Reklama

Jak vozit starší dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

isp
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 24.01.17 15:56
Jak vozit starší dítě?

Ahoj holky, jdu pro radu. Stěhujeme se a se synem to do školy bude pěkná štreka :/ jsem bez auta, takže ho budu vodit pěšky. Teď ale nastává kámen úrazu. Mám ještě 4 letou dceru, která se děsně loudá, kňučí že jí bolí nožičky i když zatím chodíme mnohem kratší cestu. Vůbec nevím, jak s ní budu chodit, vodit syna do školy. On je malý 6 let 1. třída a škola daleko v cizím městě, nemůže chodit sám a ona doma taky sama čekat nemůže :think: nikoho nemáme, v novém městě budu na děti sama :,( poraďte něco, na čem by jste čtyřleté dítě vezly? Na golfky je velká, na kolo je zima a boby nejedou, všude nasoleno :nevim:
Díky za všechny tipy :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

AstraG
Závislačka 4387 příspěvků 24.01.17 16:01

Prostě si přivstat a vyrazit dřív, taky vodím dceru do školky pěšky, ale popoháním, protože pospíchám. A máme to taky docela daleko. Myslím, že nic nevymyslíš.

Leni35 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 16:04

Ja bych volila kolo, zima nezima, pokud neni naledi..

WaIl
Kelišová 5724 příspěvků 24.01.17 16:06

Koloběžka.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62542 příspěvků 3 inzeráty 24.01.17 16:06

@isp Tak sporťák, kam se vleze… i když já bych nejspíš ulovila to auto.

Ou
Závislačka 4988 příspěvků 24.01.17 16:08

Když jsme jako malí nechtěli chodit, tak nás máma čapla za ruce a vyprávěla pohádku - fungovalo to.

Nechávala bych si z počátku delší dobu na cestu, ale snažila bych se naopak dceru rozchodit- je to žádoucí jak z výchovného, tak zdravotního hlediska.

Plus teda pokusit předem nepočítat s tím, že to bude průšvih, ale namotivovat ji, jak to bude skvělé chodit s bráchou do školy a pak se projít zpátky. Jestli je tam někde cestou nějaká dětská herna, svah na klouzání a později pěkné hřiště, tak zábavu cestou zpět slibovat jako odměnu, když se jí podaří šlapat bez fňukání.

Jako určitě je možné pořídit nějaký takový ten vozík za kolo, který se dá i tlačit, nebo vozík pro postižené děti, ale ani jedno není úplně levná záležitost.

Další varianta je najít někde blízko domu školku a nejdříve dát dcerku do školy a pak doprovodit syna do školy.

Příspěvek upraven 24.01.17 v 16:09

Ornwen
Závislačka 4250 příspěvků 1 inzerát 24.01.17 16:08

@isp a co takovy ty trikolky/kola s tyckou na tlaceni?

WaIl
Kelišová 5724 příspěvků 24.01.17 16:12
@Ornwen píše:
@isp a co takovy ty trikolky/kola s tyckou na tlaceni?

Ty jo, nevím jestli myslím to samé co ty, ale na tom vidím vozit tak roční děti, ne čtyřleté.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 24.01.17 16:13

@isp Co znamená pěkná štreka? Co jí dát odrážedlo/kolo/ko­loběžku? A chodit s rezervou a trénovat chození, popřípadě zvážit investici do nějaké ojetiny.

Janasas
Kelišová 5131 příspěvků 24.01.17 16:14

Já bych volila koloběžku.. děti na ni tady jezdi i když je zima-ale ne když je náledí, když neni sníh..

Janasas
Kelišová 5131 příspěvků 24.01.17 16:15

@WaIl i mě to tak přijde, v tom jsem přestala vozi 2 letého.. víc asi ne, to by se nadělala a teda jede to docela pomalu

ka2ka
Extra třída :D 12663 příspěvků 1 inzerát 24.01.17 16:18

Tak do kárky

krakatice
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 24.01.17 16:19

Existují i nosítka na děti až do 27kg (akorát minulý týden jsem jedno kupovala). Ve chvíli, kdy mi tříletý stávkuje, tak abych nemusela brát kočár, ho hodím do nosítka a je to.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22825 příspěvků 24.01.17 16:21
@Leni35 píše:
Ja bych volila kolo, zima nezima, pokud neni naledi..

Přesně takhle jezdí synovec. Akorát ještě na koloodrážedle. Jen teď v tom extra sněhu na bobech, ale jinak od jara do jara na odrážedle a ségra si to nemůže vynachválit.

Ornwen
Závislačka 4250 příspěvků 1 inzerát 24.01.17 16:22

@WaIl myslela jsem tak https://goo.gl/images/gS3xSC
Kdyz je to „dlouha streka“ aby mohla dite smerovat a ne ho nekde honit.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama