beruska9
Extra třída :D 10568 příspěvků 25.01.17 01:41

Nejsi jedina :hug: Mam 18m syna a resim neco velice podobneho…s muzem jsme se shodli, ze pro maleho by bylo dobre mit sourozence, ale ja bych si nejradeji adoptovala aspon tak petilete dite. Maly neni uplne nejnarocnejsi, ale taky ne nejjednodussi mimino. Spatne spi, je na me hodne vazany, hodne kontaktni…rodinu mame daleko, takze jsme na to sami. Nebo muzu byt s rodinou, ale bez muze, nemuze byt dlouho pryc kvuli praci (a na kratko se to nevyplati, jsme na druhe strane zemekoule). Ted, kdyz uz je maly aspon trichu „samostatny,“ si to docela uzivam a predstava totalne zavisleho mimina me trochu desi. A predstava, ze se nam ujde jedno z tech opravdu narocnych me desi jeste vic. Zaroven si prijdu jako sobec, oba s manzeldlem mame po 2 sourozence a oba si to chvalime.
Ted zrovna mi (v prubehu par tydnu) oznamila uz treti znama s podobne starym ditetem, ze cekaji druhe…a ja se v tom totalne placam.
Radu tim padem nemam, jen ze je nas vic.

beruska9
Extra třída :D 10568 příspěvků 25.01.17 01:44

Jo a krizi mame trochu taky, coz hraje spis proti porizeni dalsiho ditete…na druhe strane uz nejsme nejmladsi a cim dyl cekame, tim vic by deti byly vekove od sebe…no taky na nic.

miasek
Kecalka 170 příspěvků 25.01.17 03:24

Ja si myslim, ze ty pocity jsou vsude stejne, dite je narocne a s partnerem ma kazdy nejakou krizi, jelikoz matka se toci jen kolem ditete a tohle je velka zmena pro kazdy vztah. No kazdopadne mezi myma detma je vekovy rozdil 2 roky. Je to samozrejme narocne to batoleci obdobi, ale ted kdyz jsou vetsi si to nemuzu vynachvalit. Deti si spolecne vyhrajou, nepotrebujou tolik pozornosti, aktivity podnikame spolecne, zajmy taky stejne.

Jar Jar
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 25.01.17 05:43

A nemůžeš si pořídit půl dítěte? Teď někde psali, že průměrná česká rodina má jeden a půl dítěte, tak to přece nějak musí jít?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Královské děti na sebe na svatbě strhly všechnu pozornost. Už zase!

Pětiletý princ George na sebe strhl veškerou pozornost na sobotní svatbě... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama