Darované embryo - poraďte

Anonymní
12.2.21 18:25

Darované embryo - poraďte

Holky, jak je to s darovanými embryi? Myslela jsem že v ČR nelze darovat, tak jak bych mohla zažádat o darované embryo? :think: od koho tedy jsou, když páry, které mají „přebytek“ darovat svá embrya nemohou?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7908
12.2.21 18:32

Daruji se vajíčka pokud vím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 18:34

@Cenarius vajíčka vím, ale narazila jsem i na možnost přijmout darované embryo, tak mě to zajímá

• Citovat
  • Nahlásit
20081
12.2.21 18:41

Nedám za to ruku do ohně, ale mám pocit, že se mohou darovat embrya vyšetřená PGD a taková, která vznikla splynutím dárcovských buňek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 18:52

@Janli tak teď se mi to podařilo dohledat. Embryo vznikne od darovaného vajíčka a dárcovských spermií. Tedy párům kdy žena nemá kvalitní vajíčka a muž, který má špatné, nebo žádné spermie.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 18:58
@Anonymní píše:
@Cenarius vajíčka vím, ale narazila jsem i na možnost přijmout darované embryo, tak mě to zajímá

Nic nového pod sluncem, pokud jsou v bance darovaná vajíčka a spermie od dárců, mohou vzniknout darovana embrya

• Citovat
  • Nahlásit
3815
13.2.21 12:07

V CARu oplodní darované vajíčko s darcovskou spermii. Žadatelé dají požadavky jak na dárkyni, tak na dárce a oni je spolu spárují. Tedy jejich materiál ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3815
13.2.21 12:10

Jinak v CARu podepisuje, zda zbyla(nevyužitá) embrya chce věnovat na výzkum nebo k likvidaci. Na jiné použití jim svolení nedáváš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 16:17

@mamina2017 děkuji :palec: mě to právě zarazilo. Vím o darování vajíček, darovaní spermií, ale vyloženě o embryí, jsem nevěděla.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat