Špekáčky v těhotenství

Anonymní
1.5.21 11:10

Špekáčky v těhotenství

Ahoj, včera jsme si u mých rodičů na zahradě na ohništi upékali špekáčky. Koupili jsme je den předem v řeznictví. No a já mám teď strach, abych z toho něco nechytla. Měla jsem ho naříznutý klasicky do kříže na koncích a nijak jinak už ne. Tak teď mám strach, že se mi to uprostřed dostatečně nepropeklo. Byl klasicky do zlatova, ale nevím, jak dlouho jsem ho upékala, odhadem 5-10 minut. Já jinak uzeniny vůbec nejím a teď mám z toho výčitky. Jsem 15. Týden a četla jsem, že jsou rizikové v těhotenství potraviny jako plísňové sýry, paštiky, různé pochoutkové saláty a taky různé druhy uzenin z důvodu listerií, salmonel atd. Myslíte, že si s tím mám dělat starosti nebo to můžu pustit z hlavy? Jinak špatně nám nikomu nebylo. Ale přesto se bojím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7981
1.5.21 11:12

Další příběh z deníčku „umřu po čemkoliv co sním“. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
1.5.21 11:12

To je vtip?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2734
1.5.21 11:13

Opravdu? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
941
1.5.21 11:13

Klid.. já jím všechno a já i prcek jsme v pořádku. Špekáček jsem měla minulý týden, hermelín na grilu včera a žijeme.. ;) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18812
1.5.21 11:14

Ja vidim problem v tom nariznuti do krize a jinde uz ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
941
1.5.21 11:14
@Cenarius píše:
Další příběh z deníčku „umřu po čemkoliv co sním“. :roll:
:lol: :lol: no jo, byl by to ale divný den kdyby se tu podobný dotaz neobjevil. :)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20669
1.5.21 11:15

Zase strach z jídla? Být tebou přestanu dýchat, ten vzduch stojí za prd. Kdoví co pak dýchá mimisek :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
599
1.5.21 11:16

Všechno bude oukej :kytka: určo byl propečený skrz na skrz :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2734
1.5.21 11:18
@Eemii píše:
Ja vidim problem v tom nariznuti do krize a jinde uz ne.
:lol: :lol: :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28612
1.5.21 11:22
@Eemii píše:
Ja vidim problem v tom nariznuti do krize a jinde uz ne.

No hlavne ten kriz, to muze byt spatne znameni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1107
1.5.21 11:22

Jejdamánku, radši nejez nic, ani nedýchej, aby ti do těla nevznikla nějaká škodlivá látka. :P Špekáček byl zelený, zapáchal nebo byl doma dělaný že špatně zpracovaného masa? To považuji za řekněme rizikové. :nevim: Normálně kupovaný, normálně skladovaný, normálně upečený má tak minimální riziko přenosu nějaké nemoci, že ani nemá cenu se tím zabývat. Stejně tak běžně dostupný hermelín, paštika apod. Rizikové je syrové maso a vajíčko, zmrzlina a zelenina ve velkých vedrech pochybné úpravy - zahradní restaurace apod. A nějaké čerstvé farmářské sýry, přímo dělané doma, kdy nevíš, jestli je to mléko dobře pasterizované. Běžně dostupné suroviny, které mají trvanlivost kolikrát několik měsíců jsou opravdu minimálně riskantní. To je rizikovější chytnout se tyčky v MHD nebo nákupního košíku… Nešil. A nebo to holt nejez, když si nejsi jistá. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
255
1.5.21 11:23

Horší než snězení špatně propečenýho špekáčku je stres z toho, že jsi snědla něco špatnýho…
Jediný do čeho si netroufám je sushi a tatarák a obojí mi dost chybí :lol: jinak bych se toho nebála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3357
1.5.21 11:24

Obcas si říkám, ze je zazrak, ze jsem donosila dve děti, se svym těhotenským jídelníčkem :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1461
1.5.21 11:24

Prvorodička… Holka, vypni internet a budeš mnohem šťastnější.
U prvního jsem se taky bála. U druhého už je mi to tak nějak jedno. Jím na co mám chuť. Špekáčky? Klobásky? Plísňový sýr? Proč ne? Když si dám občas, jako normální člověk a nežeru to denně, tak proč si neudělat radost?
I víno si čas od času dopřeju - jednu menší sklenku, k nějaké příležitosti třeba.
Představ si, že celou dobu vybírám kočkám hovňouse! A pořád žiju.
Opravdu internet je zlo. Stáhni si do telefonu nějakou appku, co ti řekne v jakém si týdnu a ukáže jak velké je dítě a přestaň chodit na internet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat