Spolubydlící a praní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.16 19:26
Spolubydlící a praní

Prosím o radu, před časem jsem sem psala o své spolubydlící. Začalo to tím, že mi zatajila, že se léčí z alkoholismu a řekla mi to až když po mě požadovala abych odstranila alkohol z ledničky. V tom jsem jí raději vyhověla. Potom mi oznámila, že si do kuchyně dá morčata a na balkon pytle se senem. To se mi nelíbilo kvůli jídlu ale tak nějak jsem to skousla ale majitele si všimnul pytlů na balkoně a když se mě zeptal já mu lhát nechtěla. Nelíbilo sem u to ale uznal, že on do toho nemá co mluvit. Tak jsem spolubydlící večer požádala, jestli by si morčata mohla odnést k sobě do pokoje, neudělala to. Po týdnu za mnou byl majitel v bytě protože jsem s ním potřebovala něco vyřešit a všimnnul si, že morčata jsou pořád v kuchyni, tak spolubydlící vynadal a ona je tedy odnesla. Vím, neměl se do toho plést a já neměla právo mu nic říkat. Měla jsem si to s ní vyřídit sama ale ona na mé prosby nereagovala. Pytle na malém balkoně zůstali a to už jsem rezignovala, nemůžu jí omezovat, balkon jsem jí tedy přenechala. Dále máme jen jednu pánvičku, je pořád zamazaná od sádla, spolubydlící ji po sobě nemyje, myju jí já. Po tom jak jí majitel vyndal asi nemám právo po ní chtít aby si po sobě uklízela. Poříádila jsem si sendvičovač a spolubydlící ho bez mého svolení začala používat, skousla jsem i to. Pokud jsem nechtěla aby ho používala, měla jsem ho mít u sebe v pokoji. Jenomže teď začínám hodně šetřit na vodě, protože spolubydlící pere každý den a to 2× - a 3×. Já peru 1 týdně, stačí mi to. Ale chci se zeptat, jev možnost nějak ušetřit na vodě? Asi mi moc nepomůže levnější proud když vodu ohřívám plynovým kotlem a i jím topím? Mám pomalu strach z vyúčtování a tak raději šetřím abych pak na nedoplatek měla. Sice potřebuji nové brýle, pc a mobil mi také už odchází ale holt chtěla jsem bydlení, tak ho mám. Vím, platit budeme obě půlku ale tak já šetřím i na tu půlku. Možná by pomohlo, kdybych nosila oblečení delší dobu a prala jsem jednou za dva týdny? Možná bych se mohla sprchovat menší dobu? Já správně tuším, že jí v praní omezovat nemůžu, tak hledám typy, jak omezit sebe. Le už nevím jak. Vím, že nemám právo po spolubydlící chtít aby praní omezila.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
misa.859
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 04.04.16 19:31

Já bych spíše vyhodila spolubydlící a hledala bych někoho jiného nebo to prostě spolubydlící říci narovinu, že by měla vodou šetřit

blabla123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.16 19:32

Pamatuju si tě zakladatelko z minulé diskuze. To vážně pere 14-21× za týden?

Šmoulice
Kelišová 7415 příspěvků 04.04.16 19:32

Takovou spolubydlící bych chytla, nakopala do (!) a vyrazila s ní dveře :-)
A bylo by po problému ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.16 19:33
@misa.859 píše:
Já bych spíše vyhodila spolubydlící a hledala bych někoho jiného nebo to prostě spolubydlící říci narovinu, že by měla vodou šetřit

Myslíš, že mám na to právo? Něco jí říct? Jinak vyhodit jí nemůžu, má smlouvu s majitelem stejně jako já.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.16 19:34
@blabla123 píše:
Pamatuju si tě zakladatelko z minulé diskuze. To vážně pere 14-21× za týden?

Bohužel ano.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.16 19:35
@Šmoulice píše:
Takovou spolubydlící bych chytla, nakopala do (!) a vyrazila s ní dveře :-)
A bylo by po problému ;)

Jo ale jak potom budu platit nájem? Ke mě se zrovna zájemci o spolubydlení nehrnuli:-(

misa.859
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 04.04.16 19:35
@Anonymní píše:
Myslíš, že mám na to právo? Něco jí říct? Jinak vyhodit jí nemůžu, má smlouvu s majitelem stejně jako já.

proč bys na to neměla právo. Prostě jí řekni, co si myslíš, že to není normální prát až takhle. Ta snad zapíná pračku kvůli jedný věci. A nebo to říci majitelovi, ať jí domluví

hanka.br.
Generální žvanilka 20320 příspěvků 04.04.16 19:38

Myslím, že se v minulé diskuzi praktické rady objevily. Spočítejte si, kolik stojí jedno vyprání, a zaplaťte každá tolik, kolikrát perete. Jinak nechápu, proč bys neměla mít právo chtít, aby spolubydlící po sobě uklízela nebo nepoužívala tvoje věci. Tolik ji potřebuješ? Určitě bys našla jinou spolubydlící. Musíte si stanovit jasná pravidla užívání bytu, svých věcí a vyúčtování, jinak to bude jenom pro tebe stres.

AjinaVlada
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 04.04.16 19:38

Ja bych ji to rekla na rovinu jinak at jde…nebo bych ji poslala rovnou do :cert:

blabla123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.16 19:38
@Anonymní píše:
Bohužel ano.

Ježíš, to snad pere po jednom tričku. Pamatuji si, jak jsi psala, že je „blázen“ a je často na léčení. Jak často na tom léčení je? Či už na něm není?

Gina108
Generální žvanilka 23861 příspěvků 04.04.16 19:38

Pamatuju si trochu tu tvou minulou diskuzi. Nějak z toho vyplynulo, že bys měla spolubydlící vykopnout, ale netuším za jak dlouho a kdy.
No tak si to spočítejme. Kolik prožere vody taková pračka na jedno vyprání? Google říká, že moderní to zvládnou se 40 l, deset let stará pračka spotřebuje i 90 L vody.
Takže počítejme těch 90 l. U nás kubík studené vody stojí 85 Kč (vodné i stočné).
Takže 1000 l stojí 85 Kč 90 l stojí 7,65 Kč. A to u vás bude asi ještě míň, my jsme region s nejdražší vodou :cert: a pračka asi taky tolik žrát nebude… :nevim:

Kacik1988
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.16 19:39

S takovou bych nebydlela, ona bude rozhazovat, ty budeš šetřit s prominutím jako blbec a k čemu, když to pak bude stejně na půlku?

CokeLady
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.16 19:40
@Anonymní píše:
Jo ale jak potom budu platit nájem? Ke mě se zrovna zájemci o spolubydlení nehrnuli:-(

A proč? Spolubydlící je zjevně nějaká existence, já bych s nikým takovým nebydlela… ty jí dotuješ její kraviny jako je praní 20× týdně a smradlavá morčata v kuchyni? To se nezmůžeš na lepšího spolubydlícího? Ty si sama pronajímáš byt a k sobě pak sháníš spolubydlícího? To bys fakt neutáhla garsonku sama? Jsi smíření s tím prát jednou za 14 dní, abys vyrovnala, že ona za těch 14 dní pere 50×? Přijde ti tvoje chování logické?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.16 19:40
@misa.859 píše:
proč bys na to neměla právo. Prostě jí řekni, co si myslíš, že to není normální prát až takhle. Ta snad zapíná pračku kvůli jedný věci. A nebo to říci majitelovi, ať jí domluví

No majiteli raději ne, posledně jak jí vynadal tak chudák brečela. Bylo to fakt moc. Musím nějak sebrat odvahu. Je pravda, že jednou zapnula pračku a šla spát, pračku jsme potom vypínala a otevřela jí (mám horem plněnou) a měla tam sotva čtvrt bubnu:-( Podle mého kamaráda se prý nudí a tak pere ale mě se zdá., že je na tom závislá, prostě, že si místo chlastu našla to praní :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama