5. třída - učení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

problemova
Kecalka 189 příspěvků 14.10.18 22:58
5. třída - učení

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat rodičů dětí v 5.třídě kolik času věnujete školní přípravě na další den? Běžně venku vídám děti i ve školní dny a říkám si jak to stíhají, protože u nás je nemožné stihnout školu i nějakou procházku apod. Úkoly cca 2 nám trvají hodinu a příprava na další den by zabrala určitě dvě hodiny, ale tím, že dcera neustále vymýšlí záminky nikdy se ani ke konci nedostaneme, tudíž trvale cítím, že není 100% připravená. Tak se chci zeptat jak to chodí jinde. Díky za info :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Reakce:

sediza
Ukecaná baba ;) 1594 příspěvků 14.10.18 23:05

Tak tohle je šílené. Nemám dítě v 5. třídě, ale tohle by pto mě byl důvod něco změnit. Buď přístup k učení nebo školu. Co Vaše dítě ze svého dětství vůbec má? Může se vůbec nějak zdravě fyzicky vyvíjet???

sediza
Ukecaná baba ;) 1594 příspěvků 14.10.18 23:07

A jinak bych ráda podotkla, že se mnou se v 5. třídě nikdo neučil a mám 2 vysoké školy. Chudák holka. Myslím, že jestli školu nenávidí, nemůže ji to nikdo vyčítat…

problemova
Kecalka 189 příspěvků 14.10.18 23:07

To je právě to proč se ptám, protože i mě se to zdá šílené. Jinak dcera má kroužek tvoření, vaření a judo… všechny tyto aktivity si dcera vybrala sama a stojí o ně - když jsem nabízela zrušení. Takže spíš mi jde asi o nápady na zefektivnění učení nebo jestli se prostě dítě nepřipravuje ze dne na den… no prostě bych chtěla vědět jak to chodí jinde.

fotze
Kecalka 277 příspěvků 14.10.18 23:08

Ja se omlouvam, mam teprv predskolni dite, ale neni to tak, ze dite v 5. tride by si melo ukoly a skolni pripravu delat samo? Doma po prichodu ze skoly nebo treba v druzine? Pak muze byt klidne odpoledne venku. Ja si teda aspon nevybavuju, ze by rodice treba se mnou delali nejaky ukoly, vecer podepsali a hotovo. Prijde mi to dneska fakt ujety, jak jsou rodice detem furt za pr… a vsechno delaji s nima, ze skoly je vyzvedavaji a nosi jim jeste tasku, aby se moc nenamahaly

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1187 příspěvků 14.10.18 23:08

To v té škole upadli naznak? Normálně škole oznam, že žádné domácí úkoly na tvé přání už nebude dělat a je vyřízeno. To je tvoje právo a je na škole aby se s tím vypořádala.

problemova
Kecalka 189 příspěvků 14.10.18 23:09

no s tím učením je to těžké… vždycky dceři říkáme ať si zkusí udělat úkoly sama. Když bude mít chyby tak opravíme společně a pokud vůbec neví ať teda počká… bohužel vždy se vším počká. Prostě chce, aby s ní úkoly někdo dělal.

Rezii
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 14.10.18 23:11

Co to je za šílenost? Dva úkoly mívá dítě ve 4. třídě co máme v rodině hotové dohromady cca za 25 minut. Někdy to tím hasne; někdy je tedy potřeba ještě se učit na písmenku , zkoušení nebo básničku nebo opakování látky která jde hůř, teď jsem se ptala a ta situace nastane prý tak 2-3* tydně a zabere to cca hodinu- děti by měly jít pro zdravý vývoj denně ven!

problemova
Kecalka 189 příspěvků 14.10.18 23:11

Nemyslím si, že má práce ze školy moc. Spíš tím, že se vším čeká pak je toho moc a asi ztrácí pozornost a celkově přesně jak se píše výše.. nemá z dětství nic a to nechci. Jen teda nevím jak a kde odlehčit.

problemova
Kecalka 189 příspěvků 14.10.18 23:12

@Rezii takže je dcera pomalá s úkoly… tomu ovšem nevím jak pomoct. Nejsou těžké jen se u nich ráda dohaduje a tím se vše protahuje a protahuje. Tak asi proto. Takže na každý předmět neopakujete?

dalimil
Ukecaná baba ;) 2030 příspěvků 14.10.18 23:15

S páťákem se v týdnu učíme jenom před testem nebo zkouškou, či když musí umět něco zpaměti. Jinak úkoly mají vždy jen jeden, takže to má tak na 15 minut. Více učení věnujeme v sobotu dopoledne, to tak 2 hoďky tomu dáme…

problemova
Kecalka 189 příspěvků 14.10.18 23:16

@dalimil super, zkusím zavést… jen u nás dcera nenahlásí dopředu ani čtvrtletku takže musím předvídat co kde bude :lol:

Limi123
Závislačka 3524 příspěvků 14.10.18 23:37
@problemova píše:
@Rezii takže je dcera pomalá s úkoly… tomu ovšem nevím jak pomoct. Nejsou těžké jen se u nich ráda dohaduje a tím se vše protahuje a protahuje. Tak asi proto. Takže na každý předmět neopakujete?

To jako ze doma dobrovolne procvicujete kazdy predmet? Ja mam tedy deti jeste male, ale co si pamatuju, tak ukoly a opakovani se mnou nasi delali naposledy nekdy v prvni tride a pak jen tehdy, kdyz jsem si o to sama rekla. Ani by me nenapadlo, ze by se melo povinne opakovat denne kazdy predmet? Delala jsem vzdy jen ukoly a pak to, co bylo na pisemku, to jsme se s holkama ucily klidne venku. Mam jednu z nejnarocnejsich VS s cervenym diplomem, takze nedostatek opakovani s rodici na ZS mi asi nezpusobil trvale nasledky :-)

Zkus dat dceri vice odpovednosti… A proc nedela ukoly ve druzine?

Limi123
Závislačka 3524 příspěvků 14.10.18 23:39
@problemova píše:
@dalimil super, zkusím zavést… jen u nás dcera nenahlásí dopředu ani čtvrtletku takže musím předvídat co kde bude :lol:

Nemusis predvidat nic. Dej ji tu odpovednost, parkrat se spali a pak si na to bude myslet sama. Vzdyt uz je velka, to ji takhle budes kontrolovat i na vejsce?

Lenka_Hal
Kelišová 5322 příspěvků 14.10.18 23:58

V pate tride tak 15-30min denne v prumeru. Neuci se, jen delame ukoly. Ted zrovna zaciname nejaky text, precist, zpracovat, prepsat do zakladnich bodu (anglictina), to patri k tem nejdelsim (i tu hodku, ale nektere dny nema nic). Nesnasim to. Cokoliv jineho, ale tyhle extremne nudne texty nevim proc ale vetsinou o lidskych pravech, naposled o nejakych indickych detech, co se zeni/vdavaji uz v deviti (jak to ma desitileteho klujka bavit 8o ) :zed: asi si zase zacnu kousat nehty… :P

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >