Repromeda Brno nebo jiný CAR?

934
26.3.07 13:40

REPROMEDA

Ahojte holky :wink:

Měla bych na Vás dotaz :)

Právě se rozhodujeme do jakého Caru v Brně jít. Zatím jsem částečně rozhodnuta pro REPROMEDU. Proto bych ráda uvítala jakoukoli informaci, co se tohoto centra týče.
Doporučení od lékaře mít budu a nejspíš, tak na 98% nás čeká IVF. Chtěla bych vědět, jak jste spokojeni. Jak dlouho je čekací doba od prvního objednání po tel. po osobní konzultaci?? A jak jsem spokojeni s péčí??

Předem děkuji za informace. Uvítám i negativní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

185
26.3.07 15:06

ahoj,
do Repromedy chodím od září loňského roku. Jsem po počáteční nedostatečné důvěře maximálně spokojená. čekací doba žádná, vezmou tě hned, každé konzultace s tebou velmi ochotně provádí, nečekáč v čekárně, příjemné prostředí. Šla jsem tam poprvé bez doporučení lékáře, uděli nám SPG a mě vyšetření krve na hormony.
Hned na další schůzce nám sdělili dosti špatné výsledky (oběma) a hned navrhly IVF, proto jsem psala o počáteční nedůvěře.
Ale tím, že mi zjistili problém se štítnou žlázou a poslali mě k endokrinologovi a po té až se vrátím jsem se přesvědčila, že je to ok. I SPG manžela jsem si ověřovala na Obilném trhu a je to ok. Navíc na Obilňáku jsou strašné čekací lhůty a to prostředí na mě působilo dost depresivně.
V únoru jsem se vrátila zpět do Repromedy, už s probíhající léčbou ŠŽ a udělali nám genetiku, ta vyšla dobře a nyní procházíme prvním IVF+ICSI. Kdykoliv mám problém nebo nevím co a jak, hned můžu přijet a vše se mnou ochotně řeší. Za cca. 14 dní jdu na odběr vajíček tak Ti můžu poreferovat další nové poznatky :)
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
934
26.3.07 15:16

LUCISKA,

moc dekuji za povzbuzuji informaci…

Studovala jsme i jejich web… a toto centrum mi doporucuje muj Gynekolog, nejka s nimi spolupracuje.....

A jak dlouho trva objednaci lhuta??…

Moc Ti drzim pesti, aby vam to vyslo!

Takze ted stimulujes… no 14 dni utece jako voda:-)

Budes moc hodna, kdyz mi zase pisnes, co a jak…

Krasny den! a to ze opravdu je…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
26.3.07 15:42

nemáš zač :)
nenazvala bych to objednací lhůtou, já jsem tam volala a hned ten týden jsem byla na první návštěvě. Není dlouhá vše s tebou proberou a budou chtít udělat testy, sdělí Ti za jak dlouho budou výsledky a rovnou si tě objednají na první delší konzultaci.
Oproti tomu na Obilném trhu jsem čekala třeba měsíc a půl.
V Repromedě je navíc takové „domací prostředí“ :) a opravdu velmi ochotný personál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
934
26.3.07 15:47

Lucicku, pomalu se zacinam tesit:-)

No jsme zvedava, nejake vysledky si vezmu od sveho Dr. a zavolam tam… SPG nam teda jeste nedelali… tak na ten sjem taky zvedava, i kdyz u nas problem s otehotnenim nejspis nebude, jen to nedojde na to spravne misto…

No jsem zvedava, podle fotek to tam vypada prijemne…

Tak ja padim domu, vecer mrknu z domu :wink:

Zatim hezke odpoledne!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
934
27.3.07 13:20

Holky, to uz nikdo nenavstevujete Repromedu? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
27.3.07 13:52

Já chodím do Unici ale píšu s holčinou jménem Dadka, a ta má první dítko z Repromedy a včera jí tam potvrdili na UTZ druhé těhu. Z toho co píše, velmi lituji, že jsem si vybrala Unicu a ne Repromedu, váhám o přestupu. Jinak přeju hodně štěstí a brzké těhu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
934
27.3.07 14:19

Jeeee PUSIKU, super!!!

O UNICE jsem take slysela… teda respektive neco si precetla…

Dadka - velka gratulace!!!

Takze je s pristupem spokojena??…to je super a mate nejakou diskuzi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
28.3.07 14:27

píšeme si na www.neplodnost.cz. V pokojíku IVF 2007. Klidně přijď a Dadka ti určitě ráda poradí s čím budeš chtít. Do Unici nedoporučuji, platíš prodlouženou kultivaci a trasfér se koná už 3 den a né až pátý. Takže dostaneš osmibuněčná embria a né blastocity. Přitom blastocity se daleko lépe ujímají a hlavně se už pozná líp která embrijka jsou špatná. Já byla při svém prvním IVF pěkně pitomá , že jsem netrvala na delší kultivaci, když už ji platím. Celá nedočkavá už už aby byly embrijka u mě , no a teď mám smůlu a musím na KET. Třeba kdyby déle kultivovali tak vybrali ty správné. No nedá se to stopro určit. Pokud nevíde KET, budu se rozhodovat jestli zůstanu nebo ne. Tobě hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
934
28.3.07 14:39

Pusiku, dekuji, urcite nakouknu - dekuji za pozvani:)) a hodne stesti, at to vyjde!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12914
7.3.08 11:28

Kez By: ahoj sem tu mezi vami dnes poprve.My sme s manzelem uz byli na doporuceni dr v Repromede a zatim dobry, no teda jako lidi tam dobry ale vysledky blby :-(. jinak zatim nic vic o repromede nevim jen to ze se hodne zabivaji embriema a jejich vyzkumem jako jediny tady v Brne. taky bych rada slysela na ne neci nazor a zkusenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
7.3.08 11:34

ahoj ilco,

Repromedu mohu jenom doporučit, jak z vlastní zkušenosti tak i ze zkušenosti mých přátel. Byli jsme tam s manželem velmi spokojeni, všichni jsou tam moc příjemní a vstřícní. Pomohli nám k největšímu štěstí v našem životě!! :D
Pokud se nám druhé mimi nepodaří přirozenou cestou, máme tam schované ještě dva mrazáčky.
Co se týče diagnozy problém byl u mě i u manžela - on 5% pohyblivých spermii a já se léčím se štítnou žlázou a k tomu mám jěště PCO.

Pokud by tě zajímalo něco konkrétního napiš, rádá Ti co budu vědět zodpovím

Luciška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12914
7.3.08 11:48

Luciska: no teda ty si mi udelal ohromnou radost :-) jo zajima me snad vsechno.
U nas je to tak ze manzel pred 10lety prodelal nehodu na motorce a tak mel pocit ze asi neni neco v poradku kdyz nam to (sice je to jen pul roku)nejde. Tak ho muj dr poslal at si skoci na SPG no tak tam sel na odber no a na vysledky sme sli spolu, byli do dvou dnu. No ja to necekala ze to bude tak spatny a rozbrecela sem se tam, strasne me to mrzelo. Takze sme se ani moc nezvladli zeptat co a jak dal. Muj manzel jich pry ma malo a malo pohyblive. progresivne rychle tech ma 0% a pomalu tech ma 25% a s normalni morfologii jichh ma 13%. jak byl na tom tvuj manzel? No a ja sem vpodstate na zadnym vysetreni jeste nebyla. Akorat ted sem byla u svyho dr s vysledkama tak mi udelal prohlidku a podle vysledku jestli nebudu mit nejou tu potvurku (kvasinky,…) tak se obedname do repromedy. kdy vas vzaly na konzultace a jak to probihalo a za jak dlouho si cekala mimco?
Pokud ti to nevadi rada bych vedela vsechno, chci byt na to pripravena a ne se tam zase hroutit. sem strasna citlivka vsecko me rozbreci i blba reklama na plynky :-) :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12914
7.3.08 13:03

a jeste mam otazku ke ktere dr ste v repromede chodili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
7.3.08 15:23

Tak já Ti to zkusím celé popsat :)
do repromedy jsme přišli v září 2006, to bylo po půl roce snažení, přišlo mi to divný a chtěla jsem mít jasno.
Udělili manžovi SPG a mě odběr krve na hormonální rozbor.
To dopadlo tak jak jsem ti psala, manža 5% pohyblivých jinak mrtvé a zmutované a já totálně všechno špatně. Zjistili mi tu špatnou funkci štítné žlázy, vysokou hladinu testosteronu a ostatní hormony vypovídaly o tom, že vůbec neovoluji=PCO. Takže nejdřív jsem musela začít řešit tu štítnou žlázu, v Brně máme strašně dlouhé objednací lhůty, takže než jsem se někam dobrala a navrhli mi léčbu tak byl únor 2007 a to jsme se vrátili zpět do repromedy.
Ještě jsem zapoměla, že v prosinci jsme byli oba na odběru krve kvůli genetice, trvá to přes měsíc než příjdou výsledky, tak si to nechte udělat co nejdříve. Genetiku naštěstí máme naprosto v pořádku. Toto vyšetření se dělá jenom jednou v životě a je zdarma.
No a k tomu únoru, provedli se znovu vyšetření, já i manža (SPG se po 3 měsících dělá znovu) a připravili nám plán.
Dají ti různé léky (prášky a injekce) aby si v tvojem těle vypěstovali ve vaječnících plno folikulu, ze kterých pak odebírají ty vajíčka. Tady je to tak, že každý má léky rozdílné je to právě podle té hormonální hladiny. No a pak už chodíš jenom na kontrolní UTZ, kde se sleduje růst a počet těch folikulů, aby se naplánoval včas odběr.
U mě se musel první cyklus přerušit ještě před odběrem, protože se mi udělala cysta. Taky jsem to obrečela, ale zase jsem nabrala optimismus, že nic není ztraceno. V Repro mi udělali punkci cysty a já počkala na měsíčky a začali jsme znovu. Tentokrát to vyšlo ok, 12. května mi dělali odběr a 17. května mi tam šoupli dvě embrijka. Vajíček mi odebrali 11, 8 se podařilo oplodnit a 4 to přežili do toho páteho dne a v pořádku, takže 2 máme zamražený, kdyby se nám druhý mimčo nepodařilo přirozenou cestou.
Injekci se vůbec neboj, nebolí to, píchala jsem si je sama, ukázali mi jak a fakt je to bezbolestné.
Chodila jsem k doktorce Hromadové, ale vyšetřovali mě i ostatní, při těch častých návštěváchto ani jinak nejde, ale maximální spokojenost!

11. června mi paní doktorka potvdila srdeční akci u jednoho embrijka a těd máme doma nádhernýho chlapečka :D

Pokud Ti můžu poradit, naprosto se odprosti od toho, že něco takovýho podstupuješ, musíš si neustále opakovat, že se nic neděje a že všechno dobře dopadne. A už vůbec nikam nespěchejte, pěkně v klidu, objednejte se na tu první konzultaci, stejně musí vyšetřit ještě tebe a uvidíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama