Společný účet

Majulis
11.8.15 17:52

Společný účet

.

Příspěvek upraven 24.09.15 v 18:12

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

539
11.8.15 18:06

Typ účtu který požaduješ má mBank.

mbank.cz/informace-k-produktum/info/ucty/spolumajitele.html

Každý má své internetové přihlášení a svou kartu. V internetovém bankovnictví je vidět kdo zadal jaký platební příkaz.

S manželkou spolu bydlíme od 17ti let a od té doby máme jeden společný účet. Do nedávna jsme neměli ani žadný jíný účet (rozumněj každý ještě další svůj). Ty jsme založili teprve kvůli dalším možnostem spoření a aby nebyly peníze jen na jednom účtu u jedné banky. Oba máme přehled o všech příjmech a výdajích. Vyhovuje nám to a neměnili by jsme. Nedělíme peníze na moje a tvoje. Funguje to už přes 13 let.

EDIT: Odkaz nefunguje. Netuším proč, zkoušel jsem několik tvarů. Buď to hodí na špatnou stránku nebo error. Ale určitě to tam najdeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Majulis
11.8.15 18:18

.

Příspěvek upraven 24.09.15 v 18:12

• Nahlásit
  • Citovat
Meha
11.8.15 19:06

@Majulis My jsme to řešili před rokem. Ty píšeš, že to umožňují 3 banky, když jsme to zjišťovali my, tak rovnocenné vlastnictví účtu dvěma majiteli umožňovala jen již zmiňovaná mBank.
Nakonec jsme se ale rozhodli, že budeme používat jako společný účet můj účet, který mám stejně jako vy u ČS (vím, že hodně lidí ČS kritizuje, mně to tam vyhovuje - mám vše zadarmo, mám osobního poradce, mohu vše řešit přes telefon, email, online atd).
Manžel je jako disponent. Je pravda, že pokud bych se rozhodla, mohu ho od účtu odstřihnout.
Máme ale ještě i jiné účty, např. u Airbank spořící a tam je zase majitel on a já jsem jen disponent.
Co se týká smrti - v ČS to bylo možné sjednat tak, že manžel jako disponent bude moct s tím účtem nakládat i po mé smrti, účet nebude zablokovaný. Jen k datu úmrtí nahlásí banka notáři stav účtu a tento stav bude vstupovat do dědického řízení.

Musím říci, že nám společný účet velmi vyhovuje a že je vše takové jednodušší, transparentnější než dříve, kdy jsme měli každý účet zvlášť a na úhradě nákladů jsme se domlouvali ad hoc.

• Nahlásit
  • Citovat
1280
11.8.15 19:48

My jsme u KB a taky má každý svou kartu, své údaje na internetové bankovnictví..Oba máme důchodové pojištění od KB, ale když přítel otevře internet banku, tak se mu tam ukáže jen moje..Takže primárně je taky asi účet můj..i když on může s ním cokoliv dělat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2016
11.8.15 20:21
@SiriusGG píše:
Typ účtu který požaduješ má mBank.

mbank.cz/informace-k-produktum/info/ucty/spolumajitele.html

Každý má své internetové přihlášení a svou kartu. V internetovém bankovnictví je vidět kdo zadal jaký platební příkaz.

S manželkou spolu bydlíme od 17ti let a od té doby máme jeden společný účet. Do nedávna jsme neměli ani žadný jíný účet (rozumněj každý ještě další svůj). Ty jsme založili teprve kvůli dalším možnostem spoření a aby nebyly peníze jen na jednom účtu u jedné banky. Oba máme přehled o všech příjmech a výdajích. Vyhovuje nám to a neměnili by jsme. Nedělíme peníze na moje a tvoje. Funguje to už přes 13 let.

EDIT: Odkaz nefunguje. Netuším proč, zkoušel jsem několik tvarů. Buď to hodí na špatnou stránku nebo error. Ale určitě to tam najdeš.

Taky to máme hodně podobně a taky nám to tak vyhovuje, m-bank doporučuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.8.15 13:43

Taky o tom premyšlím že bych si nechavala mateřskou posilat k manzelovi a pozdeji i vyplatu…ale pokud se neco stane co pak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama