Sport x neplodnost

533
11.4.07 08:30

Sport x neplodnost

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat na radu zkušenějších. Už 7 měsíců se s manželem pokoušíme o mimi a zatím bez úspěchu. Začínám trošku panikařit a říkám si co asi dělám špatně. :oops: :evil:

Jsem nadšený sportovec, denně cvičím buď aerobic nebo běhám.
Nesetkala jste se některá s názorem že když se pokoušíme o mimi, tak se to nemá? Nebo naopak, že to nevadí??Moc díky za všechny rady a názory, sport omezovat bez důvodu nechci, mimi je samozřejmě velký důvod, takže když mě „přemluvíte“… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5430
11.4.07 09:01

Zuzi sport pokial nerobis vrcholovo tak to nevadi, ja som prvykrat otehotnela, a tiez som denne cvicila teabo, beh, pilates. Bohuzial to dopadlo zle a to nemalo so sportom nic spolocne, tam bola ina pricina a teraz sa snazime tiez 7 mesiacov a este nic. Sledujes si plodne dni? Ak sa vam to nepodari za rok treba ist na vysetrenie, ale urcite sa skoro zadari, drzim palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
11.4.07 09:46

Ahoj, já jsem taky nadšená sportovkyně, loni jsem celou zimu proběhala na lyžích, i když jsem už byla těhu a ještě to nevěděla a dopado to dobře:)) Zuza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9674
11.4.07 10:54

Ahoj, já taky zastávam názor, že sport nevadí. Spíš by mohla mít vliv třeba nízká váha( nebo spíš BMI)…Já chodila na aerobik skoro celej první trimestr a Dr. řikal, že pokud sem zvyklá cvičit a těhu je bezproblémový, tak se nemam omezovat.

Taky mě napadlo: plodíte cíleně? Myslim tim každý den několik dní kolem předpokládané ovulace?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
11.4.07 11:46

Zuzka,
opravdu by takové sportování nemělo být naškodu. Pokud máš ráda pohyb, zkus cvičit Mojžíšovou, hodně tyto cviky pomáhají. Zkus zjistit, jestli u vás je nějaká rehabilitační sestra, která by tě tyto cviky naučila. Já cvičila podle knížky. JInak se ještě doporučují bříšní tance.

Hodně štěstí, ať se brzy zadaří!

Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
533
11.4.07 13:13

Moc díky za názory holky, už prostě nevím co je špatně.Asi nic a já jsem jenom netrpělivá, ale znáte to! :oops: :roll:

První měsíce jsme se nesnažili cíleně, spíš kdy se nám chtělo a zpětně uznávám že to bylo mimo ovulaci, ale teď cca 2 měsíce už dávám pozor na ovu a už by to teda mělo přijít!!Nebo!! :D

Taky jsem se rozhodla, že si koupím ovu testy.Malý problém je, že manžel jede na služebku a vrací se mi 12DC hodně v noci, tak budu doufat že ovu bude 13DC a spermijky budou natěšené :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5430
11.4.07 13:59

Zuzi tak 2 mesiace je ozaj malinko, tentokrat to vyjde :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
24.7.07 18:58

Já jsem denně sportovala (vytrvalostní běh, posilovna, sezóní sporty) a čtyři roky jsme se s manželem snažili o mimčo. Mezitím jsem 3× podstoupila IVF a 1× laparoskopii, kde mi bylo sděleno, že jsem sterilní a děti mít nikdy přirozenou cestou nebudu. V prosinci jsem onemocněla zápalem plic a dva měsíce jsem pouze ležela (žádná práce, žádný sport). Nyní jsem v sedmém měsíci těhotenství. Tak nevím. V každém případě držím pěsti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama