Reklama

Práce a bydlení v Praze - nevím co si vybrat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 18:25
práce a bydlení v Praze, nevím co si vybrat.

Ahoj holky, potřebuju se nutně vykecat a hlavně poradit. Nevím jak se totiž rozhodnout. Takže abych to shrnula od začátku, bude to asi trochu delší. Chci se stěhovat do Prahy. Od kamaráda mám nabídku na práci a byt, který je k té práci. Asi zaměstnanecký byt, nebo jak to říct. je to garsonka jen za 7 000 se vším. Byt je hned o patro výš nad prací. Ale není nic moc. Pak mám druhou nabídku pouze na byt od sestřenice, taky garsonka, mnohem hezčí za 11 000 se vším a nutné dojíždění, asi půl hodiny tak nějak.

Byt od sestřenice je k dispozici od půlky února, práce od kamaráda pravděpodobně co nejdřív, třeba už příští týden. Nabídl mi, že do tý půlky unora můžu bydlet v tom jeho bytě. Nevím jeslti to má cenu. Do tý jeho práce se mi moc nechce, je to spíš taková nouzovka, co mi spadla do klína, vím že by to bylo jen na chvilku, třeba jen na pár týdnů. Otázka zní jestli vzít práci od kamaráda, jít na pár dní do bytu od něj, a pak se přestěhova do bytu od sestřenice. Hrozí tu, že už se nebudu chtít stěhovat hlavně protože je to pohodlnější, bydlet hned o patro výš nad prací. Nebo počkat do půlky února, jít do bytu od sestřenice, a hledat práci až tam.

Nevím co chci a jak se rozhodnout. Nějak jsem celá ztracená, doufám, že můj popis dává aspon trochu smysl. Díky moc všem za rady. Samozřejmě oba chtějí odpověd co nejdív, nejlí včera bylo pozdě. Ach jo. Anonym protože mi to přijde osobní.
Díky zakladatelka Q.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

AndelaCerna
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 25.01.17 18:31

Volila bych praci u kamose s levnym bydlenim, nez bych si nasetrila, pak za 6m bych zacla hledat novou praci i bydleni, garsonku hezku pobliz centra sezenes za 11 vsude. Moje kamoska ji ma za 9500 na Ipaku:) jinak k praci bych si nasla i brigadu, takze bych garsonlu vyuzivala jen na spani a odpocinek:D kdyz pojedes do ikea tak si ji za par stovek pekne vytunis

Bohulinka
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 43 inzerátů 25.01.17 18:43

Upřímně, nepřijde mi moc šťastné ani jedno řešení. Práce na pár týdnů? Takže třeba 14 dní a pak budeš mít smůlu? Byt za 11 tisíc je na garsonu dost. Dá se sehnat do 9000 i s energiemi. A nabídka je obrovská, dojíždění v Praze je normální, tím bych se netrápila. Pokud máš možnost třeba přespávat při hledání místa v Praze u sestřednice využila bych toho, našla si něco se smlouvou aspoň na rok a pak až hledala bydlení. Prohlédni a porovnej si inzeráty v dané lokalitě kde je ta garsona a sepiš si to možná to sestřenice uzná a nabídne ti přívětivější cenu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 18:48

@Bohulinka né ta práce by mohla být dlouhodobě, ale že já bych třeba za pár týdnů odešla, ptz ta práce není nic moc pro mě. Jak píšu jen taková nouzovka. Ale kdybych chtěla tak tam můžu zůstat třeba do smrti :D. Q

Bohulinka
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 43 inzerátů 25.01.17 18:51
@Anonymní píše:
@Bohulinka né ta práce by mohla být dlouhodobě, ale že já bych třeba za pár týdnů odešla, ptz ta práce není nic moc pro mě. Jak píšu jen taková nouzovka. Ale kdybych chtěla tak tam můžu zůstat třeba do smrti :D. Q

Aha, to vyznělo, že je to práce na pár týdnů. Hele i tak prostě ani jedna ta nabídka mi nepřijde extra lákavá :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 18:56

@Bohulinka ani mě ne, ale já sem z jižních čech a prostě nejsem schopná lítat do prahy a hledat si jiný podnájmy. To až budu přímo tam, bude to pro mě pohodlnější. Nevim jsem nějaká zoufalá.

ladyscarlett
Závislačka 2876 příspěvků 25.01.17 19:06

Ber tu levnější, je to jistota a pohodlně, že nemusíš dojíždět! Dojíždění v Praze žere hodně času :) a tak jak psala @AndelaCerna, našetříš a najdeš si něco lepšího

Liliana08
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 25.01.17 20:02

Vzala bych práci a byt od kamaráda, zároveň bych šetřila a dívala se po lepší práci, případně i bytu. Do garsonky za 11 000 bych nešla, přijde mi to dost a zvlášť, když bys musela dojíždet.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 20:16

Holky tak já furt nevím. Jinak obě garsonky sou vybavený, ale ta první od kamaráda jako docela pokulhává, co se týče prostě vzhledu a vybavení, uložných prostor například. Se z toho picnu. Q

PID
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 25.01.17 20:30

A ten kamarad vi, ze bys tu jeho praci vzala jen na kratkou dobu?
Rozhodla bych se podle taky toho. Jestli to vi a pocita s Tebou na kratkou dobu, tak bych to vzala i s bytem. Budes v Praze a mit moznost se rozhlizet po necem jinem. Veci taky za tech par tydnu zas tolik mit nebudes, ne? Ze by to bylo velke stehovani.
Jestli s Tebou ale v praci pocita spis na delsi dobu, tak bych praci odmitla. Prislo by mi to vuci nemu proste nefer, zvlast kdyz je to kamarad…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 20:44

@PID no neví to. Prostě znáte to, člověk naslibuje všechno, jen aby nějakou práci měl, ale moc se mi to nezamlouvá. Je to něco jako obchodní zástupce nebo něco, a na to nejsem. Ale on je to vlastně kluk mojí kámošky, takže jako můj kamarád to zase moc neni :D.

Lenkochod
Stálice 52 příspěvků 26.01.17 10:30

Já jsem zrovna ve fázi, kdy se také chystám stěhovat do Prahy. Nevím, jak ty jsi na tom v tuhle chvíli, ale já to řeším tak, že hledám práci, která se mi líbí. Vím, že asi nenajdu hned nějakou vysněnou, ale nehodlám nastupovat do práce, kam se ani na první den nebudu těšit a budu odpočítávat dny, kdy vypadnu… Ale záleží, v jaké situaci jsi teď, jestli si můžeš dovolit třeba ještě nějaký čas bez práce. Co se týče stěhování, tak čekám, až budu mít práci jistou a pak si najdu buď levný byt, nebo do začátku i nějaké spolubydlení… Po zkušebce pak něco lepšího. Ať se daří! :)

zrcadlo
Kelišová 6623 příspěvků 26.01.17 10:36
@Anonymní píše:
@PID no neví to. Prostě znáte to, člověk naslibuje všechno, jen aby nějakou práci měl, ale moc se mi to nezamlouvá. Je to něco jako obchodní zástupce nebo něco, a na to nejsem. Ale on je to vlastně kluk mojí kámošky, takže jako můj kamarád to zase moc neni :D.

Ne, člověk opravdu nenaslibuje všechno, podle toho, jak o tom píšeš, tak neber ani jeho byt ani tu práci, nezasloužíš si to.
Kdybys měla jiný přístup, radila bych to samé, co v prvním příspěvku - bydlet v levném, mít to do práce minutu a ušetřit tím denně hodiny, které bych věnovala brigádě. Mzda + přivýdělek z brigády a zároveň levné bydlení by ti dalo šanci ušetřit třeba za 1-2 roky slušné peníze.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 12:20

@Lenkochod no právě, že si nemůžu moc dovolit být bez práce :/. Je to moje první zaměstnání po škole, takže nic moc našetřenýho nemám. Co se týče tý práce, třeba mě to začne bavit, těžko říct. Ale já nejsem moc jak to říct, pracovně zapálená, takže no nevím no. Napsala jsem kamarádovi, že práci asi vemu. Ten byt nakonec to snad vypadá, že taky vemu ten levnější i když se mi moc nechce. Radši bych ten hezčí, ale je to dost drahý no. Ach jo. Q

Lenkochod
Stálice 52 příspěvků 26.01.17 18:44

S tou pracovni (ne)zapalenosti se asi shodneme :D kdyz uz musim pracovat, tak aspon porad hledam neco, v cem bych se nasla…ale moc praxe ale nemam, takze na vyber zas neni tolik. Kdyz praci potrebujes, tak ja bych tedy asi vzala praci a to levnejsi bydleni a do toho bych hledala neco zajimavejsiho a lepe placeneho. Asi to kamaradovi neudela radost, kdyz mu odejdes, ale zase na druhou stranu je to tvuj zivot a je blbost trapit se v praci jenom proto, ze to je u kamarada… Mu reknes, ze sis predstavovala tu praci jinak, nebo neco a ze si sehnala lepsi nabidku, tak by to snad mel pochopit.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama