Žluté tělísko a ovulace

Anonymní
12.2.21 17:08

Žluté tělísko a ovulace

Krásný den,
Zajímalo by mě zda žluté tělísko je po ovulaci pouze na jedné straně, tam kde byl folikul, nebo je vidět na obouch stranách? Ještě by mě zajimalo, jestli je možné že jeden vaječník mohl převzít svou funkci toho druhého? Vaječníky mám oba v pořádku, jen jeden vejcovod nefunkční. Minulé 2 měsíce jsem měla ultrazvukem potvrzenou ovulaci z pravé strany (té funkční ) dnes jsem byla opět na ultrazvuku a bylo vidět na pravé straně žluté tělísko. Stalo se někomu něco podobného? Že jedna strana je více aktivnější?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53593
12.2.21 17:22

Že je jedna strana aktivnější než druhá, je celkem běžné, já taky častěji ovulovala z jedné strany než z druhé. A žluté tělísko se vytvoří z prasklého folikulu, takže je pouze tam, odkud se vajíčko v tomto cyklu uvolnilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 17:57

@ugluk super :palec: to jsem právě potřebovala vědět. Před úrazem jsem měla ovulaci vždy na střídačku a teď, tedy už 3 měsíc v řadě jen z pravé strany. Navíc jsem všude nacházela příspěvky že jeden vaječník převezme funkci pokud druhy vaječník nefunguje, nebo je odebrán vejcovod. Já tam vše mám, oba vaječníky funkční, jen jeden vejcovod neprůchozi. Je super jak si tělo samo dokáže poradit :palec:
Děkuju za vysvětlení :) hned jsem chytřejší.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat