Jakou společenskou hru vybrat pro 8leté děvče?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

agvamarine
Kecalka 281 příspěvků 16.10.18 10:38
Spolecenska hra pro 8lete devce

Ahoj holky potrebovala bych poradit nejakou spolecenskou hru pro osmiletou slecnu, mame doma monopoly, dable, karty prsi pak uz jen takove hry pro mensi deti, tak bych chtela k vanocum nejakou novou hru ale nevim jakou.

Nejnovější recenze z kategorie Hračky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17420 příspěvků 20 inzerátů 16.10.18 10:46

Jsou jich mraky. Staci zkouknout internet a recenze. Dulezite take je, zda hledate neco logickeho, strategickeho, postrehoveho, party hru, hru karetni nebo klasickou deskovku. :nevim:

Meily
Kecalka 194 příspěvků 16.10.18 10:57

Zajdi do Albi, tam mají pěkné hry a poradí ti. Je to velká škála - jestli chcete akční, logickou, vzdělávací …

Uživatel je onlineSerpentini
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 16.10.18 11:05

Carcassonne nebo Ticket to ride jsou skvělé hry a už by je mohla zvládnout :palec:

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 16.10.18 11:08

Ono hrozně i závisí na dcerce, znám 5 leté děti které obstojně hrají Carcassonne a i 11leté které to nezvládají. Jinak dobrá hra je Ubongo, zmiňované Carcassonne. Pro trochu starší nebo logicky uvažující jsou dobré i kooperativní hry kdy lidí hrají proti té hře (je to dobré když dítě špatně zvládá prohru, protože když prohrají tak všichni) jako jsou Záchranáři nebo Pandemic.

Nimie
Nadpozemská drbna 26043 příspěvků 16.10.18 11:08

@agvamarine jak moc je zdatná v těch hrách a jaké zaměření byste rádi? A jde o to, aby to zvládla hrát sama s kamarády nebo nevadí, když by tam měl být aspoň jeden dospělý? Z vcelku nenáročných, co by zvládla sama by šel Ramses II (zábavnější a náročnější hra alá pexeso, super i pro dospěláky) nebo starší "Labyrint (Tajemnice Labyrintu, má to různé názvy), ":https://www.zatrolene-hry.cz/…byrinth-697/ Psí život (hráč je v pozici pejska na ulici, musí se uživit, nenechat se chytit apod., krásně zpracované, nenáročné, ale docela se u toho člověk pobaví a je to hezký úvod do komplexnějších her z hlediska vývoje postavičky), Scrabble je fajn, postřehovky ( Jungle Speed, "Panic Lab), ":https://www.zatrolene-hry.cz/…ic-lab-2693/ Formule 1 není špatná, nebo pak nějaké menší karetní (Střelené kachny, 6 bere, Ty kr*vo a podobné) nebo hádací/Activity-style (Activity, Kufr, Párty Alias…). Je toho vcelku dost, kdyžtak se ještě můžeš inspirovat na zatrolene-hry.cz - jsou tam i recenze a další podrobnější informace. Ono dneska na trhu je toho fakt mraky :mrgreen:

agvamarine
Kecalka 281 příspěvků 16.10.18 11:27

Dekuji moc za typy,prave ze na trhu jich je tolik proto jsem sem psala o nejake osvedcene????

agvamarine
Kecalka 281 příspěvků 16.10.18 11:28
@agvamarine píše:
Dekuji moc za typy,prave ze na trhu jich je tolik proto jsem sem psala o nejake osvedcene :)

Alyss1
Závislačka 2819 příspěvků 5 inzerátů 16.10.18 11:45

Carcassone. To uz da a jde rozsirovat

alifie
Extra třída :D 12683 příspěvků 16.10.18 12:06

Aktivity Junior - má asi největší úspěch z toho, co máme doma.
Hrajeme ještě - Dobble, Carcassone, Děti z Carcassone, Osadníci z Katanu Junior (zatím hrajeme bez piráta), Monopoly Junior, Labyrinth Junior (z mého pohledu nuda), Frutti di Mare, Kamionem po Evropě (to je asi spíš pro kluky, ale i mně baví neskutečně), Hadi a žebříky, Superfarmář, Kvarteto, …
Názvy her, které se neujaly si nepamatuji. :mrgreen:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17420 příspěvků 20 inzerátů 16.10.18 12:06
@agvamarine píše:
Dekuji moc za typy,prave ze na trhu jich je tolik proto jsem sem psala o nejake osvedcene????

Ono ale opravdu záleží i na tom, k čemu to dítě tíhne.
Mě třeba nebaví postřehové hry, z kartových mě zaujal snad jen Dominion, party hry jednou za čas přežiju, ale že bych to chtěla doma hrát pravidelěně, to tedy ne.
Carcassone jsem hrála 2× a nějak extra mě to neoslovilo. Zato se mi moc líbila Doba kamenná.
Dobré je i zkouknout, na jak dlouho ta hra je (vydrží tvoje dcera u hry, která bude trvat hodinu nebo i víc, nebo hledáš spíš něco na 20-30 minut?).
Chceš u dcery při hraní rozvíjet či posilovat nějakou konkrétní dovednost?
Chceš hru, kterou si zahraje jen ve společnosti kamarádů (a dopkáže jim sama vysvětlit pravidla), nebo se předpokládá i aktivní zapojení rodče (tam pak můžeš vybrat i něco se složitějšími pravidly)?

Svistice
Neúnavná pisatelka 17420 příspěvků 20 inzerátů 16.10.18 12:08

@alifie Je superfarmář něco na způsob Plného kurníku - dle počtu na kostce dostáváš vajíčka, uřata, slepice a měníš vějce za kuřata, kuřata za slepice, občas přijde liška nebo ptačí chřipka a něco přijdeš? Kurník máme, za mě nic moc a nechci investovat do další hry stejného typu.

Nimie
Nadpozemská drbna 26043 příspěvků 16.10.18 12:13
@Svistice píše:
Ono ale opravdu záleží i na tom, k čemu to dítě tíhne.
Mě třeba nebaví postřehové hry, z kartových mě zaujal snad jen Dominion, party hry jednou za čas přežiju, ale že bych to chtěla doma hrát pravidelěně, to tedy ne.
Carcassone jsem hrála 2× a nějak extra mě to neoslovilo. Zato se mi moc líbila Doba kamenná.
Dobré je i zkouknout, na jak dlouho ta hra je (vydrží tvoje dcera u hry, která bude trvat hodinu nebo i víc, nebo hledáš spíš něco na 20-30 minut?).
Chceš u dcery při hraní rozvíjet či posilovat nějakou konkrétní dovednost?
Chceš hru, kterou si zahraje jen ve společnosti kamarádů (a dopkáže jim sama vysvětlit pravidla), nebo se předpokládá i aktivní zapojení rodče (tam pak můžeš vybrat i něco se složitějšími pravidly)?
:palec:

Nimie
Nadpozemská drbna 26043 příspěvků 16.10.18 12:15

@alifie jste s těma Junior verzema spokojeni? Mi tak nějak připadá, že to je pro úplně nejmenší děti a staršího to velmi brzo začne nudit. A pokud je dítě průběžně s hrama seznamováno, tak stejně většinou ve stejném věku zvládne i klasické verze, tak nějak nevím jestli má vlastně význam pořizovat některou z dětských verzí :think:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17420 příspěvků 20 inzerátů 16.10.18 12:27

@Nimie My máme Monopoly junior (pořizováno pro děti necelé tři roky a 4,5 let) a ta je super (pro tuhle věkovou kategorii). Baví i dospělé v rodině (rano, nic sofistikovaného, ale není to nutný opruz typu člověče nezlob).
K vánocům dostanou Dobu kamennou junior ( tři a třičtvrtě a pět a půl roku). Starší by asi zvládl tu dospěláckou, ale hrací doba je tam 60 minut a to mi na něj ještě přijde hodně.
Pro dítě 7+ (respektivě takové, co umí číst a obstojně počítat) bych asi dětské verze nekupovala.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >