Špatný spermiogram - podařilo se ?

Anonymní
12.2.21 20:30

Špatný spermiogram - podařilo se ?

Je tady nějaký pár, kterému se zadařilo i přes velmi špatný spermiogram? Přítel má koncentrace : 9mil, celkový počet něco kolem 15 mil., patologie 92%, motilita 44%. Šanci prý máme hodně sníženou, ale ne nemožnou. Nasadili jsme oba léky na podporu.

Najdu tady někoho komu se zadarilo přirozenou cestou i se špatným spg?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
145
13.2.21 00:43

Manzel mel podobne vysledky, nekolik let se nedarilo, absolvovali jsme ivf a diky tomu mame syna. Po porodu mi gynekolog rekl, ze s manzelovym spermiogramem nejakou antikoncepci moc resit nemusim, ze staci si davat pozor do doby, kdy az budeme chtit resit pripadne druhe dite, pak si “muzeme uzivat nechraneneho sexu” - presne jeho slova. Tak jsme si jednoho dne s manzelem rekli, ze si teda zacneme uzivat, kdyz vime, ze kde nic tu nic. A za mesic jsem mela pozitivni test a deti uz mame dve. Takze ano, i se spatnym spermiogramem se vam to muze podarit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 06:16
@Anonymní píše:
Je tady nějaký pár, kterému se zadařilo i přes velmi špatný spermiogram? Přítel má koncentrace : 9mil, celkový počet něco kolem 15 mil., patologie 92%, motilita 44%. Šanci prý máme hodně sníženou, ale ne nemožnou. Nasadili jsme oba léky na podporu.Najdu tady někoho komu se zadarilo přirozenou cestou i se špatným spg?

Nevěšte hlavu, i se špatným SPG se to může zadařit. Já SPG absolvoval několikrát a výsledek vždy katastrofální. Po konzultaci a vyplnění papíru v centru reprodukce jsme zjistili že jsme v očekávání, druhé dítě bylo taky přirozeně. Na to, že mi dávali nulovou šanci na oplodnění se to docela vydařilo :D Dodnes je otázkou co pomohlo, psychika, mix kopice vitamínů, lepší stravování bez piva a kávy, kdo ví.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 07:29

Ano, spg nevychazel dobre. Probehlo x pokusu iui, pak ze to nema uz smysl (ze strany lekare) s timto vysledkem. Dali jsme si pauzu dva mesice pak melo byt ivf. Nedoslo na nej.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 09:14

Něco takového se tak krásně, přesně tohle jsem potrebovala slyšet. Ze všech stran se na mě hrnou informace jak máme skoro nulovou šanci, jak možná bude problém i IVF. Potřebovala jsem slyšet přesně co jste napsali. U nás je ještě že já mám funkční jen jeden vejcovod, takže v podstatě shaha ob měsíc a už tenhle fakt mě nervuje, že máme za rok o polovinu méně pokusů, než normalni, zdraví pár v našem věku.

• Citovat
  • Nahlásit
1366
13.2.21 09:29

Ahojky, docetla jsem se hodně příběhů, že se nakonec zadarilo, někomu to šlo dřív, jiní si počkali :hug: nam se čekat nechce, tak si pro první miminko jdeme přes IVF :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 10:05

@leylen jeee tak to vám moc držím palce :srdce: i my mame 2 měsíce do první konzultace v Caru. Rekli jsme si že to stejně budeme zkoušet a třeba se do té doby postesti přirozeně a kdyz ne přirozeně tak se postesti pres IVF :D Tak či onak, mimi prostě bude, jiná varianta nepřichází v úvahu :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat