Spolubydlení pro maminky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.9.21 08:27

Spolubydleni pro maminky

Ahoj holky, maminky, tehulky..
Chci se v první řadě zeptat Vas, které jste hledali s prckem spolubydleni, zda se Vám to nakonec podařilo a pripadne na jakém serveru jste poptavaly?

Pak další dotaz zni- nebude problém s příspěvkem na bydlení od státu v případě spolubydleni?

Ja jsem momentálně ve spatne situaci. Jsem těhotná, otec dite nechce, tak jsem na to sama. Ja bych si mimco chtela nechat, ale situace je velmi špatná. Nemuzu si z mateřské dovolí platit sama nájem. Mamka rekla, ze kdyz bude nejhůř, můžu k ni, ale moc se na to netvari, uz me taky zacala premlouvat at jdu na potrat. Me jako nejlepší varianta prijde spolubydleni, a koneckonců muze byt s prckama sranda, budeme si pomáhat, navzájem hlídat děti, proste nebudeme na to samy.

Děkuji za odpovědi :*

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2896
20.9.21 08:33

Ano, ve Tvé situaci je to dobrý nápad, sama bys to těžko utahla, tak třeba najdeš ženu, která je v podobné situaci..
Můžeš zkusit www.espolubydleni.cz
A pak třeba nějaké Fb skupiny, kde se sdružují maminky z tvého okolí, nebo ženy v nouzi, zkus zadat různé názvy do vyhledávače a něco určitě najdeš..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26462
20.9.21 08:40

Neni to špatný nápad, jen bude problém s tím příspěvkem na bydlení, myslím, že se berou příjmy všech, co v tom bytě bydlí. Hlavně si vyrid alimenty na dítě i sebe, dostaneš rodicak (možná máš nárok i na mateřskou). Kde hledat spolubydlící nevim, zkusila bych i tady nebo třeba nějaký bazar na fb co máte od vašeho města, tam se taky nabízí spolubydleni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2802
20.9.21 08:46

Já bych do toho nikdy nešla, je to dost risk. Není lepší nějaká mini garsonka? Nebo za 1kk v paneláku taky nedáš moc. Půjdeš mít mateřskou nebo jen rodicak? I kdyby jen rodicak, nastav si ho do 2 let, to ti vyjde na nějakých 12,5 tis, plus alimenty na tebe i dítě, plus příspěvek na bydlení, příspěvek na dítě… to ti vyjde v klidu. Vyskakovat si nebudeš, ale s tím předpokládám počítáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4097
20.9.21 09:03

Otec dítě nechce, podporu rodiny nemáš, vlastni bydlení nemáš, na nájem nemáš. Ten potrat zní docela rozumně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6977
20.9.21 09:10

Já bych na to nespolehala, vždyť to může fungovat jen přechodnou dobu a co pak, neumím si představit bydlet s cizí ženskou. Zařid se tak aby jsi byla samostatná, budeš mít nárok na alimenty, příspěvek na bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 10:15

On mi alimenty dávat nebude. Je to cizinec a rekl, ze jestli si to nechám, tak se vrati zpatky do své země..materskou i rodicak mít budu…ale když si rodicak dam na 2 roky pak zase budu řešit soukromou školku za minimalne 10 tisic jak jsem tak koukala…

ja vim ze je potrat rozumnější, ale ja uz mam za sebou zamlkly tehu plus 1 potrat v 17ti letech..

Asi bych potřebovala slyšet od někoho, kdo byl ve stejný situaci, ze se to da zvládnout.. :( :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
2896
20.9.21 10:24
@Anonymní píše:
On mi alimenty dávat nebude. Je to cizinec a rekl, ze jestli si to nechám, tak se vrati zpatky do své země..materskou i rodicak mít budu…ale když si rodicak dam na 2 roky pak zase budu řešit soukromou školku za minimalne 10 tisic jak jsem tak koukala…

ja vim ze je potrat rozumnější, ale ja uz mam za sebou zamlkly tehu plus 1 potrat v 17ti letech..

Asi bych potřebovala slyšet od někoho, kdo byl ve stejný situaci, ze se to da zvládnout.. :( :zed:

Já sice v té situaci nebyla, ale zvládnout se dá vše, jen je to někdy obtížné.. Zkus ty skupiny a uvidíš, odstěhovat se můžeš vždycky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26462
20.9.21 10:25
@Anonymní píše:

Asi bych potřebovala slyšet od někoho, kdo byl ve stejný situaci, ze se to da zvládnout.. :( :zed:

No bez alimentů to půjde těžko, ono když je nemáš, tak pak nemas nárok ani na některé dávky. Nemůžeš mít při matersky nějaký přivýdělek z domova? To by se možná dalo zvládnout, jinak to ale bude hodně drsné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 11:40
@Kriss Tina píše:
No bez alimentů to půjde těžko, ono když je nemáš, tak pak nemas nárok ani na některé dávky. Nemůžeš mít při matersky nějaký přivýdělek z domova? To by se možná dalo zvládnout, jinak to ale bude hodně drsné.

Muzu se zeptat na jake dávky nemam nárok, když nebudu mít alimenty? O tomhle jsem ještě nikdy neslyšela :( 8o

• Citovat
  • Nahlásit
2563
20.9.21 12:02
@Anonymní píše:

To, že je cizinec neznamená, že ti nemusí posílat alimenty, některý země mají naopak větší „bonusy“ než tady, nebuď blbá a zjisti si co a jak…
Jinak ano, zvládnout se to dá, ale budeš jen přežívat a to dítě taky, s trochou štěstí potkáš chlapa co ti pomůže a vyhrabeš se z toho, ale je to spíš náhoda a ne pravidlo, většinou se v tom pak plácáš a to dítě pak taky, protože zná jen tuhle sociální bublinu, ona mateřská láska je krásná, ale lidi potřebují i materiální věci.
Já se z podobný situace dostala, ale už v těhotenství jsem měla vlastní bydlení a velkou podporu rodiny a i tak to bylo těžký, takže vím o čem mluvim, bez toho bych se pořád plácala v počítání, kolik ještě můžu koupit jogurtů do další výplaty a prodávala svoje věci, abych měla na vánoční dárky a takhle bych dlouhodobě žít nechtěla, fakt to promysli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6977
20.9.21 12:06
@Anonymní píše:
Muzu se zeptat na jake dávky nemam nárok, když nebudu mít alimenty? O tomhle jsem ještě nikdy neslyšela :( 8o

Když neuvedes otce do rodného listu a nebudeš požadovat alimenty, tak myslím nemáš nárok na příspěvek na bydlení a jiné sociální dávky.. Protože o dítě se mají především starat rodiče ne stát.. Ale třeba se pletu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
948
20.9.21 12:22

No většinou se tu ještě s oblibou radí různé azyláky a domovy pro ženy s dětmi.

Spolubydlení může fungovat, ale chce si to sednout i názorové.

Ohledně alimentů bych zkusila se obrátit se Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí se sídlem v Brně, který má na starost tyhle věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26462
20.9.21 12:43
@Anonymní píše:
Muzu se zeptat na jake dávky nemam nárok, když nebudu mít alimenty? O tomhle jsem ještě nikdy neslyšela :( 8o

Mam pocit že na přídavek na dítě a pak na příspěvek na bydlení. Protože dítě má v první řadě zabezpečit rodič a stat až potom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
20.9.21 12:45

Nikdy více…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu