Sprostá slova u 5letého

8.7.15 14:57

Sprostá slova u 5 letého

Ahoj, potřebovala bych od vás poradit. Malému je 5 a pořád mluví sprostě samé dop*****, pí**. atd.
S domova to nemá my sprostě nemluvíme vůbec, ze školky taky ne jelikož jsem se na to ptala pí. uč.
Od září má jít do školy, bojím se, že to bude používat i tam.
Jinak se to snažím řešit tím, že mu vždycky vysvětlím, že to říkat nemá, jenomže to vydrží den a potom zase, nemáte někdo nějaké rady?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2735
8.7.15 15:08

Nejlepší je ingnorovat to, pokud vysvětlení nepomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13606
8.7.15 15:10

Jestli dostava nejake penizky, tak treba za jedno sproste slovo koruna, dve…
Nebo, to praktikujeme na taborech, za kazdy sprosty slovo, 5-10 drepu ;)
Nechodi na krouzek? Tam by to taky mohl chytit :think: nebo tv…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
872
8.7.15 15:27

Také jsme si mysleli, že to nemá ze školky a pak se nabonzoval sám stylem:
„my si vždycky sedneme s ríšou do koutku a šeptáme si tam - do pr…, kur.., pí…, aby to paní učitelky neslyšely, protože to se nesmí takhle mluvit“. pak o tom mají mít paní učitelky šajna, nemají šanci :lol:

jinak v extrému zabralo naprosté ignorování - z nějakých třiceti! nadávek (to fakt jen provokoval) jsme se dostali na 10. pak jsem nasadila „trestné body“ - prostě za pět obrázků prasete za den zákaz koukání na pohádky v televizi. co sprosté slovo, to prase. teď to padne tak jednou za den a ještě se chytne za pusu a řekne pardón.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22844
8.7.15 16:50

Tohle nosí děcka vždycky ze školky a pak testují, co to s rodiči udělá. Prostě se jim líbí, že na ně můžou. Takže nejlepší je nereagovat nijak, maximálně zkonstatovat - prosím tě co to je? takový slovo nesmlsný, to jsem nikdy neslyšela, to je určitě nějaká hloupost a budou se ti všichni smát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54099
8.7.15 16:57

Tak u nás neštěstí stačilo vysvětlit, že takhle Teda ne Že to není hezký, že se to nelíbí ani mě a ani nikomu okolo. a ze jestli to uslyším ještě jednou, tak opravdu dostane přes pusu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
8.7.15 17:01

Někde to slyšet musel. Stačí jednou.
U nás většinou stačila domluva a nemluvit slova, které nechceme slyšet u dětí - nemusí to být jen slova neslušná… Starší dítě má 12r a zatím se drží i když jednou za čas zkusí ty slova nespisovná/nevhodná.

U kamarádky doma mluví sprostě, mluví tak i jejich děti a ona se velmi diví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.15 18:22
@jruz píše:
Také jsme si mysleli, že to nemá ze školky a pak se nabonzoval sám stylem:
„my si vždycky sedneme s ríšou do koutku a šeptáme si tam - do pr…, kur.., pí…, aby to paní učitelky neslyšely, protože to se nesmí takhle mluvit“. pak o tom mají mít paní učitelky šajna, nemají šanci :lol:jinak v extrému zabralo naprosté ignorování - z nějakých třiceti! nadávek (to fakt jen provokoval) jsme se dostali na 10. pak jsem nasadila „trestné body“ - prostě za pět obrázků prasete za den zákaz koukání na pohádky v televizi. co sprosté slovo, to prase. teď to padne tak jednou za den a ještě se chytne za pusu a řekne pardón.

To je taky možný s tou školkou :D Nicméně děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.15 18:24
@inkakřivák píše:
Tohle nosí děcka vždycky ze školky a pak testují, co to s rodiči udělá. Prostě se jim líbí, že na ně můžou. Takže nejlepší je nereagovat nijak, maximálně zkonstatovat - prosím tě co to je? takový slovo nesmlsný, to jsem nikdy neslyšela, to je určitě nějaká hloupost a budou se ti všichni smát.

Ale já si právě taky myslím, že to má ze školky, ale pí. uč. říkali, že ne.
Děkuji za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.15 18:25
@-Evka- píše:
Někde to slyšet musel. Stačí jednou.
U nás většinou stačila domluva a nemluvit slova, které nechceme slyšet u dětí - nemusí to být jen slova neslušná… Starší dítě má 12r a zatím se drží i když jednou za čas zkusí ty slova nespisovná/nevhodná.U kamarádky doma mluví sprostě, mluví tak i jejich děti a ona se velmi diví.

Jenže mi doma sprostě opravdu nemluvíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.15 18:27
@kaja00 píše:
Jestli dostava nejake penizky, tak treba za jedno sproste slovo koruna, dve…
Nebo, to praktikujeme na taborech, za kazdy sprosty slovo, 5-10 drepu ;)
Nechodi na krouzek? Tam by to taky mohl chytit :think: nebo tv…

Penízky zatím nedostává, jelikož je mu 5, ale dřepy můžu vyzkoušet :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.15 18:28
@Petra Z píše:
Tak u nás neštěstí stačilo vysvětlit, že takhle Teda ne Že to není hezký, že se to nelíbí ani mě a ani nikomu okolo. a ze jestli to uslyším ještě jednou, tak opravdu dostane přes pusu

Fyzické tresty doma nepodporujeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2011
8.7.15 18:48

Náš malej je taky sprostej, až se kolikrát divím, kam na to chodí. Doma tak nemluvíme. On nemá problém svou sestru nazvat ty p…, to teda mi párkrát ruky vyletěla sama od sebe. Ale hodně ubral, když sem mu řekla, že za každé sprosté slovo mu umyju pusu mýdlem. Jednou k tomu málem došlo, ale stačilo jen naznačit a slušnějšího kluka sem neviděla. Nosí to ze školky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3159
8.7.15 18:56

Mi stačilo, když jsme byli v restauraci, kde byly prolézačky. Tam mluvili děti tak hrozně sprostě, že jsem byla znechucena. :poblion: A že by jim něco rodiče řekli? Néééééé. Byli jsme tam poprvé a naposled. Každopádně stačí vykouknout u nás hlavu z okna směrem k dětskému hřišti. To, jaká slova školkové děti a děti max prvního stupně ZŠ používají, to by se člověk pozvracel. Dokonce to jsou děti z našeho dvora, takže maminy musí slyšet, jak se jejich smrádě baví mezi dětmi. Problém je, že to pochytí od takových spratků i ti slušnější děti a pak jsou rodiče nešťastní. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.15 19:02
@TSMoruga píše:
Mi stačilo, když jsme byli v restauraci, kde byly prolézačky. Tam mluvili děti tak hrozně sprostě, že jsem byla znechucena. :poblion: A že by jim něco rodiče řekli? Néééééé. Byli jsme tam poprvé a naposled. Každopádně stačí vykouknout u nás hlavu z okna směrem k dětskému hřišti. To, jaká slova školkové děti a děti max prvního stupně ZŠ používají, to by se člověk pozvracel. Dokonce to jsou děti z našeho dvora, takže maminy musí slyšet, jak se jejich smrádě baví mezi dětmi. Problém je, že to pochytí od takových spratků i ti slušnější děti a pak jsou rodiče nešťastní. :nevim:

S tím naprosto souhlasím, ale možná to taky bude tím, že jsem na něj hodně mladá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama