Společné bydlení s tchány, stěhování

250
13.6.15 19:57

Spolecne bydleni s tchany/stehovani

Mohla bych vas prosim poprosit o nazor, ja uz nevim, co si vubec myslim/nemyslim :,(.
Bydlime pul roku s tchany ve spolecnem dvojgeneracnim dome. Vzdy jsme vychazeli super, jenze co jsme se pristehovali, je to teror. Ted uz je to ve fazi, kdy mi tchan ZaKAZUJe jezdit s malou kamkoliv, nemluvi se mnou, nadava…ja uz se tu bojim i dychat. Stve ho, ze nesedime s malou doma-ale my tak proste zijeme, porad nekde litame, vyletujeme, jezdim za rodinou…Snazila jsem se prizpusobivat, mluvit s nim, ale je to jen a jen horsi. pristehovali jsme se s tim, ze je to na 2roky-pak jsme planovali koupi domu bez hypoteky-platime tu minimum najem a vse setrime+uspory. Doted jsme bydleli v podnajmu, ale ten nam skoncil-prodavala byt majitelka.
Jenze asi to nezvladnu;((.
Tak ted stojim mezi rozhodnutim, jestli tu zivorit a prizpusobivat se tchanovi…nez koupime vlastni domek…nebo mame moznost jit do levneho podnajmu. Ale zejo, jsou ti penize navic, investice do ciziho..achjo…
Co byste delaly vy? Proste odesly a uskromnily se na 2-3roky nebo byste zustaly??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5932
13.6.15 19:58

Odejít. Vůbec nechápu, že tam ještě jste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
852
13.6.15 20:01

Nebyla bych tam ani náhodou. A už vůbec ne za takových podmínek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2929
13.6.15 20:10

Koupila bych dům s malou hypotékou, nechápu, proč čekat dva roky v šílených podmínkách jen kvůli tomu, že našetříte pár korun.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
13.6.15 20:14

Vazne?? :oops: ja to tu trpela, pac sem si rikala, jak sem nevdecna l, ze je to jejich dum a nechali nas tu bydlet za almuznu..tezce vykoupenou :zed:.. A ze vetsina zenskych by to proste prehlizela a nevsimaly by si toho-tchana. :oops:
Asi na to kaslu, asi to vazne nemam zapotrebi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lana Lanová
13.6.15 20:20

Takže pokud byste se drželi původního plánu, musela bys vydržet ještě rok a půl? Chápu, že je to krajně nepříjemná situace, ale pokud máš kam zalézt, zavřít dveře a tchána prostě nevnímat (já vím, to jede asi těžko, ale víš, jak to myslím), vydržela bych to. A to kvůli tomu vlastnímu bydlení, na které si šetříte. V případě, že by váš odchod do rýpálů způsobil, že je tenhle (ve vašem případě) reálný sen ohrožen, fakt bych zatla bych zuby.

Taky bych ti tady nejraději napsala, že bych na tvém místě hned odešla apod., jenže vlastní bydlení je pádný důvod k tomu to zvládnout.

A v úplně krajní nouzi bych zvážila možnost půjčky, hypotéky…

• Nahlásit
  • Citovat
250
13.6.15 20:28

@Lana Lanová prave to se ve me jeste pere-rikam si, ze sakrs neco vydrzim a.ze .proste hi budu ignorovat, budu slusna, ale nebudu se mu 100% podrizovat aby byl klid..jenze pak jsou dny, kdy je to tak strasny, ze… kde je ta hranice kdy jsou penize vic nez vlastni pohoda a pohodli-chapes..:) asi bysme si mohli vzit hypo-nebo spis pujvku se splatnosti jen par let-my uz mame vpodstate nasetreno na domek, ale pak jsou jeste vydaje okolo zejo a chteli jsme mit jistotu, ze to vse zvladnem bez stresu o penize atd..jen ja tak nemam rada pujcky, nikdy jsem zqdnou nechtela a proste znamenalo by to se halt vic na nejakou uskromnit a utahniut si dost opasek,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lana Lanová
13.6.15 20:36

@MiraMoo jak to tak čtu, tak ti ještě víc fandím, málokdo (hlavně v podobných diskuzích na emiminu :lol: ) je tak zodpovědný…

počítám s tím, že v partnerovi máš oporu, myslím, že byste to měli pořádně probrat ze všech stran společně a dát si např. nějaký termín, do kdy to ještě zkusíte vydržet

pokud půjdete do možnosti s půjčkou, budete se sice uskromňovat, ale to minimálně ty děláš už teď - po psychické stránce

musíš tedy zvážit, co je větší risk - tchánovci vs. půjčka, zkus si odpovědět např. na tohle: je to u rýpalů tak hrozné, že by mohli ohrozit tvou psychiku nebo vztah s partnerem? ovlivňuje tě to i mimo domov a s jinými lidmi?

• Nahlásit
  • Citovat
Lana Lanová
13.6.15 20:37
@MiraMoo píše:
Vazne?? :oops: ja to tu trpela, pac sem si rikala, jak sem nevdecna l, ze je to jejich dum a nechali nas tu bydlet za almuznu..tezce vykoupenou :zed:.. A ze vetsina zenskych by to proste prehlizela a nevsimaly by si toho-tchana. :oops:
Asi na to kaslu, asi to vazne nemam zapotrebi…

nám se to radí, když nejsme na tvém místě, musíš to posoudit sama :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
69307
13.6.15 20:43

No já bych tam nebyla aniomalem, ani za zlato s diamantama, ani omylem. Byla bych pryč, než by tchán řekl švec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20900
13.6.15 20:47

@MiraMoo Vůbec nezmiňuješ, jak se k tomu staví tvůj manžel. K otázce - ke společnému bydlení bych niky nesvolila, raději čekat déle v malém bytě, ale být svou paní, než žít týden s někým pod jednou střechou a být závislá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.15 20:53

@MiraMoo
zdraví máš jen jedno, život taky, tak si nic nenič a stěhuj se pryč. :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
13.6.15 20:55

Důležitá otázka je jak se k to u staví tvůj partner. Dokáže se tě proti otci zastat a upozornit ho, že se montuje do věcí, do kterých mu nic není, nebo tě v tom nechává plácat či dokonce stojí na straně rodičů? Pokud se za tebe dokáže postavit, zkusila bych si ještě s jeho rodiči promluvit ve čtyřech, vysvětlit jim, co vám vadí - že jste jim sice vděční za levné bydlení, ale to jim nedává právo řídit vám život a kafrat do toho, kdy a kam chodíte nebo jezdíte. Pokud tvůj partner za tebou nestojí, šla bych pryč co nejdřív i za cenu hypotéky, protože tohle taky může rozložit i váš vztah.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
13.6.15 21:25

@Kassy dekuji.. Todle je mozna taky trosku kamen urazu. Partner je na me strane, ale zaroven me v tom nechava placat samotnou. Neni moc doma, takze jsem tady s malou sama a kdyz napr vcera byla dalsi scena tchana-rekla jsem jim, ze s malou pojedu rano do aquaparku se znamou a dalsima detma-on udelal scenu, ze ma byt vedro a ze taham decko ve vedru a ze mam sedet doma kdyz sem mama :roll: :zed:,tak jsem cekala, ze manzel rano kdyz jsem s maliu odjizdela neco rekne-tchan me ignoroval a na zahrade mi slysitelne nadaval/ale radoby jen „pod fous“,tak nic nerekl a…
Do prime diskuze s nim proste nejde. Nikdy spolu moc nemluvili, dokonce bych rekla, ze se hi manzel az „boji“.. U nich se nikdy nemluvilo, no..

@hanka.br.
@Lana Lanová mooooc dekuju :hug: diky, ja dam vedet, jak to nakonec dopadne! Ale co tqk ctu, tak jsem asi spis blba…a mela bych si vic vazit nas -ja, mala, manzel a naseho klidku, nez skudlit na domek a mit nervy v kyblu.

Jako..On i ten teror jde zvladnout a vydrzet, ale jen urcitou dobu…pak kdyz je to kazdy den, je to depka a ja uz prestavam mit silu si udrzet „slusny chovani“ :) a to bych nerada, at uz je jaky chce, je to proste uz starsi pan a mam k nemu urcitou uctu, no :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
13.6.15 21:26
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie